KLUB těhulek (21): Dobrý předporodní kurz? Chce to štěstí

Jaké jsou vaše zkušenosti s předporodními kurzy? Naše těhulky mají velice smíšené pocity…

HELENA: Předporodní kurz? Kde nic, tu nic

Zdravím těhulky i maminky 🙂

V úterý nás čeká poslední velký ultrazvuk, tak už se moc těšíme, až Dennýska zase uvidíme. Pořád jsme měli oba s přítelem pocit, že nám to těhotenství neutíká a najednou týdny letí, ani nevíme jak.

Předporodní kurz – velké zklamání

Tak jsem v rámci přípravy na porod vyrazila ve středu i na první část předporodního kurzu. Byl o péči o miminko…

Bohužel na rozdíl od Kamči, která vám sem psala, jak byla nadšená, jsem se domů vrátila hodně zklamaná. Z avízovaných tří hodin se celá přednáška „smrskla“ do necelé hodiny a informace, které jsme se tam dozvěděli, byly dost obecné a nic neříkající.

Kojení?

Mrkněte se na internet, maminky, tam najdete všechno a nebo vám něco řeknou sestřičky z novorozeneckého.

Koupání a péče o miminko?

Koupání vám ukáže sestřička a o péči je napsáno v každé větší knize o matce a dítěti…

To byly odpovědi na naše otázky! Jediné, co jsme se dozvěděly nového, bylo v podstatě to, co dělají miminku v porodnici za vyšetření a když jsem se zeptala, zda je možné být u veškerých vyšetření přítomná, tak se školící sestřička hrozně divila.

Příští středu jdu na druhou část onoho kurzu – tentokrát přímo o porodu. Doufám, že bude na vyšší úrovni, protože jinak si asi půjdu někam stěžovat.

O svých zkušenostech z předporodních kurzů si povíme na diskuzi…

Z černé myšky vlasatá „kočka“

O víkendu jsme si taky uvědomili, že maličké Samantě už je celých 8 týdnů. Z miniaturní černé myšičky, kterou bylo potřeba každou hodinu krmit a neustále zahřívat, vyrostlo huňaté černozlaté dráče, které se nebojí ani čerta a je jí plný byt 🙂

Ještě že naše dospělé psí holky s ní mají svatou trpělivost a důsledně a důkladně nám ji pomáhají vychovávat. Dřív jsem měla občas trošku pochybnosti, jak se pejsinky budou tvářit na naše miminko, ale dneska už jsem si jistá, že Dennýska budou všechny naše psí holky milovat stejně bezmezně jako nás…

Vaše těhulka Helča

Obrázek 31. týdne těhotenství. 

KVĚTA: Bude z Mujínka druhý raubíř?

Už aby bylo jaro!! Bohužel při pohledu na teploměr to jen tak nevypadá. Venku mráz jako když praští. Kubíkovi to kupodivu nevadí, ten by lezl i po namrzlých klouzačkách a houpačkách. Jenže mě je za chvilku postávání na hřišti hrozná zima, takže se pohybujeme hlavně vevnitř a už jsme obrazili snad všechny dětské koutky v našem okolí.

Rodím? Ne, je to jen viróza

Bohužel jsme si asi z jednoho z těch koutků přinesli bacila. Přepadla nás střevní viróza. Nejdřív to odnesl Kubík zvracením a průjmem.

Za den se bacil přestěhoval ke mně. Bolelo mě břicho a v bedrech tolik, že kdybych nevěděla, že to mám od Kubíka, tak bych si myslela, že snad už začínám rodit. Dokonce to odnesl i náš děda, který mi přišel trochu odlehčit, když mi bylo špatně. Naštěstí manžel je odolnější a přestál to bez úhony. Jen nám vařil rýži s mrkví. Už je nám všem dobře, ještě se musíme nadopovat nějakými lactobacily.

Jediný, kdo je stále v pohodě, je náš „Mujínek“. Má se pěkně čile k světu, takže počítám, že i z něho (nebo z ní) bude pěkný raubíř, jako je jeho starší brácha. Ten mi taky nedal chvilku vydechnout, ještě než byl na světě a teď s tím úspěšně pokračuje.

Takže se mám na co těšit 🙂

Mějte se krásně a všem vám přeji brzký příchod jara.

Vaše těhulka Květa


KAMILA: S předporodním kurzem jsem – na rozdíl od Helči – spokojená

Ahoj těhulky!

po týdnu vás zase zdravím, stále plná optimismu a radosti. Po minulých dobrých výsledcích jaterních testů jsme totiž dostali na strašáka – nemocnici – 2 týdny odklad, takže tenhle týden jsem hezky v pohodě a klidu. Držím samozřejmě pořád tzv. šetřící dietu, ale dá se to vydržet, jen mi už docházejí nápady, co vařit, aby to bylo pro mě zdravé a pro muže dobré.

Za tipy budu moc ráda v diskuzi!

Předporodní kurz? Chlapi byli stateční

Celý týden byl vlastně ve znamení klídku a odpočinku, musím se prý šetřit, a to plním na 100% 🙂 Takže jediné „vzrůšo“ pro mě byl další pondělní kurz předporodní přípravy, ale zato pořádné – byli s námi celou dobu i tatínci a vše se točilo kolem porodu a jejich asistence u něj. Všichni tři se toho zhostili statečně a nečervenali se ani u probírání Yal gelu a podobných záležitostí.

Nakonec jsme se s naší sestrou a porodní asistentkou tak zapovídali, že se kurz o hodinu protáhl. Každopádně pro mě byla úleva, že i jiné těhulky, jak jsem zjistila, nemají těhotenství úplně v pohodě a řeší zdravotní problémy, takže nejsem jediný „neschopák“. 🙂

A o víkendu mě konečně přijede navštívit moje dlouholetá kamarádka ze studií, na to se těším opravdu moc. Mužský bude s mým tatínkem na rybářském veletrhu, takže budeme mít dámský den s kinem a borůvkovým koláčem. Jupí! 🙂

Mějte se krásně, milé maminky!

Vaše těhulka Kamila


LUCIE S.: Těhotenská omezení mě nebaví

Zdravím vás, maminky,

stále ještě si nemůžu zvyknout na všechna ta omezení, která s sebou těhotenství přináší. Nejen že nesmím dělat různé věci, pít i jíst, ale i na jistá omezení tělesného rázu. Dnes jsem třeba byla s Aresem venku. Jen jsem před ním trošku popoběhla a okamžitě jsem se ocitla na kraji svých fyzických možností 🙁

Stejně tak, když mu házím aport, tak nejen neházím tak daleko jako dřív, ale hodím třikrát a už mě píchá v břiše. Samozřejmě musím přestat a odpočívat. Což mě nebaví a hlavně silně otravuje.

Nezbeda má skoro pět centimetrů

Tak už mám za sebou konečně krevní testy u své doktorky. Gratulovala mi, že nemám žádné neduhy těhotných (jako je zvracení atp.). Navíc jsem byla i na krevním testu ke screeningu, kvůli kterému mi na začátku udělali ultrazvuk – paní doktorka nemohla našeho prcka dlouho změřit, protože se strašně mrcasil. Už měří 48mm 🙂

Příští týden jdu na ultrazvuk a na výsledky krevních testů – docela se těším, až toho nezbedu zas uvidím.

Pozn. redakce: Lucie výsledky screeningu i biochemie v tuto chvíli již zná. Musí absolvovat další vyšetření, aby se zjistilo, jestli je vše opravdu v pořádku. Lucie, držíme všechny palce, co máme!

Takhle to vypadá v bříšku v 11. týdnu těhotenství, ve kterém je teď Lucie. 

Dámská jízda se nekonala

Ani na to disco jsem nakonec nešla… Ale dost mě to mrzelo, to musím uznat 🙁

Manžel mi slíbil častější návštěvu plesů, tak aspoň že tak 🙂 První jsme navštívili teď v sobotu, jmenoval se Jezdecký a po pravdě nic moc nehráli, ale vydržela jsem do jedné hodiny 🙂 Jsem na sebe hrdá 🙂 Všem co mě podrželi ve fóru ještě jednou moc děkuju – díky Vám si nepřipadám jak nějaká krkavčí matka 🙂

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist