KLUB Těhulek (23): Byl to horor s dobrým koncem

Jeden opuštěný dudlík, radostná zpráva o pánvi, která zvládne blížící se porod a těžko uvěřitelný horor. To všechno si naše těhulky v uplynulém týdnu prožily.

KVĚTA:

Krásný den všem!

Tak to konečně vypadá, že i letos přijde jaro. Huráááááá. Dlouhé vycházky mě už dosti unavují. Jenže na hřišti nebo pískovišti se moc dlouho vydržet nedá, když je ještě docela zima. Ale pevně věřím, že bude lépe a do porodu, který mám mít 2. května, to prosedím na lavičce.

Z těhotenských novinek nic nemám. Minulý týden jsem ještě absolvovala odběry krve, výsledky se dozvím až zítra v poradně. Ale jak si stále říkám, kdyby bylo něco v nepořádku, tak by mi sestřička zavolala. Já vůbec k celému těhotenství přistupuji tak, že dokud se nic neděje, tak je prostě všechno v pořádku. Žádné varianty, co bychom dělali, kdyby něco bylo špatně, prostě neexistují.

Velká novinka

Doma máme další novinku z přípravy na Kubíkovu novou roli velkého bráchy. Naučili jsme ho spát bez dudlíku. Spíš se to naučil sám.

V sobotu jsem konečně vyrazila dát se ostříhat. Mimochodem doporučuji před porodem nechat si vlasy zkrátit. Za prvé je s nimi jednodušší práce a hlavně, až vám začnou po porodu v důsledku hormonálních změn padat, tak ty dlouhé vlasy jsou všude hrozně vidět.

Ale zpět k dudlíku. Vrátila jsem se z kadeřnictví až po obědě, kdy už Kuba spal, a najednou vidím, že v koupelně leží dudlík. Petr mu ho zapomněl dát. Mladej bez něj usnul jako nic, tak jsme mu ho nedali ani večer a bylo po dudání. Jen doufám, že až ho uvidí u „Mujínka“, nebude ho zase chtít. Takové bezbolestné odnaučení dudlíka jsem ani nečekala.

To je pro dnešek vše, mějte se krásně a budu se těšit zase příští čtvrtek.

Vaše těhulka Květa

Obrázek 33. týdne těhotenství. Zajímá vás více informací nebo úplně jiný týden?


HELENA:

Ahoj těhulky a maminky,

tak vás zdravím z mateřské dovolené. Už jen necelých 8 týdnů a náš Dennýsek bude konečně na světě.

Minulý týden jsem byla na kontrole. Paní doktorka si poslechla krásně bijící srdíčko našeho broučka, prohlédla mě a nařídila klidový režim a kontrolní ultrazvuk, protože na tom minulém se ukázalo, že mám méně plodové vody.

Můžu rodit normálně!

Také prý mám dost zkrácené děložní hrdlo a vypadá to, že by se malému mohlo chtít na svět dřív, a tak to nemám pokoušet a musím odpočívat. Kromě toho mi sestřička změřila pánev a udělala mi radost, když mi oznámila, že nemám tak malou pánev, jak se zpočátku zdálo, a mohla bych rodit přirozeně. Tím pádem padla poslední „překážka“ a já už se jen můžu těšit a připravovat.

Tuhne mi břicho

Posledních pár dní mě docela trápí bolesti břicha – vypadá to skoro jako menstruační bolesti, ale ještě mi do toho často bříško tvrdne a tuhne. Je to pořádně nepříjemné a je to pro mě pokaždé znamení, že jsem se opět „přetáhla“ a hned musím začít odpočívat.

Moc mě to nebaví, protože mě tyhle nepříjemnosti postihují téměř každý den, ale prý si musím zvykat – děloha se připravuje na porod stejně jako já.

Pohodové těhu přeje

těhulka Helča


LUCIE:

Byl to horor!

Posledních čtrnáct dní bylo pro mě a mého manžela hotové utrpení. Jak jistě víte, byli jsme na prvotrimestriálním screeningu a ten nedopadl dobře. Podle doktora u nás v nemocnici přímo hrůzostrašně – u biochemie i ultrazvuku vyšlo velmi vysoké riziko na 13., 18. i 21. chromozomu. Navíc jsme neměli štěstí na lidské a profesní jednání ze strany pana doktora….

Studené přijetí

Nejenže nám při příchodu vůbec neodpověděl na pozdrav, ani sestřička, navíc při sdělování výsledku byl naprosto chladný, bez jakéhokoliv lidského projevu. Když jsme se začali ptát na podrobnosti, tak nám jen stroze oznámil, ať se objednáme na genetiku, že tam nám vše vysvětlí. Holt dokonalé chování profesionála,…

Podolí je jiná káva

A tak nám začalo nové kolečko. S pomocí Magdy z našeho Babywebu jsme se objednali na vyšetření do podolské nemocnice. Již od prvního telefonu byla vidět úplně jiná míra profesionality.

Objednali nás hned na další pondělí k prvnímu vyšetření. Po příchodu do Podolí jsme během pár minut hned šli na UTZ. Hned nato nás pan doktor doobjednal do genetické poradny. Po cca dvou hodinách jsme přišli na řadu do genetické poradny. I tady obrovská poklona profesionalitě a přístupu jak od paní doktorky, tak sestřičky. Obě dvě byly moc milé a příjemné. A konečně nám to všechno vysvětlily.

Smutný obrázek

Sice jsme měli spoustu věcí nastudovaných z internetu, jelikož vydržet týden bez informací nešlo, ale bylo dobré to mít potvrzené od osoby k tomu určené. V poradně jsme byli asi hodinu, kde jsme si k našemu úžasu udělali o kolínské nemocnici ještě horší mínění, než jsme měli předtím.

Nemáme ale úplně vyhráno. Celkové výsledky budou do tří neděl a ještě nás čeká speciální utz, který odhaluje vady srdíčka….Ale už je to mnohem veselejší a nadějnější, než když jsme odcházeli z kolínské nemocnice.

Touto cestou bych chtěla poděkovat sestřičce, která mě po celou dobu zákroku hladila po ruce a povzbudivě se usmívala: děkuji, dodala jste mi sílu, kterou jsem v tu chvíli opravdu potřebovala!

Vaše Lucka


KAMILA:

Zdravím maminky!

Další úspěšný týden je za mnou, úspěšný hlavně v tom, že Sofinka je v bříšku pořád spokojená a drží se tam. V úterní poradně nám ji pan doktor zase zkontroloval, a po mém stěžování na neustálé tvrdnutí břicha a občasné „menstruační“ bolesti mě ujistil, že se sice ještě neotvírám, ale tělo už se náruživě připravuje na den D.

Porod posuneme

Se Sofinkou jsme se domluvily, že to trochu uspíšíme a posuneme na krásný den 21.3. – první jarní den a jarní rovnodennost. Tak uvidím, jestli dodrží slovo. Upřímně, jsem už z pupíku dost unavená, nohy mi otékají a čůrat chodím třikrát za noc, takže nechci malou vyhánět, ale už se opravdu těším, až bude s námi venku. K tomu se mi poslední dny přidala přes nádherné počasí i nějaká deprese, takže to se mnou nemá lehké ani můj muž. Ale to zvládneme, už to máme vážně „za pár“.

Nestyděly jsme se

Pondělní kurz předporodní přípravy byl zase skvělý, probíraly jsme kojení, a proto nechaly všechny tatínky doma (jak podotkl můj muž, tady záskok z jeho strany opravdu nepřipadá v úvahu. Tak vznikla intimní a pohodová atmosféra, nestyděly jsme se zeptat vůbec na nic a dvouhodinový kurz se protáhl na tří a půl hodinové povídání.

Každá další lekce mě uklidňuje a připadám si připravenější, nejradši bych na ně chodila i po porodu. Každopádně ještě přemýšlím o kurzech baby masáže, hodně jsem o tom četla a šikovnější sestry v porodnici tak prý umí dělat s miminky zázraky.

Nezkoušely jste někdo baby masáž?Krásný týden plný optimismu!

Vaše těhulka Kamila

Kamila má termín porodu už 4. dubna.


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

10.3.2011 10:21 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist