KLUB těhulek (24): Boxeři a fotbalisti

Jste teprve na začátku těhotenství a sotva o tom víte? Nebo je vám po ránu pravidelně „šoufl“? Nic si z toho nedělejte, bude hůř. Děti si z vašeho břicha časem udělají hřiště, kde lítají i fauly. A to někdy pěkně bolí!!!

KAMILA ve 38. týdnu: Jsem „ready“

Milé maminky a tatínci,

jaro už je opravdu tady a já „hnízdím“ o sto šest. 🙂 Okna umytá (nenechte se mýlit, myla mi je úklidová firma), další věcičky na malou vyprané a vyžehlené, dokonce jsme už přivrtali garnýž a pověsili záclonku do pokojíku. Všechno je prostě hotovo. Kromě Sofinky. Ta se podle pana doktora ještě nechystá, takže moje vysněné datum 21. 3. zřejmě padá. No, holka bude mít svou hlavu. 🙂

Trénink mi dal zabrat

Víkend byl náročný, navštívila nás švagrová s pětiměsíční neteří, takže jsem vařila a starala se, přebalovala i koupala. Jako trénink super, jen konve (jinak se mým kotníkům říct nedalo) nebyly právě spokojené.

Abych ti padla do oka, mimi

Teď už máme všechny návštěvní povinnosti za sebou, takže ještě vlítnu ke kadeřnici, abych se miminku líbila, a hotovo.

Příště napíšu víc i o svém zdravotním stavu – čekají mě nové jaterní testy, měření miminka a první monitor.

Krásný týden vám přeje

Vaše těhulka Kamila


LUCIE S. v 15. týdnu: Kudy z nudy?

Zdravím maminky,

celý týden po odběru genetického materiálu z placenty (CVS) jsem poctivě ležela v posteli a ven jsem z ní vylezla prakticky vždy jen na WC 🙂 Ze začátku to bylo super, ale pak jsem se začala v tom domácím vězení nehorázně nudit a byla protivná… Chudák můj manžel. Ale mohl si za to sám – je to totiž ten nejhorší bachař na světě! 😀

Doma se už docela nudím. Ještě že už ke mně začínají proudit návštěvy, jinak bych asi zcvokla…:-( Ještě deset dní a můžu v klidu zas lítat venku. Nahrává mi i příroda, která se probouzí po dlouhém zimním spánku, a já se spolu s ní nemůžu dočkat, až se „probudím“:-D

Jupí, vše je OK

Ve středu jsme jeli konečně na kontrolu, jestli je po odběru vše tak, jak má být… Na ultrazvuku paní doktorka zjistila, že naštěstí ano – placenta se neodlučuje, miminku srdíčko bije a i vše ostatní je, jak má být 🙂 Nakonec jsme si ještě nechali prcka vyfotit a bylo po kontrole.

Snad nebudu rodit cestou…

Před odchodem jsem se ještě zaregistrovala v Podolské porodnici a budu doufat, že jednak bude místo, až to na mne přijde, a za druhé, že tam stihneme dojet a já nebudu rodit uprostřed Jižní spojky – jak mě straší Helena (dík, kámoško, fakt :-P)

Co mě čeká

Tento týden jdu ještě ke své doktorce předat všechny papíry z Podolí a nechat si prohmátnout břicho, jestli netvrdne a já nevím co ještě. Jinak mám s prohlídkami havaj až do 17. týdne, kdy jedeme do Podolí na ultrazvuk srdíčka a celkové výsledky CVS.

Vaše Lucie

Takhle to vypadá v bříšku ve 14. týdnu těhotenství, ve kterém je teď Lucie. Pokud vás zajímá, co se děje v ostatních týdnech, přečtěte si více zde.


KVĚTA ve 33. týdnu: Jsem boxovací pytel

Milé těhulky, maminky a čekatelky.

Týden opět utekl jako voda. Navíc mi přijde, že s blížícím se datem porodu letí čas čím dál tím rychleji!

Přebírám, třídím, žehlím…

Stále žiji v domnění, že nemusíme nic shánět a kupovat, že máme všechno po Kubíkovi. Jenže všechno je někde „zakrámované“. Tak jsem se vrhla na třídění oblečků po Kubíkovi a od kamarádek. Ty kopce žehlení mě dosti vyčerpávají, ještěže existují alespoň ty pračky. Taky jsem zjistila, že se mi to všechno nevejde do šuplíků. Mám hromádky modrých i růžových oblečků, tak jsem zvědavá, které nakonec využijeme 🙂

Novinky z poradny

Minulý týden jsem byla opět v poradně. Výsledky všech krevních testů byly v pořádku. Váha už mi vyskočila na 69 kg, takže jsem od začátku přibrala 7 kg. Při natáčení monitoru náš „Mujínek“ opět silně protestoval. Vrtěl se a kopal tak, že sondy musela držet sestřička tak pevně, až měla z té přetahované křeč v ruce. Pan doktor při prohlížení záznamu konstatoval, že je vše v pořádku, jen mimčo je „dost aktivní“. Tak to mi ani říkat nemusel. Někdy mám pocit, že si ze mě dělá boxovací pytel.

Kubíkova živá panenka

Kubík absolvoval malý trénink na příchod miminka. Měla jsem na návštěvě kamarádku s půlroční holčičkou. Ze začátku byl docela překvapený, co je to za živou panenku. Ale pak ho přemohla zvědavost. Šel si ji zblízka prohlédnout a dokonce i osahat. Když dostal na svačinu jablíčko, chtěl se s ní o něj podělit a byl hrozně zklamaný, že ho nepapala. Tak jen doufám, že ho kamarádské chování s příchodem brášky či sestřičky nepřejde.

Mějte se krásně a opatrujte se.

Vaše těhulka Květa

Obrázek 33. týdne těhotenství. Zajímá vás více informací nebo úplně jiný týden? Pojďte sem.


HELENA ve 33. týdnu: Čekám fotbalistu!

Zdravím všechny těhulky i netěhulky 🙂

Minulé pondělí jsem byla na kontrolním ultrazvuku, kde mi řekli, že mám množství plodové vody na spodní hranici. Prý se to musí pečlivěji sledovat, ale jelikož je náš maličký v naprostém pořádku, nemám se prý stresovat. Ve 32. týdnu vážil Dennýsek krásných 2 100g a po celou dobu vyšetření se otáčel a kopal na všechny strany… Občas mám pocit, že mi musí přerazit žebra, jak ty kopance bolí.

Je jaro a tak hnízdím

Kromě toho mě asi potkal slavný „hnízdící instinkt“. Celý týden totiž doma lítám (no – tedy v rámci svých hodně omezených „letových“ schopností) a uklízím, leštím, drhnu, drbu… zkrátka šůruju, co se dá… No a když už jsem uklidila celý byteček, tak jsem se rozhodla, že dáme pryč koberec a opět budeme mít jen plovoucí podlahu. Koberec jsme beztak pořizovali jen na dobu, co nám poroste Dája, aby jí po plovoucí podlaze neklouzaly tlapky a správně se jí vyvinuly kyčle. A protože Dájinka už tento týden oslaví rok, můžeme koberec zlikvidovat.

O víkendu se už konečně vrhnu na přípravu tašky do porodnice (protože mi snad konečně poštou přijdou všechny věci, které jsem si objednala) a taky na praní a přípravu věciček pro Dennýska. Byla jsem totiž na návštěvě u své kolegyně, která před dvěma dny porodila a pohled na úúúúúplně čerstvé miminko mě neskutečně dojal. Maličké prstíčky, ručičky a kouzelná očička mi připomněly, jak se porod blíží a já jsem se začala těšit ještě víc…

Krásné dny vám přeje

Těhulka Helča


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist