KLUB těhulek (27): Podívejte se na Kamčino miminko! Porodila i Helena!

Kamča ve čtvrtek porodila zdravou, krásnou holčičku s krásným jménem Anna Sofie. S dětmi našich těhulek se úplně roztrhl pytel! Bářin Barnabáš je nečekaně na světě už od pondělí, od středy je na světě i Helenin Danýsek!

Helena porodila!

Ano, je to tak! Helena porodila svého Dennýska ve čtvrtek 14. dubna v 6:12! Dennýsek přišel na svět císařským řezem, váží 3350 gramů a měří přesně půl metru! :-)) Jeho fotky budou k dipsozici v nebližších dnech v Helčině galerii.

Holky, moc vám gratulujeme!


KAMILA: Ahoj, koťátko!

Zdravím všechny maminky

Od čtvrtka 7. dubna se hlásím do klubu těch „novopečených“! 🙂 Dnes píšu jen pár řádek…

Jsme v jednom kole

Jsme s manželem pořád v jednom kole, asi si to umíte představit. Ještě že ho tu mám, i když má dovolenou jen na týden. 🙁

Přidávám i pár fotek našeho čerstvého koťátka, je tak úžasná, že se ještě pořád nemůžeme vynadívat a kolikrát se nad ní málem srazíme hlavami. 🙂

Porod? O tom příště…

O svém porodu vám ale ještě asi nějaký čas nenapíšu, sama se se vzpomínkami trochu peru a nechce se mi o něm ani mluvit. Ale abych nestrašila ostatní nastávající maminky – i když byl můj porod trochu komplikovanější, než je běžné, ani na vteřinu jsem nezapochybovala, že to stálo za to.

Dodatečně bych chtěla pogratulovat Báře a jejímu Rohlíčkovi: Vítej!

Vaše MAMINKA Kamila


KVĚTA ve 38. týdnu: Jsem odvelena do porodnice

Báro, gratuluji k prťouskovi – obříkovi!

Všem se nám to najednou hrozně rychle zkrátilo. Bára porodila, Kamča porodila a my s Helenou to máme za pár! Jediná Lucka tu s vámi, milé čtenářky, vydrží o něco déle.

Mimčo už může na svět, ale nepospíchá

Ve středu jsem byla na poslední kontrole u svého gynekologa. Poradna proběhla jako vždy bez problémů (ťuk ťuk). Na monitoru bylo opět vidět, jakého divouse to nosím v bříšku. Kontrakce žádné a ani podle vaginálního vyšetření to nevypadalo na to, že bych měla v nejbližších dnech rodit. A jak řekl pan doktor, i kdyby, tak mimčo už je připravené a žádné zdravotní komplikace by to neznamenalo.

Z gynekologie do porodnice

Příští týden mě už čeká poradna v porodnici na Bulovce. Když jsem chodila před dvěma roky do rizikové poradny kvůli cukrovce, tak to byla vždy akce nejméně na 3 hodiny.

Zajímalo by mne, jak to chodí v jiných pražských i ostatních porodnicích. To vysedávání na nepohodlných lavicích v nemocniční čekárně nebylo zrovna moc zábavné.

Taška do porodnice čeká u dveří

Už jsem zvládla dobalit všechny věci potřebné do porodnice. Jen pak nezapomenout na nějakou tu svačinku a pití pro mě a manžela Petra. Sice se prý u porodu jíst nedoporučuje, ale jestli to bude na dlouhý lokte jako s Kubíkem, tak se něco dobrého, už jen na povzbuzení, bude hodit. Vybavila jsem se ještě sušenými švestkami. Po prvním porodu jsem měla, jako asi každá čerstvá maminka, problém se zácpou a švestky, ať už kompot nebo sušené, jsou lepší, než kdejaké projímadlo.

Válka o jméno trvá

Doma stále přetrvává problém se jménem pro holčičku. Tak to by nakonec ta holka mohla být, když se nemůžeme dohodnout, resp. já ani manžel nechceme ustoupit. Já si stojím za Karolínkou a Petr za Klárkou. Zkoušela jsem ještě třetí variantu Aničku, ale to neprošlo už vůbec. Doufám, že na porodním sále s přibývajícími bolestmi nevyměknu a nepodepíšu pak cokoliv 🙂

To je pro tentokrát vše. Mějte se fajn a užívejte si jarního sluníčka! Snad na nás zase brzy vykoukne.

Vaše těhulka Květa

Helena i Květa jsou již ve 38. týdnu těhotenství. Porod je čeká každou chvíli!


HELENA ve 38. týdnu: Dennýsku, čekám!!!

Poslední zprávy před porodem:

Milé těhulky,

Opět vás zdravím z domova 🙂

Hodnoty jaterních testů mi klesly a tak se lékaři usnesli, že si na porod můžu počkat doma. Pan primář předpovídal, že do týdne se uvidíme na porodním sále. Z celého srdce doufám, že má pravdu.

Jsem netrpělivá, nedočkavá, nevrlá

Nic už mě nebaví, mám pocit, že jsem jen obrovský inkubátor a věčné dotazy typu „tak co, už?“ mi začínají pomalu ale jistě lézt na nervy. Stejně tak i dotazy, zda se bojím porodu a podobně. Nikdo mi nevěří, že strach nemám, protože jsem přesvědčená o tom, že jsem se na porod maximálně připravila psychicky i fyzicky.

Navíc mám stále klidový režim, který mě ničí víc než cokoli jiného. Maminka s Bedříškem kolem mě neustále běhají, zjišťují, co by pro mě mohli udělat a já si připadám strašně nevděčná, protože jsem často protivná až hrůza. Vlastně lezu na nervy sama sobě, protože na takovéhle nálady u sebe nejsem zvyklá. Musím říct, že jsem moc ráda, že mám Lucku, která do mě neustále šije a utahuje si ze mě a tak mě vytrhává z ošklivé nálady.

Kdo si počká, ten se dočká

Těhotenství se pro mě stalo už jen čekáním na porod. Poslíčci mě trápí téměř každý den, nicméně zatím jsem je pokaždé rozehnala teplou koupelí nebo krátkou procházkou. Po dnešní kontrole v rizikové poradně mi paní doktorka potvrdila slova primáře, tak mám snad naději, že Dennýska už brzy budu držet a tohle divné období skončí… Jak bylo poslední týdny před porodem vám, těhulky?

Všechny zdraví

Helena


LUCIE S. ve 20. týdnu: Mám asi divné chutě

Zdravím vás, maminky.

Jak jsem minule psala, že plánuju v pondělí dia centrum, tak jsem tam šla až ve středu. Holt jsem zase zaspala a vyprdla se na to 🙂

Důvodem bylo i to, že mě každej strašil, jak je ta tekutina odporná, jak se nedá skoro vypít a jak se jen těžko udržuje v žaludku.

Jak to probíhá?

Asi jsem divná, ale mě to zas až tak nevadilo. Jasně, pila jsem lepší, ale taková hrůza jak mi to okolí líčilo to teda nebyla. Jen to mělo takovej divnej „ocásek“, kterej se mi v puse chvíli držel…

Při tomto testu vám třikrát, vždy po hodině, vezmou krev a dvakrát dáte moč.

Sestřičky, nestrašte!

Nevím, jaké zkušenosti máte vy, ale mě popravdě řečeno už (lehce řečeno) štvou sestřičky, které mají zvrácenou radost, když vidí, jak otáčím hlavu při nabírání krve. Rádoby vtipně prohlásí: „Tohle nic není, počkejte si na porod, ten bude bolet milionkrát víc a krve bude taky víc!“

Mám obavu, že ta která mi to řekne příště, to pořádně odnese.

Lidi, myjte se

Jinak toho, čeho jsem se obávala, se opravdu stalo. Do fronty si za mne stoupl pán, který zrovna nevoněl a samozřejmě se na mě nalepil. Měla jsem co dělat, abych to ustála. Bože, proč někteří lidé nedokážou dodržovat základní hygienu?

Miminko ve 20. týdnu ze 40: přesně v polovině těhotenství

Jsou za tím játra, nebo vitamíny?

Mám za sebou už i jaterní testy. Výsledek zatím nevím, ale myslím, že budou naprosto v pořádku. Moje mamka totiž asi přišla na to, co je za tím mým svěděním. Vyprávěla jsem jí jak mě svědí tělo, jak bych se nejradši uškrábala a jak se často poškrábu až do krve.

Chvilku jsme spolu polemizovaly a pak mamka vyřkla domněnku, jestli neberu nějaký vitamíny. Samozřejmě, že beru – která nastávající ne, viďte? Jsem od malička dost citlivá na vitamín C, na což jsem úplně zapomněla.

Takže jsem přestala vitamíny brát a ejhle, do třech dnů bylo po problému!

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli to některá neměla podobně a jestli nemáte typ na nějaké jiné vitamíny, které bych mohla brát? Do poradny jdu až za čtrnáct dní a nechce se mi moc čekat na radu doktorky, ale zas na druhou stranu ji kvůli vitamínům nechci otravovat 🙂

Kamčo, posílám velkou gratulaci!!!

Gratuluji Kamile a jejímu manželovi ke krásné dcerce Sofince!!! 🙂 Ať vám dělá jen samou radost…, ale hlavně ať je zdravá. To ostatní přijde samo 🙂

Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist