Klub těhulek (29): Lucie stále necítí pohyby miminka!

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

HELENA: Kojení mi dává zabrat

Milé těhulky,

konečně jsem začala poznávat slasti i strasti maminkování. Dennýsek je úžasné miminko. Každý nám ho chválí, jaký je krásný a „nezmuchlaný“ – i když první den po porodu mi připomínal šarpejí štěňátko. Ale během dvou dní se krásně vyhladil a je vážně rozkošný a sladký – prostě je to náš králíček a koblížek.

Už jsme doma pár dní a já se snažím začít co nejdřív fungovat jako dřív. Mamka i Bedříšek se na mě zlobí, že to přeháním, ale mě je vážně dobře. Jen se nesmím moc smát, protože pak mi v jizvě po císaři pořádně škube. Ale jinak? Užívám si, jak jsem najednou fit. Obout boty nebo ponožky není žádný problém, ohnout se pro Amálku nebo Sammynku také ne a nebýt časté únavy a těch pár kil co mi zůstaly, připadala bych si skoro jako dřív. Zajímalo by mě, kdy se zase vejdu do svých „starých netěhotných“ džínsů.

Zvířátka přijala nový přírůstek

Když jsem s Dennýskem dorazila z porodnice domů, naše psí holky se nestačily divit. Ale musím říct, že jsou vážně skvělé. Dokonce i čtyřměsíční Sammynka maličkého jen opatrně očichala a stejně jako „velké“ holky hned pochopila, že je náš. Od prvního kojení doma se psí holky ukládají poblíž mě, aby dobře viděly, až mám pocit, že mě snad kontrolují, jestli to dělám dobře.

A náš kočičí princ Cody? Ten si Dennýska očichal a usoudil, že ho vlastně až tolik zajímat nemusí. Tak jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet dál…

Odpočinu si jen v noci

Jediné, co není úplně ideální je kojení. Tedy – Dennýsek by baštil asi nejspíš nonstop, ale moje prsa docela trpí… Od prvního dne mu dávám pít kdykoli si řekne – když začne otvírat pusinku a hledat, ale občas je to hodně náročné. Normálně pije asi tak půl hodinky až čtyřicet minut,ale občas… pije třeba dvacet minut, potom usne a když ho odříhnutého a spícího uložím do postýlky, je za deset minut vzhůru a chce znova – občas mu to vydrží i dvě hodiny v kuse a to pak opravdu bolí.

Všichni mi říkají, že když máme t=b]techniku kojení správnou, že se to spraví časem a tak doufám, že je to pravda. Jsem šťastná, když v noci spinká tři hodinky v kuse a prsa tak mají čas si odpočinout. Maminky – uvítám vaše rady s tímhle problémem, pokud jste to samy zažily…

Moc zdraví

Šťastná maminka Helča


KVĚTA ve 40. týdnu: Už aby to bylo za mnou

Milé čtenářky,

tak tu máme krásné jaro. A já se už nemůžu dočkat, až se ten náš „Mujínek“ poprvé podívá na svět. Trochu už ostatním těhulkám, respektive teď už maminkám závidím, že to mají za sebou. Sice vím, že nás asi čeká šílený kolotoč, ale už bych to opravdu měla ráda za sebou.

Miminko ve 40. týdnu – už je připraveno k porodu

Krásné počasí jen láká k tomu vyjít si na procházku, jenže v mém případě je maximální výkon dojít na metro či autobus tak pět minut od domu. A pokud u toho mám ještě honit toho našeho raubíře Kubíka, tak je to fakt už na hraně mých možností. A když si vezme na procházku motorku, tak to je pak fofr. Naštěstí mi ho občas odchytí ochotné kolemjdoucí maminky.

Na žádnou akci to stále nevypadá

Po týdnu jsem byla opět v poradně v porodnici. Tentokrát to vyšlo na více než 2 hodiny 🙁 Kdyby byly v čekárně alespoň pohodlné lavičky či křesílka, ale na těch starých koženkových lavicích se moc pohodlně sedět nedá, takže po pár minutách se tam každá maminka kroutí jak had. Kontrola jak u sestřičky, tak u paní doktorky proběhla snad během deseti minut, vše je v pořádku, zatím to na žádnou akci nevypadá. Takže musíme čekat … Máte nějaký osvědčený tip jak bezpečně vyvolat porod? Napiště mi ho do diskuse.

Přeji Vám krásné dny a těším se příště.

Vaše těhulka Květa


 

LUCIE S. ve 22. týdnu: Cvičím a pomalu dementním

Krásný den všem,

týden zase uběhl jako voda. Ve středu jsme byli konečně v ÚPMD na závěrečném ultrazvuku a v genetické poradně vše dopadlo na jedničku, malá prospívá výtečně a nic ji nechybí. Prý je jen asi o dva dny zpožděná ve vývoji což, ale nic neznamená a ani to, že já ještě stále necítím pohyby… Prý je už třeba cítím, jen nevím, že to jsou oni, a nebo je na mě malá tak něžná, že jsem to zatím nezaregistrovala. No uvidím za týden, to už bych je měla snad opravdu konečně cítit.

Cvičení pod dozorem

Konečně jsem narazila na cvičení vhodné i pro těhule. Jmenuje se to nějak smart fit a je dokonce pod vedením cvičitelky s kurzy cvičení pro těhotné. Tak si mě vzala do parády a ukázala na kterých strojích cvičit můžu, na kterých ne a

co smím a nesmím dělat. Byla to jen půlhodinka, ale i tak jsem měla poměrně dost. Doporučila i cvičení na míčích ,,aby záda nebolela,, protože ty i když mě ještě nebolí tak určitě začnou“. Hm, hezká vyhlídka.

Miminko ve 22. týdnu těhotenství

Můj cvičební plán vypadá takto: v úterý od devíti smart fit, ve čtvrtek v osm večer míče a v sobotu od devíti plavání. A kdybych se náhodou nudila, tak od 16. května přibude cvičení v nemocnici pod vedením porodní asistentky, ale toho budu mít jen pět lekcí. Jen nesmím vyzradit, že nebudu rodit v Kolíně. Kamarádka se podřekla a prý se potom k ní chovali jak k nějaké onuci.

Těhotenství mě připraví o rozum

Jinak můj zdravotní stav je víc jak úžasný. Prakticky nevím, že jsem těhotná – nebýt toho břicha. Jen mě trápí hlava – kdybyste věděli, kolik situací zažiju díky své roztěkanosti a nešikovnosti a taky postupující demenci. Hrůza, občas si už připadám vážně jak nesvéprávná. Pomalu se začínám se bát chodit ven bez doprovodu.

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist