KLUB těhulek (3): Bolavá záda, chutě a hormony na pochodu

Těhotenství bývá často tak trochu „k popukání“. Každé je samozřejmě jiné, ale vypadá to, že nějaké to belhání, poblázněné hormony nebo prapodivné chutě postihnou snad každou těhulku.

KAMILA: Nekecala jsem!

Oproti minulému týdnu byl tenhle méně akční, ale myslím, že při čekání na miminko stojí každý týden za to. Bez úhony proběhly naše páteční kurzy tance i středeční jóga. Včera jsem byla i na dalších odběrech krve, takže teď jen čekám a doufám, že bude zase všechno v pořádku. Jsem právě v 16+1 a bříško už je pěkně vidět. Můj muž si to pochvaluje, protože teď prý aspoň pořádně vidí, že jsem „nekecala“ 🙂

Jména na přetřesu

Pořád ještě spekulujeme nad jmény pro mimi, máme pár dívčích favoritů, ale každou chvíli nějaký přibude, a naopak pro kluka jsme ještě nevymysleli jméno žádné. Času je zatím dost.

Těhotná důchodkyně

Večerní únava je pořád stejná, těšila jsem se, že postupně odezní a vydržím neklimbat alespoň do devíti, ale zatím se mi to nedaří. K tomu mě „berou záda“ – nějaký nerv v kříži je nejspíš utlačený, jak se mi roztahuje děloha, takže celé rodině jsem pro srandu a jsem za důchodkyni: zívám už chvíli po setmění a pajdám se po bytě.

Hurá k moooři

Ale nejlepší zpráva tohoto týdne je, že máme zaplacenou zálohu na opožděnou svatební cestu! Vyrážíme koncem listopadu a náš mimísek se tak podívá k moři málem dřív než jeho taťka. 🙂

Věřím, že si svoje pupíky taky užíváte tak jako já a přeju vám hezký celý příští týden!

Vaše Těhulka Kamila


 

KVĚTA: Zarezervovali jsme si stůl…

…ne v restauraci, ale v porodnici!

Právě jsem dorazila z porodnice, kde jsem se byla zaregistrovat 🙂 Moc nechápu tuhle praktiku pražských porodnic, když se v termínu narodí snad jen 5 % miminek, ale pokud nechci rodit mimo Prahu, tak holt musím.

Mám ne-chutě

Závidím Lucce její chutě na vše možné. Já mám bohužel opačný problém. Stále nemám chuť skoro na nic. A když už, tak na něco ne moc zdravého, v tom se tedy s Luckou shoduju. Třeba včera jsem měla k večeři buchtičky se šodó. A to bych neměla jíst sladké, protože mi hrozí těhotenská cukrovka. Měla jsem ji i v prvním těhotenství, tak je velká pravděpodobnost, že ji budu mít opět 🙁

Blažená nevědomost i šestý smysl

Náš 1,5 roční Kubík nemá o mimi ani tušení. Myslím, že nemá cenu mu zatím nic vysvětlovat. Až budu mít bříško, tak se snad bude zajímat i trochu sám. Teď jsem ve třináctém týdnu a nic moc zatím vidět není.

Jinak je to s ním někdy opravdu boj. Nevím, jak vaše prvorozené, ale ten náš má nějaký šestý smysl na to, když mi opravdu není dobře. To se mu na just nechce vůbec spinkat a dělá samé lumpárny. Občas si říkám, zda jsme to s druhým miminkem neuspěchali. Budou mezi nimi přesně 2 roky.

Jaký máte věkový rozdíl mezi dětmi vy? A myslíte, že je nějaký ideální věk, kdy pořídit sourozence?

Vaše těhulka Květa


 

BÁRA: Sama se sebou bych nevydržela!

Jsem v 9+1 t.t a začínám se už cítit o něco líp. Asi se malá fazolka umoudřila. Zatím mě pořádně trápila, „mrška malá“. Denně si uvědomuju, jakej je ten můj chlap učiněnej anděl. Musím říct, že v některých případech bych sama se sebou nechtěla vůbec žít. Změny nálad, smích pak vztek, slzy a pak zase pohoda. To je tedy něco!

Celou dobu, už když jsem byla těhotná se Sabinkou, mi říkal: „A budeš to pak zase ty?“ Pak jsem kojila a hormony zase lítaly. Teď znova těhotenství a zase ty hormony… Někdy se cítím jako v cizím těle. Když ustanou nevolnosti, tak zase nastane něco jiného. Ale zatím to tak nějak zvládá, asi se už obrnil a modlí se, aby se konečně vrátila jeho Bára.

Chci zase holčičku. Chlapečka, holčičku…

Ale přesto se moc těšíme. Taky mi pořád běží hlavou: bude to kluk nebo holčička? Já bych si tak přála zase holčičku, ale určitě to bude kluk. Ne holčička. Ne, vlastně kluk. A tak pořád do kola… Už abych to věděla, nemůžu se dočkat.

Trochu ze soukromí

Když jsem poprvé říkala mému muži, že jsem těhotná, tak zezelenal a zbělal. To už naštěstí přešlo. Ale to, že jsem byla vdaná za jiného muže, to jen tak nepřešlo…

Sice jsme spolu už nežili, ale nějak jsme rozvod řešili dost pomalu. A co teď? Honem jsem se dala rozvést, ale vůbec jsem netušila, že to tím zdaleka nekončí. Po rozvodu je automaticky žena 300 dnů v ochranné lhůtě. Tím pádem naše Sabinka je bývalého muže, bylo mi řečeno na matrice.

No můžu vám říct, že jsem koukala jako vrána! To snad ne. Takže v rodném listě naší dcery bude úplně jiný otec? Hlavou mi běhalo spousty otázek. Nadávala jsem sama na sebe, jak jsem mohla být takhle nezodpovědná? Ale lásce neporučíte…

Nakonec jsme to vyřešili. Všechny problémy mají řešení. Dneska se tomu už smějeme. Jak to všechno dopadlo, vám ráda napíšu zase příště.

Mějte se krásně těhulkovsky a užívejte si života.

Bára


 

Každá žena je jedinečná, stejně jako každé těhotenství. Jaké je to vaše?

Maminka jedenáctiměsíční holčičky Bára je na začátku 10. týdne, prvorodička Kamča v 17. a Květa, která má doma malého Kubíka, je ve 13. týdnu těhotenství.

Foto: ateliér Fotopromě

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist