Klub těhulek (32): Helena se loučí

Helena je dnes v Klubu těhulek naposledy, už je z ní zkušená maminka. Květa je první dny doma se svým Davídkem a trápí ji kojení jako většinu maminek. A Lucie? Tu zatím zajímají úplně jiné věci – šatník a cvičení.

HELENA: Loučím se už jako pravá maminka

Milé těhulky a maminky,

sama nevím, jak to uteklo, ale už je čas se s vámi rozloučit… Těhotenství, porod i šestinedělí utekly jako voda a ze mě je už regulérní maminka:-)

Když jsem se v září dozvěděla, že jsem těhotná, byli jsme s přítelem v totálním šoku… Těhotná? Já? To prostě není možný… Přesto bylo jasné, že si miminko necháme a brzy jsme se na něj začali těšit. Tedy, těšili jsme se z představy, jak stojíme nad postýlkou, v níž spinká sladké malé miminko a netušili jsme, co nás vlastně čeká a co rodičovství obnáší. Vlastně ani teď to pořád ještě nevíme a každým dnem se učíme něco nového. A náš Dennísek je vynikající učitel 🙂

Jak jsem nakupovala a sháněla

Když mi konečně došlo, že jsem opravdu těhotná a že už za pár měsíců nás bude o jednoho víc, začala jsem myslet prakticky. Sepsala jsem si seznamy potřebných věcí, zjistila ceny, kde se co dá sehnat a nakupovali jsme. Když už jsme měli všechno potřebné nakoupené, postoupila jsem o další krok vpřed a začala přemýšlet nad porodem. Pravda, nedopadl nakonec podle mých představ, ale věřím, že jsem byla maximálně připravená na všechny varianty – včetně toho císařského řezu. Snad i díky tomu se tak dobře hojím a pár týdnů po Dennískově narození už jsem v plném provozu jako dříve.

Všechno je jinak

Na Dennískovo narození jsem byla připravená taky. Tedy teoreticky. Měla jsem načteno, poslouchala jsem rady zkušenějších a sama si z nich vybírala, co mi přišlo vhod. Jak to dopadlo? Úplně všechno se u nás nyní řídí heslem – JÁ MÍNÍM, DENNÍSEK MĚNÍ. Přesto ale, když se na mě zaculí a koukne na mě tmavýma očičkama, zapomínám na probdělé noční hodiny a uvědomuju si jen, jak moc mi na Dennískovi záleží… že je z něj to nejdůležitější v našem životě a že jsme rádi, že ho máme.

Kamčo, hodně štěstí a zdraví tobě i Sofince, doufám, že o vás bude nějaké info.

Květo, přeiu ti, abys rychle zapomněla na nepříjemnosti porodu a užívala si svého Davídka.

Báro a Barnabášku, moc ráda jsem četla příspěvky o vás a jsem moc ráda, že to s vámi dobře dopadlo.

Lucinko – naše čekací tetičko 🙂 zbytek těhotenství zvládneš v pohodě a s úsměvem, věř mi 🙂

Na závěr bych vám všem, milé těhulky a maminky, chtěla popřát ten nejlepší start do života pro vaše drobečky, hodně sil, energie a trpělivosti na ty probdělé noci a spoustu lásky pro všechny, na kterých vám záleží.

Zdraví

ex-těhulka Helča


KVĚTA: Problém s plochými bradavkami

Milé čtenářky,

tak se mi podařilo na chvilku zasednout k počítači a rychle vám napsat novinky. Doma jsme ve čtyřech již týden a zatím (ťuk ťuk) to jde docela dobře. Naštěstí mám někoho vždy k ruce, ať už ze začátku Petra nebo babičku či dědu. Ale trochu se děsím toho, až tu zůstanu na všechno sama.

Kubík zatím malého brášku moc nevnímá, jen když začne brečet, tak se přijde podívat. Dokonce mi párkrát podal dudlík pro „Mimi“ a šáhnul Davídkovi na nožičku. Ale jinak žádný velký zájem. Říkám si lepší, než kdyby ho bouchal nebo po něm házel hračky.

Kojení bolí

S druhým miminkem jsem si myslela, že půjde kojení bez problému. Ale ouha. Jelikož má Davídek trochu novorozeneckou žloutenku, je hodně spavý a celý den by snad prospal a vůbec by se nenapapal. Takže ho musím budit. K tomu mám ještě problém s plochými bradavkami, malý se zvládne po malém boji přisát bez kloboučků, ale někdy je to hodně bolestivé. Tak jsem si pro jistotu pozvala laktační poradkyni a doufám, že nám pomůže. Jak to dopadlo, vám napíšu příště.

Přeji vám krásné dny.

vaše ex-těhulka Květa


LUCIE S. v 25. týdnu: Už se nevejdu do džín

Zdravím těhulky a maminky

tak už jsem v klubu sama. Květa už taky porodila své zlatíčko a já mám ještě mooooře času. Květě strašně moc gratuluju a přeju syna co bude hodný , milý a poslušný…a úplně nejvíc ze všeho přeju ať je zdravý jako řípa! To je v dnešní době to nejdůležitější!

Plavu a cvičím o stošest

Já už jsem konečně zdravá – bez podpory prášků je doba nemoci v těhotenství snad dvakrát tak dlouhá – nebo se mi to alespoň zdá…. V sobotu už jsem byla konečně na plavání těhulek a musím říct, že mě to docela zmohlo. Ono přes 14 dní nic nedělání se muselo holt projevit.

Vývoj plodu v 25. týdnu těhotenství.

Ale dnes jdu na cvičení ve vodě do nemocnice. Je vyloženě zaměřené pro těhotné na posílení a přípravu na porod. Je to jen pět lekcí vždy po týdnu a jen na půl hodinky, tak jsem sama zvědavá jaké to bude. Jelikož jsem vodomil, tak budu nadšená už jen z toho že se budu moct čvachtat ve vodě.

Velké nákupy

V sobotu když jsem se chystala na plavečák jsem zjistila, že už mi nejsou ani ty poslední džíny. Takže jsem dostala klasický splín těhotných a to ten, že jsem strašně tlustá, ošklivá a neforemná…

Naštěstí mě manžel vzal v neděli na nákupy a hned jsem si zvedla náladu. Mám spoustu svršků a jedny šaty. Jen jediné co jsem nesehnala jsou těhotenské džíny, sukni a ještě bych chtěla 3/4 kalhoty bílé barvy – abych mohla vše pohodlně kombinovat. Nemáte prosím vás nějaký osvědčený obchod s těhotenskou módou -nejlépe v Praze- kde bych tohle všechno mohla nakoupit? Napiště mi prosím do diskuse.

Děkuju za tipy

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist