Klub těhulek (34): Květa popisuje svůj dramatický porod!

Nová těhulka Petra se pilně připravuje na státnice a příští týden ji čeká sada lékařských vyšetření. Lucie si užívá nakupování a výlety a Květa konečně odtajnila drama ze svého porodu.

PETRA: Už chci vědět, co bude „zmrzlíček“ zač!

Milé maminky, těhulky, snažilky,

při tak krásném počasí, jaké bylo tento týden, mi připadá těhotenství, jako kdybych byla v neustálé euforii. Dobrou náladu mám od rána do večera a nic mě nerozhodí. Tento týden byl ve znamení učení se na státnice, vzala jsem to celkem zodpovědně, takže předpokládám, že v bříšku už mám malého inženýrka:-)

Učím se a opaluju

Koupila jsem si špunty do uší a celé dny se učila venku na sluníčku. Sluníčko mi zatím dělá moc dobře, velká horka mi v těhotenství zatím vůbec nevadí, chvílemi si chladím nohy společně s pejsky v bazénu. Komise si asi bude myslet, že jsem místo učení odjela na dovolenou. Při učení mi moc nepomáhá ta má bolavá kyčle. Při sezení a ležení se to vždy zhorší, pak si chvíli zaskáču na míči nebo se projdu a je na chvilku klid.

Hned po státnicích se chystám na úklid šatníku. Mám ho sice úplně plný, ale nic z původního oblečení mi bohužel není. Minulý týden jsem tedy vyrazila na nákupy s mamčou do Prahy a koupily jsme dvoje šatky, kraťasy, leginy, nějaká tílka a z internetu jsem ještě něco málo přiobjednala, takže konečně se zase oblékám jako člověk.

Tím, že jsem tento týden trávila hodně doma, tak mě dosti honily těhotenské chutě. Po každém obědě přichází na řadu nanuk a po večeři mám chuť na jahody s cukrem a mlékem. Před těhotenstvím mi mléčné výrobky vůbec nedělaly dobře a teď si to pěkně vynahrazuju. Přítel jen kroutí očima, když zase otevírám ledničku. Sním teď víc než on:-) Bohužel mě také začala poprvé v životě trápit celulitida. Nemám s tím žádnou zkušenost, ale pevně věřím, že to zmizí, až zase zhubnu.

Budu lítat po doktorech

Příští týden po státnicích se u mě bude nést ve znamení doktorů. Ač jsem ostuda, musím se přiznat, že po sedmi letech vyrazím k zubaři. Před sedmi lety mi měnili tři černé plomby za bílé a ještě jsem se z toho zážitku nevzpamatovala. Úplně se děsím toho, co mi doktorka zjistí.

Dále mě čeká ortopedie kvůli kyčli a nakonec v pátek hurá poradna. Na to se těším nejvíc, i když vždy jak se to blíží, dostávám strach, jestli na ultrazvuku zase uvidím našeho malého „zmrzlíčka“, jak se pěkně mrská. Zmrzlíček je náš pracovní název, než budeme vědět, zda mám v bříšku holčičku nebo chlapečka.

Nejradši bych to věděla už teď, pro holčičku už máme i vybrané jméno. Než se to dozvím, slíbila jsem si, že už žádné oblečky do výbavičky nekoupím, ať není miminko pak celé bílé nebo béžové. Vůbec nechápu, jak to někteří rodiče můžou vydržet v nevědomosti až do porodu….

Pěkný den.

Vaše Petra


KVĚTA: Drama z porodu

Krásný den milé čtenářky i čtenáři,

tak máme za sebou vyšetření kyčlí. Nevím, jak jinde, ale tady u nás na poliklinice je to vždy akce na celé dopoledne. Dorazila jsem už čtvrt hodiny před začátkem ordinačních hodin a už jsem byla asi sedmá v pořadí. Naštěstí to šlo ale rychle a za necelou hodinu jsme šli na řadu. Pan doktor Davídka prohlédnul, pěkně mu zacvičil nožičkami a pak udělal ultrazvuk. Vše je v pořádku, ale preventivně mám dávat široké balení látkových plen navíc.

Já jsem fyzicky už docela v pořádku. Jizva po císaři se pěkně hojí. Psychicky je to taky už lepší, i když někdy na mě dopadne trochu poporodní splín, ale to mají asi všechny čerstvé maminky.

Klidný porod se trochu zkomplikoval

Slíbila jsme vám popsat svůj dramatický porod, tak tady je. Ve čtvrtek odpoledne mi bylo opět tak nějak divně, ale přešlo to, tak jsem si říkala, že to byly jen poslíčci. Ale v 11 v noci, již kontrakce nabraly na pravidelnosti a hlavně se začaly zkracovat intervaly. Už nešlo ležet, tak jsem se snažila to rozchodit po bytě nebo na balónu.

Po půlnoci už bylo jasný, že je to tady. Povolali jsme dědu, aby pohlídal Kubíka. Já si ještě napustila teplou vanu a snažila být se co nejdéle doma, abychom nestrávili jako u prvního porodu 15 hodin v porodnici. Kolem třetí ráno, už byly kontrakce delší než pauzy, tak jsme vyrazili směr porodnice. Tam mě před vchodem „něco teplého“ polilo nohy. Myslela jsem si, že je to plodová voda. Ale ukázalo se, že je to krev, která nepřestávala téct.

Při vyšetření mi pan doktor řekl, že jsem otevřená na 7 cm a že jdeme rodit. Jenže po připojení na monitor zjistil, že při kontrakcí spadá srdeční rytmus mimča na 50 (normální puls je kolem 150), takže musí rychle ven. Pak už vše mělo rychlý spád, na sál, celkovou anestezii a pak si nic nepamatuji.

Jako v nějakém mlhavém oparu na mě po operaci mluvil manžel, že bude vše v pořádku a že máme Davídka. Toho mi přivezli ukázat až odpoledne, stejně jsem jej byla sotva schopná pochovat v leže na posteli. Ale byl samozřejmě to nejkrásnější miminko na světě.

Přeji Vám pěkné a pohodové dny.

Vaše teď již maminka Květa


LUCIE S. ve 27. týdnu: Užívám si nákupy

Zdravím maminky a těhulky,

zrovna jsem se vrátila z Budapešti z prodlouženého víkendu. Jeli jsme tam vlakem – což trvalo šest hodin, což byla docela legrace, zvlášť ke konci. Ale poznávací výlet jsem já i Lilianka ustály bez větších obtíží, jen mě bolely nohy, ale to by mě bolely i tak, že?

vyvoj-plodu-26-tyden.jpg

Vývoj plodu ve 27. týdnu těhotenství.

Navíc jsem si koupila pár ,,suvenýrů,, jako třeba například maxi šaty, takže i kdybych byla stahaná jak kůň, tak by mi to až tak tolik nevadilo. No jo no, jsem holt typická ženská 🙂 Výlet jako takový byl skvělý a všem těhulím doporučuju co nejvíc cestovat a vůbec se všelijak hýbat – pokud to samozřejmě váš stav dovolí!

Jinak v pondělí mě konečně čeká prohlídka u doktorky, měla jsem jít už ve čtvrtek, ale nějak mi to jaksi nevyšlo. Takže příště budu mít nějaké novinky přímo od kvalifikovaného zdroje. Teď nemám nic vyloženě těhotenského, protože mi vážně nic není, za což tedy moc a moc děkuju, ale pro vás to musí být tak trochu ,,nezáživné,,

A hlavně vítám naši novou těhulku Petru! Přeju, ať vše probíhá tak jak má a na konci, ať je krásné a zdravé miminko!

Přeji krásný týden

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist