Klub těhulek (36): Loučíme se s Květou a Davídkem

A je tu zase jedno rozloučení, na dlouho asi poslední. Květa skončila šestinedělí a vy se v budoucnu můžete těšit na novou těhulku. A co Petra s Lucií? Nakupují, uklízí a zařizují jako správné nastávající maminky.

PETRA v 17. týdnu: Připravujeme se na miminko

Milé snažilky, těhulky a maminky,

nejprve bych ráda přivítala novou těhulku live Aničku, s kterou jsem se potkala již na focení v ateliéru Foto pro mě a krásně jsme si tam užily dopoledne. Focení bylo opravdu moc příjemné a s panem fotografem nebyl nic problém! Zároveň jsem ráda, že nejsem jediná, kdo při snažení šílel tímto způsobem a nakonec i Aničce stejně jako mně se osvědčila metoda vypustit a ono to vyšlo… Přeji Aničce, aby fazolka v bříšku dál krásně rostla a aby si Anička těhotenství maximálně užívala!

Musím říct, že se zhoršeným počasím se zhoršuje i moje kyčel. Budím se bolestí v noci a od rána mě bolest neopouští, už se zase modlím za příval tepla a sluníčka.

Nakupuju a nakupuju

Minulý víkend jsem si opravdu krásně užila. Jela jsem za svými rodiči na západ Čech, s mamčou jsme zajely do Německa koupit pár věciček na miminko, které jsou samozřejmě růžové, a teď mi nezbývá než věřit, že z naší Gabrielky se nestane chlapeček:-).

Zašly jsme na koncert Lucie Bílé, který byl skvělý, a byly jsme se také podívat na tanečním vystoupení pětileté neteře Natálky, byla jsem jak jinak než dojatá. Nejvíc mě asi dojímá to, jak ten čas letí. Koukám na fotku, kdy neměla vlásky a nebylo jí rozumět ani slovo a teď si vesele tančí na pódiu a je strašně šikovná. Nad podobnými věcmi přemýšlím ale až v těhotenství.

Vývoj plodu v 17. týdnu těhotenství.

Stejně tak si prohlížím fotky svých rodičů, když byli stejně mladí jako nyní já a z těch dvou mladých lidí se najednou stali máma a táta, a svoji úlohu zvládli a zvládají skvěle. I když to vždycky neměli se mnou a ségrou úplně snadné… A já teď čím dál víc přemýšlím nad tím, jací rodiče budeme my s přítelem:-). Bojím se jen toho, že až příliš úzkostní…o pejsky se bojíme neustále. Na procházce lesem chodí přítel první, aby je nekousl had, když je chvíli nevidíme na zahradě, už voláme, kde jsou a tento strach nás neopouští. Co potom strach o miminko?

Jaký bude pokojíček?

Čím dál víc také přemýšlím nad tím, co všechno musíme nakoupit a zařídit. Této týden se nám podařilo prodat moje auto, měla jsem sportovní, do kterého bych asi kočárek, miminko a dva pejsky nedala:-). Sehnali jsme auto rodinnější, které má i možnost dalších dvou míst jinak schovaných v kufru, což mě nadchlo.

Také jsme si udělali představu o tom, jak by měl vypadat pokojíček. Ačkoliv jsem si představovala hodně barevný například žluto, oranžovo, zelený, ale asi nakonec stejně skončíme u té růžové:-). Líbí se nám v kombinaci se zelenou. Do listopadu je sice ještě daleko, ale přeci nenecháme nic náhodě….

V červenci po dovolené už postupně začneme pokojíček zařizovat, na což se strašně moc těším. Zatím mám nakoupené věcičky srovnané ve skříni a minimálně jednou týdně je přerovnávám a prohlížím si je a neustále si představuji, jak asi bude naše Gábinka vypadat:-). Jsem sama takový blázen nebo to máte stejné?

Všem přeji krásné letní dny

Vaše Petra


KVĚTA: A zase ty prdíky!

Krásný den všem!

Ani se mi tomu nechce věřit, ale právě dnes mi končí šestinedělí. Tak Vám píši svůj poslední článek.

Ještě si živě pamatuji na výzvu Babywebu, že shánějí nastávající maminky do klubu Těhulek. Jak jsem jela na „pohovor“ do redakce, na první a další focení ve fotoateliéru a už se loučím. Uteklo to jako voda. Z dvou čárek na těhotenském testu je dnes už skoro pěti kilový Davídek.

Z malého Kubíka je teď velký brácha a ze mě se stala dvojnásobná maminka. Někdy jsou chvíle, kdy mi to doma přerůstá přes hlavu. Davídka stále trápí prdíky a dokáže kvůli tomu opravdu hodně křičet. Kubík stále vymýšlí lumpárny, ale už se těším, až Davídek trochu povyroste a doufám, že si budou oba bráchové spolu hezky hrát.

Naivně jsem si myslela, že mě u druhého mimča nic nepřekvapí, ale stále je co se učit. Snad každý den hledám nějaké rady a porady na internetu. Když už to nejsou prdíky, tak to je novorozenecké akné nebo triky na opruzený zadeček. Ještě, že existují stránky jako je Babyweb.

Milé těhulky, maminky či snažilky, přeji Vám všem jen samou radost a jen malou starost s Vašimi dětmi či bříšky.

Hezké nastávající prázdniny.

Vaše, teď již maminka, Květa


LUCIE S. ve 29. týdnu: Asi jsem to minule zakřikla…

Zdravím těhulky a maminky,

tak to tak vypadá, že začínám ,,hnízdit“ jinak si totiž nedokážu vysvětlit ten přerod mé lenosti do uklízecí mánie. Už jsem uklidila všechny šuplíky, předělali jsme i ložnici a já vymalovala chodbu na bílo aby byla ,,čistá“. Do toho uklízím jak divá a co mě předtím nechávalo klidnou tak teď mě pěkně štve a musím to mít pořádně uklizené a čisté.

Ještě chci umýt okna….ale jsou střešní, takže musí manžel, jelikož mě na štafličky nepustí, už jenom z toho důvodu, že jsem čím dál tím víc šikovnější a šikovnější.

Vývoj plodu ve 29. týdnu těhotenství.

Například jsem dělala palačinky…nalila jsem olej tak, že palačinky plavaly, ale říkám si, že to neva, že to pak odsaju papírovou utěrkou, ale hned při první palačince, při jejím obracení, jsem se celá poprskala rozpáleným olejem. Manžel mě od jejich dělání odehnal s tím, že na mě už nemůže koukat a že je dodělá.

A takových podobných nehod docela přibývá pomalu se začínám bát, abych do porodu přežila ve zdraví a manžel taky 🙂

Jinak se cítím dobře, nic mi nechybí a vesele přibývám, sice trošku víc než bych měla, ale tak snad to pak lehce shodím. Je holt znát, když jinak aktivní člověk toho najednou moc nedělá.

Tento týden jdu na kontrolu k paní doktorce, tak doufám, že se čípek ještě nezkrátil a zůstal aspoň tak jak je teď a navíc mě čeká velký ultrazvuk ve třicátém týdnu v Praze Podolí.

Jen se musím objednat. Nesmím zapomenout, což v poslední době velice ráda dělám… Ježiš, ženský ani nevíte, jak se těším až se mi ten můj mozek zase „odmlží“ a začne mi zas normálně fungovat:-)

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist