Klub těhulek (37): Petra se bojí, jak dopadne genetické vyšetření

V klubu nám zbyly už jen dvě těhulky. Petra, která se chystá na důležité vyšetření, kvůli vrozené vadě její sestry a Lucie. Ta pro změnu ničí okolí svými „těhotenskými“ nápady!

PETRA v 18. týdnu: Snad nebude mít Gábinka vrozenou vadu

Milé snažilky, těhulky a maminky,

ačkoliv nás neustále trápí ošklivé počasí, věřím, že to nikomu na náladě neubírá. Poslední týden jsem měla absolutně unavený, bolelo mě celé tělo už od rána, jako bych někde protančila celou noc, tak jsem si musela v průběhu dne vždy na chvíli lehnout. Kdo tuto těhotenskou únavu nepozná, asi to nepochopí…

Samozřejmě jsem měla černé svědomí, že nic nedělám, tak jsem se aspoň donutila k mytí oken a žehlení, ale více výkonů jsem bohužel nepodala. Kyčel sice bolí jako čert, ale hodně mi pomáhá kojící polštář. Lehnu si na bok, pravou nohu natáhnu přes něj, kyčel se pěkně protáhne a bolest se mírní. Navíc se s polštářem tak často v noci nepřetáčím a nebudí mě bolest.

Zatím vozíme jen pejsky

Víkend jsme strávili částečně u mých a částečně u přítelových rodičů, což samozřejmě znamená, že se pak ručička na váze posune směrem doprava. Doma se ale už nevážím, nechávám to na poradnu. Ten šok mi stačí jednou měsíčně. V pátek bylo krásné počasí, a protože mají přítelovi rodiče na zahradě bazén, chtěli se vykoupat i naši psíci. Fotky z jejich řádění si můžete prohlédnout v mé fotogalerii.

Vývoj plodu v 18. týdnu těhotenství.

Jsou kouzelní, ani jeden neumí pořádně plavat a potápí se jim prdelky, takže je musí někdo neustále hlídat. Poté se také nechali vozit neteří v kočárku pro panenky. Byli jak miminka. Bazén jsem jim sice záviděla, ale přečetla jsem si, že chlórovaná voda není pro těhotné vhodná, protože zabíjí ty špatné, ale i ty dobré bakterie. Na doporučení známé jsem si tedy následující den koupila v lékárně speciální tampóny do vody a příště už bazénu určitě neodolám.

Čeká nás vyšetření

Příští týden mě čeká promoce a v úterý jsem objednaná na screening ve 20. týdnu do Gennetu. Tam jsme objednaní proto, že moje sestra má vrozenou vadu – zúženou močovou trubici. S touto vadou se samozřejmě žít dá, ale celý život jí to přinášelo velké problémy a nyní jí to stejně budou muset operovat. Věřím ale, že naše Gábinka bude naprosto v pořádku a že nám potvrdí, že pindíka určitě nemá.

Stejně jako Lucka i já jí pouštím hudbu. Nikoliv ale vážnou. Když jsem já byla ještě v bříšku a poté malé miminko, moje mamča poslouchala Hanu Zagorovou a musím říct, že jsem na ní úplně závislá. Není snad písnička, kterou bych neznala. Takže posloucháme Zagorku, česká 80. léta a pohádkové písničky. Gábince to také zpívám, takže doufám, že jí můj zpěv poznamená pozitivně.

Strašně se těším, až konečně ucítí cítit pohyby Gábinky i můj přítel. Ačkoliv se na miminko strašně těší, mám takový pocit, že je pro něj zatím vše jen imaginární. Vidí mé rostoucí bříško, mě unavenou a pořád mluvící jen o miminku a o tom, co jsem kde o jeho péči přečetla, ale mám trošku pocit, že to zatím úplně nechápe. Příští týden jde na screening se mnou, tak doufám, že až uvidí Gábinku, jak se v bříšku hýbe, teprve mu to pořádně dojde:-) .

Držte nám palce, ať vyšetření dopadne dobře!

Vaše Petra


LUCIE S. ve 30. týdnu: Pořád víc blbnu

Přeji krásný týden,

tak jsem byla s manželem zase na prohlídce u mé paní doktorky. Jsem na tom s čípkem úplně stejně jako předtím, což, si myslím, je slušný výkon. Za to mě paní doktorka pochválila, že je vidět, že jsem poctivě odpočívala. Kdyby věděla, jak jsem víkend předtím makala jak divá, tak by ji asi trefil šlak Navíc jsem měla prý při vyšetření tvrdé břicho a paní doktorka mi nevěřila, že opravdu nic necítím. Jsem prý jedna ze šťastných a mám být ráda – tak tož to já jsem.

Vývoj plodu ve 30. týdnu těhotenství.

Magnesium mám brát ve stejném množství dál a samozřejmě odpočívat. Což už budu – skoro. Doma mám vše dokonale vyblejskané, takže jen udržuju pořádek a tak jsem se rozhodla, že vyperu výbavu a pak vyžehlím – to z duše nenávidím. A ještě si udělám seznam toho, co mi chybí a že toho není málo. Nikdy bych nevěřila, co všechno miminko potřebuje… A navíc jako prvorodička nerozeznám moc co je nezbytné a co tolik třeba ne.

Jak jsem zničila mikrovlnku

Už se začínám vážně sobecky těšit až bude malá venku – pokud se toho totiž dožiju. Opět jsem perlila (mimo jiné, menší perly) – zadařilo se mi zničit mikrovlnku. Vařila jsem brambory, v hrnci rozšťouchala s pažitkou a dala do mikrovlnky aby tolik nevychladly. Pak jsem skákala kolem karbanátků, které jsem udělala vyšší, takže se dělaly déle. Chvilku před jejich doděláním si říkám, že si ty brambory přihřeju, protože to bude určitě potřeba. Automaticky jsem spustila mikrovlnku – co se dělo pak snad nikomu nemusím vysvětlovat Ale vše dobře dopadlo – já i Lili žijeme, smrad už je vyvětraný a mikrovlnku holt koupíme novou 🙂

Je lepší trpět fyzicky nebo psychicky?

Musím se snažit se víc hlídat, jinak mě manžel při dalším extempore připoutá na férovku k posteli a pouštět mě prý bude jen na WC. Vážně nevím co je lepší – jestli trpět fyzicky (zvracení, otoky, křeče a já nevím co ještě) nebo se cítit po téhle stránce dokonale, vůbec nevědět, že jsem těhotná, ale zas být naopak úplně blbá… Věřte mi, že v tuhle chvíli bych raději objímala každý den mísu, klidně od rána do večera

Tento týden jdu ještě k zubaři. Měla jsem při poslední návštěvě malinkej kaz, který musel trošku ,,uzrát“ než se zadělá… Jenže teď mám větší problém – při kousnutí do oříšku se mi odštípl větší kus zubu. Přesněji osmičky vpravo dole, pevně doufám, že se bude moct dát nějak zadělat a ne rovnou trhat… Vrtání malých kazů hrdinsky bez umrtvení dám, ale bez injekce trhání? No tak to ani omylem!!!

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist