Klub těhulek (38): Co ukázal Petře ultrazvuk ve 20. týdnu?

Co se ukázalo na utrazvukovém vyšetření v Gennetu? A proč by Lucie nikdy nedala pryč svoje zvířecí miláčky?

PETRA ve 20. týdnu: Bude to opravdu holčička?

Milé snažilky, těhulky a maminky,

celý minulý týden jsem nemyslela na nic jiného, než na screening ve 20. týdnu. V noci mě budily hrozné sny a ten týden se opravdu táhnul. Když konečně nastal den D a my s přítelem dorazili do Gennetu, jen jsme oba tiše poslouchali pana doktora, jak měří a kontroluje jednotlivé orgány a části těla.

Pan doktor nám vše krásně popsal. Nakonec jsme slyšeli i srdíčko, což byl tak nepopsatelně krásný pocit, že ve mně zůstane asi ještě hodně dlouho. No, a když se pan doktor nevyjadřoval k pohlaví, musela jsem se samozřejmě zeptat, tak nám jen tak mimochodem řekl: „Je to holčička!“ Přítel se jen usmál a řek mi: „Ty máš ale štěstí“.

Je pravda, že při představě výměny všech těch tašek s růžovými oblečky, kterým jsem za poslední měsíc neodolala, se mi protáčely panenky. Já jsem to ale už vnitřně cítila, že v bříšku je Gabrielka a že to nemůže být prostě jinak. Ačkoliv mě babička, děda i taťka přesvědčovali, že na holku nevypadám, je patrné, že na babské tipy se prostě věřit nedá. Je ale neuvěřitelné, jak jde věda kupředu. Dříve nic podobného jako ultrazvuk neexistovalo a nyní si lze prohlížet jednotlivé orgány!

Nespím kvůli Gábince

K probdělým nocím minulého týdne přispěla i Gábinka. Vzhledem k tomu, že mám placentu na zadní stěně, cítím už krásně pohyby. V noci se jí nelíbí, když se přetočím na pravý bok a začne do mě dloubat tak dlouho, dokud nejdu zpátky na levý:-). Nejprve se mi to líbilo, tak jsem čekala na každé dloubnutí, ale když už to trvalo půl hodiny, přála jsem si jen ve dvě v noci spát.

Vývoj plodu ve 20. týdnu těhotenství.

V tom, že musí být po jejím, asi bude po mně. Jednou u televize dloubla tolik, že jsem to krásně cítila přes ruku, hned přiběhl přítel a nic, tak jsme na ní ťukali, volali, přemlouvali jí, ale vypadalo to, jako by mu to prostě ještě ukázat nechtěla.

Společně jsme zvládly také promoci. V sobotu před promocí jsem s hrůzou zjistila, že šaty, které na mě před měsícem vlály, sotva obléknu. Bříško mi za poslední týden narostlo dost rychle, takže se samozřejmě nedalo přehlédnout. Já jsem na něj ale moc pyšná, vždyť v něm nosím naši Gabrielku, tak proč ho neukázat!

Pro miminko všechno

Ráda bych ještě reagovala na článek naší těhulky Aničky. Neduhy se nám asi žádné nevyhnou, bolesti, nevolnosti, zácpa, změny nálad. I přesto všechno, je to tak krásné období nosit v sobě miminko, vše si pro něj připravovat, plánovat, těšit se a představovat si, jaké asi bude.

Já si neumím představit vydržet ty šílené bolesti kyčle jen tak pro nic za nic, ale teď, už s tím denně žiju a říkám si, že pro Gábinku vše:-). Na počátku mě také potkala ta nepříjemná zácpa. V lékárně mi ale doporučili probatika, vhodná i pro těhotné a musím říct, že jsem tento boj vyhrála. Budu je brát až do konce a můžu to všem těhulkám doporučit!

V pátek mě čeká ještě poradna u mého doktora a pak hned vyrážíme i s pejsky na dovolenou do Itálie, takže příště se vám ozvu od moře. Jedeme kvůli pejskům autem a už se nemůžu dočkat, sluníčko mě prostě dobíjí energií!

Vaše Petra


LUCIE S. ve 31. týdnu: Mám v pořádku placentu?

Zdravím těhulky,

jak to tak vypadá, tak už se vracím z hnízdění na svůj obvyklý, líný stav. Vím, že bych si už měla vyprat věci pro Lili, a vyžehlit, dokud jsem ještě pěkně pohyblivá, ale nějak se mi nechce a stále to odkládám. Myslím, že právě kvůli žehlení, to nesnáším až tak, že si radši vymyslím milion věcí, než abych se k tomu prknu postavila s žehličkou – ale jednou budu muset.

Pane doktore, jak to mám s placentou?

Tento týden, ve čtvrtek ráno, jedeme do Podolí na velký ultrazvuk ve třicátém týdnu. Už se docela těším, až Lilianku zas uvidím, a hlavně mám v plánu se doktora zeptat, jak je na tom placenta. Myslím, že v Podolí je její prohlídka součástí vyšetření. Vzhledem k tomu, že v mém okolí dvě ženský měly smůlu a placenta nedodávala živiny, tak jak měla, což mělo fatální následky pro miminko, tak si říkám, že za zeptání rozhodně nic nedám. Jelikož včasné odhalení právě na tomto ultrazvuku by miminko zachránilo, tak neponechám nic náhodě, a hlavně budu klidnější.

Bojujte za svoje miláčky

Kamarádka – vaše známá těhulka Helenka – si pořídila koťátko britské krátkosrsté modrokrémové kočky jménem Carly a nějak jsme skrz ní přišli na téma toxoplazmózy a to jak nás v těhotenství někteří neznalí ,,kamarádi“ tlačili do toho, abychom své mazlíčky daly pryč – protože kočka přenáší toxu, přece! A pes k miminku? No my jsme ale hrozně nezodpovědní budoucí rodiče! A div si před námi neuplivli.

Vývoj plodu ve 31. týdnu těhotenství.

No, asi takhle: možná by byli ještě naštvanější, kdyby věděli, že kočka přenáší ještě toxokarózu a samozřejmě i jiné nemoci, stejně tak pes. Ovšem jen pokud se o něj nestaráte a řádně neodčervujete a neočkujete. V dnešní době, kdy na internetu i u veterináře můžou všichni získat informace o způsobu přenosu těchto nemocí, mě neznalost lidí pořád překvapuje. Možná dřív, za dávných dob našich babiček, ale teď? Kdo by dal pryč mazlíka, kterého si piplá a miluje ho, jen kvůli nepodloženým řečem nějakých lidí?

Maminky, nedejte na řeči a všechno, co vám kdo říká, si nejdřív ověřte. Ať zbytečně neochudíte vaše miminko o možnost vyrůstat s nejlepším přítelem člověka – ať už psem, nebo kočkou…

Vaše Lucie


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist