Klub těhulek (39): Jak zvládla Lucka bolavý zub a Petra Benátky?

Lucka si vytrpěla s bolavým zubem svoje. Prožité útrapy si pak léčila v nákupním centru. Petra si i s bříškem, přítelem a pejsky vyrazila do Benátek a moc si to užila.

LUCIE:

Milé těhulky a maminky, další týden utekl jak voda a mě se toho docela dost událo. Jako nejhorší zážitek beru návštěvu zubaře.

Útrapy se zubem

V pondělí večer mě začalo pobolívat na levé straně, ale nešlo rozeznat, jestli nahoře nebo dole. Šla jsem to tedy raději zaspat, což bylo jen mé zbožné přání. V noci se mi bolest celkem hodně rozjela, v tváři mi tepalo a bolest vystřelovala k oku a k uchu. Celou noc jsem si přála, aby mě to přešlo a já nemusela ráno na pohotovost ke své doktorce, ale ráno jsem musela vzbudit manžela s tím, že musíme na pohotovost. Manžel na sebe rozespale naházel věci a šli jsme k auto. A co se nestalo. Nenastartovali jsme. Kdyby to šlo, tak se v tu chvíli od srdce zasměju, ale to bych asi vylítla z kůže bolestí 🙂 No nic. Zavolali jsme tchánovi, který měl naštěstí čas, a ten mě k zubařce hodil. Paní zubařce chvilku trvalo, než našla, který zub mě zlobí, ale nakonec se jí to povedlo, a já jí ještě naivně říkám, že ať se nezlobí, že bez injekce žádnou akci už nedám po té probdělé noci. Bohužel, zub musel ven. To, jak se trhá zub snad nemusím popisovat, ne? 🙂

Kontrola v Podolí

Máme za sebou také další prohlídku v Podolí na velkém ultrazvuku. Naprosto všechno je v nejlepším pořádku 🙂 Malá měla zrovna aktivní část dne, takže paní doktorce opět nic neulehčila 🙂 Přesto se zadařilo. Díky tomu víme, že všechny hodnoty jsou v normě a malá váží 1 553 g. Ptala jsem se také na placentu. Paní doktorka mě ujistila, že je v naprostém pořádku a pracuje, jak má 🙂

Léčba nakupováním

Cestou zpět mi manžel udělal radost a zabočil do Chodova 🙂 Tam jsem řádila jak černá ruka a navíc jsem přímo od miláčka dostala bolestné za zub 🙂 Začíná se mi dost líbit azurová barva, takže jsem si vybrala náušnice a náramek 🙂 Navíc manžel nevydržel a koupil Liliance krásného plyšového medvěda v krémové barvě a hajáčka, taky méďu v krémové. Nakonec i litoval, že mě tam vzal.

Zdraví vás Lucie


PETRA:

Milé maminky, těhulky, snažilky, posílám vám krásný pozdrav ze slunné Itálie. Odjezd sem jsme měli trošku hektický, protožecestujeme s našimi psími miminky a neobešlo se to bez komplikací.

Pejskové jedou taky

U jednoho z pejsků se den před odjezdem objevila alergická reakce na pipetu proti parazitům. Drbal se chudáček celu noc a rozdrbal celý krk, takže jsme ještě museli znovu k veterináři pro pomoc. Teď mu to pravidelně mažeme a už se to hojí, ale koupání v moři nepřichází v úvahu. Uklízečky v hotelu jsou z našich psích miminek nadšené. Pejsci jim asistují při úklidu. Přes den kluci tajně lezou spát do naší postele, v noci jsme ale tvrdí a nepouštíme je k nám, i když nám krvácí srdce.

Krása Benátek

Dnes jsme se vrátili z výletu z Benátek a musím říct, že je to mé nejoblíbenější město. Ta atmosféra je prostě nenahraditelná, dokonce jsme se svezli i na gondole. Byla to úžasná romantika. Po celém dni jsme absolutně uchození, ale mně chození dělá dobře. Při pouhém ležení na lehátku u moře trpí moje záda a taky mě začal hodně pobolívat napravo v podbřišku. Před odjezdem jsem ještě navštívila svého doktora, aby zkontroloval, že je vše v pořádku a ten mi řekl, že píchání v podbřišku je normální. Je to tím, jak se zvětšuje děloha. Od pana doktora jsem chtěla fotku Gabrielky z ultrazvuku, ale moc nám nešla zabrat, tak mám jen pěknou fotečku hlavičky ze předu, která je pořád trošku mimozemšťanská.

Jídlo, ubytování, nakupování

Jediné, co nás tu už přestává bavit, je paradoxně italská kuchyně. Snad v každé restauraci mají totéž, takže si člověk dáva dokola pořád to, co má nejradši. Ubytováni jsme v místě, které je spíše vhodné pro rodiny, takže tu pozorujeme haldu lidí s kočárky a sníme o tom, jak již příští rok budeme trávit dovolenou s naší princeznou. Mají tu samozřejmě i obchůdky s dětským oblečením, tak jí určitě něco z Itálie přivezeme. Už jsme jí nechali do pokojíčku vyšít krásné srdíčko se jménem. Prostě už se naší holčičky nemůžeme dočkat.

Dovolená s bříškem

Cesta do Itálie mi absolutně nedělala problém, i když trvala deset hodin. Bříško je již sice celkem veliké, ale zatím vůbec nepřekáží. V tom největším sluníčku ho chráním ručníkem a často se chodím koupat do moře, abych se zchladila. Přítel na mě jen kouká ze břehu, protože mu voda připadá studená. On, když nemá moře minimálně 30 stupňů, prostě mrzne. Zdaleka tu také nejsem jediná těhulka. Za sebe mohu takovou malou dovolenou všem, co nemají v těhotenství žádné problémy, jen doporučit.

Více vám určitě napíšu příště. Posílám všem spoustu sluníčka a pohody.

Vaše Petra


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist