KLUB těhulek (4): Lucko, jsme s Tebou

Vlna solidarity s Lucčiným příběhem zasáhla každou z nás. Prohlídky a různé odběry absolvujeme teď průběžně také a faktem je, že to není nic příjemného pro žádnou těhulku! Nervozita při čekání na různé výsledky bohužel k těhotenství nerozlučně patří.

KVĚTA: 1. trimestr je za námi, nevolnosti bohužel ne 🙁

Dnes jsem v 13+3 tt, takže jsem už ve 2. trimestru. Ale asi to nikdo neřekl mimíšovi, protože špatně je mi stejně jako na začátku.

Ale po přečtení smutného článku od Těhulky Lucky si říkám, klidně, ať je mi špatně, hlavně aby bylo vše v pořádku. To samé přeji i Lucce a malé Rybičce a držíme všechny palce, co doma máme.

Prohlídky, odběry…

A co jinak u nás nového? Minulý týden jsem byla na UTZ a odběrech krve kvůli vývojovým vadám. Na UTZ pan doktor nenašel žádný problém, ale výsledky krve budou až za týden. S příchodem chladného počasí teď doma aktuálně řešíme nachlazení nejen moje, ale i Kubíka. Nechci sebe ani malého cpát nějakými drastickými léky, ale vím, že ani všechny bylinky nejsou v těhotenství povoleny.

Nemá někdo z vás zaručený přírodní babský recept?

Musím povolit opasek

Také jsem zjistila, že mě už začínají některé kalhoty škrtit v pase a objevuje se bříško:) Je zajímavé, že s Kubíkem jsem to pozorovala až o měsíc později. Tak jsem musela udělat průzkum svého těhu-oblečení. Budu si muset pořídit nějakou zimní bundu. Zatím jsem v obchodech narazila jen na samé kabáty, takže ocením nějaké tipy v diskuzi.

Všem přeji samé dobré zprávy a budu se těšit zase příští týden.

Vaše těhulka Květa


 

KAMILA: Táta je tu taky!

Zdravím všechny budoucí maminky i tatínky!

Napadlo mě, že na tatínky tak trochu zapomínáme, soustředíme se na svoje pupíky a co se děje uvnitř a nějak nevnímáme, že v tom nejsme samy.

Tak je to alespoň u nás: často jsem do miminkovských záležitostí tak ponořená, že nevidím muže, jak se plouží okolo a chce být taky součástí. Proto jsem například v pondělí dostala „vynadáno“, že jsem náš první domnělý kopaneček hlásila až po hodině.

Zavedeme večerní „chvilky poezie“

Ale to brzy napravíme, jsem totiž na začátku 18. týdne a naše miminko začíná slyšet, takže zavedeme pravidelné večerní chvilky povídání s pupíkem. 🙂 Kromě toho jsme se přihlásili na kurzy předporodní přípravy, sice až od ledna, ale i tak to bude společná „práce“ a těšíme se už teď.

V poradně

Úterní pravidelná prohlídka v poradně byla na můj vkus sice moc rychlá (znáte to: celý měsíc se strachujete a těšíte, co ten drobeček uvnitř dělá a jestli je v pořádku, a při prohlídce je čas jen na MOČ – NA VÁHU – NA KOZU – A SRDÍČKO NÁM TLUČE, MAMINKO), ale všechno je v pořádku, a to je hlavní. O to víc sjíždím na netu obrázky miminek v aktuálním týdnu. 🙂

K Lucčině trápení: moc Ti držím palce, aby ses zase mohla z prohlídek vracet s úsměvem jako já.

Opatrujte se, pozdravujte tatínky a těším se na vás v diskuzi a za týden opět tady v článku!

Vaše těhulka Kamila


 

BÁRA: „Mořská nemoc“

Asi to byl omyl, když jsem minulý týden psala, že už mi je lépe. Naopak, zase mi je mizerně a někdy se cítím jako rok na lodi bez kinedrilu.

Nejhorší jsou večery. To jen ležím a nechávám se obsluhovat. Pomalu nemám sílu se jít vykoupat a vyčistit zuby. O Sabince ani nemluvě. Ještě že jí tatínek vykoupe, nakrmí a dá spinkat. Moc mi pomáhá, musím říct, že jsem si líp nemohla snad vybrat!

I přes to se však snažím se Sabinkou chodit zpívat, plavat a plně se jí věnovat, i když to začíná být náročné. Všude mi „mrška“ vleze, staví se a úřaduje. Já se otočím a ona je na druhé straně bytu… Ale taky s ní zažiju spousty legrace. Dělá takové grimasky a lumpačiny, že mám vždycky záchvaty smíchu. No už ví, jak na maminku 🙂

Chutě a „maskování“

Jinak se mi taky zvrhly totálně chutě. Teď musím mít vymačkané pomeranče, za chvíli zase rybí salát, pak honem něco sladkého a neustále hrozná chuť na colu. Nevím, jestli to mám přikládat jídlu, ale každé ráno se probouzím s červenými fleky kolem nosu a na tvářích, které by nezamaskoval ani make-up. Během dne zmizí, ale taky se mi stává, že mě to pěkně pálí. Asi to bude kluk, protože tohle se Sabinkou fakt nebylo…

Prohlídky

Včera jsem taky absolvovala první odběry na genetické vyšetření a 12.11. mě čeká ultrazvuk. Mám z toho velké obavy po přečtení článku od Lucky. Hrozně jí držím palce a opravdu na ní a rybičku myslím.

Příště vám povím něco dál ze soukromí, jako minule.

Tak zase příští týden těhulky. Budu se na vás těšit.

Bára


 

Každá žena je jedinečná, stejně jako každé těhotenství. Jaké je to vaše?

Bára, maminka roční holčičky, je na začátku 11. týdne, prvorodička Kamča v 18. a Květa, která má doma malého Kubíka, je ve 14. týdnu těhotenství.

Foto: ateliér Fotopromě

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist