Klub těhulek (42): Gabrielka kope a Lili už se chystá na svět

Gabrielka pořádně řádí v břiše a Lucka se pomalu připravuje na příchod malé Lili. Dokončuje, co je třeba, a balí do porodnice.

PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

týden s neteří utekl jako voda. Bohužel nám nepřálo počasí, a tak i v ZOO jsme pořádně zmokly.

Já jsem se do ZOO ale tak těšila, že hned, jak bude pěkně, vyrazíme tam na výlet s přítelem. Když Natálka v pátek odjížděla, odpadla jsem s mopsáčky na gauč a spali jsme až do večera. Oni pak prospali ještě celý víkend a hezky se tulili. Během Natálčiny návštěvy si asi uvědomili, že ta naše péče není zas tak špatná. Nedala jim vůbec vydechnout, ale líbilo se mi, že jí vůbec nekradli hračky. Tento týden dorazí na jeden den znovu, tak už se zase moc těšíme. Je pravda, že bez ní je doma mnohem větší klid a ticho. Už se těším, až přijede příští prázdniny a budeme společně vozit kočárek a zároveň na procházky brát mopsáčky. Společně jsme se zvládly taky vyfotit. Sama si připravila různé oblečky, v kterých bude pózovat, a pak vydržela dvě hodiny před foťákem. Možná z ní bude modelka.

Ošklivé počasí mě donutilo nakoupit nějaké teplejší oblečení. Vše jsem si vybírala mnohem větší, tak pevně věřím, že s tím vydržím až do listopadu. Kéž by se ale ještě vrátilo krásné teplé počasí. Už konečně začala houbařská sezóna, ale já se letos do lesa bojím. Mám strach z hadů a vůbec netuším, co by se mohlo stát, kdyby mě kousla zmije. Loni jsem chodila do lesa i s psími miminky, jenže komu dát to, co nasbíráme, když my s přítelem houby nejíme. Procházky ale budu muset posílit. Začala mě totiž bolet kyčel a stále se to stupňuje. Od září začnu také chodit cvičit a plavat, protože teď jsou všechny kurzy, bohužel, zavřené.

Tento týden mě čeká poradna a 4D ultrazvuk. Jsme na něj objednaní do Gennetu. Na ten se opravdu těším jak malá. Snad se nám Gabrielka pořádně ukáže. Přítel ji teď každý večer poslouchá, jestli neuslyší zase srdíčko, ale zatím se mu to povedlo jen jednou. Aby mu to nebylo líto, tak ho vždycky aspoň pěkně kopne do ucha. Jakmile se otočím na pravý bok nebo na záda, mám zaručeno, že se vzbudí a začne řádit. Občas řádí i přes den, když sedím. Kolikrát mě tak nečekaně kopne, že se úplně leknu. Dál jí pouštím písničky a koupila jsem si i CD s pohádkami, tak je poslouchám, když jedu v autě. Spoustu z nich si pamatuju z dětství a některé už znám i nazpaměť. Z některých věcí člověk asi nikdy nevyroste.

Mějte se krásně

Vaše Petra


LUCIE S.:

Dobrý den milé maminky a těhulky,

v neděli jsem měla další poslíčky, tentokrát ale jiné než minulou sobotu. Jako kdyby to nemohlo být stejné, aby se člověk nestresoval, co mu je, že?

Tentokrát jsem měla bolesti jako při menstruaci, cítila jsem podbřišek i záda, do toho jsem měla náběh na bolest hlavy a byla jsem silně unavená, navíc bez nálady s častou potřebou na velkou. Chvilku jsem se držela, ale pak jsem usoudila, že lepší bude jít spát a snad to i zaspat, což byl perfektní nápad. Spala jsem tři hoďky a probudila jsem se v úplně super náladě a absolutně bez jakékoli bolesti.

Vzhledem k tomu, že poslíčci přišli už podruhé, rozhodla jsem se, že dám dohromady postýlku, vyperu a vyžehlím výbavičku a konečně si zabalím tašku do porodnice. Tak si říkám, že hned, jak ji dobalím, tak to určitě přijde. Přitom Lili má ještě trošku času. Já vím, je to nesmysl, ale prostě mi to nedá.

Tento týden jsem byla na kontrole, ale moje paní doktorka měla dovolenou. Zastupoval ji doktor, co byl snad už v důchodu. Klepaly se mu ruce a vůbec mi nějak nesedl. Na vyšetření si nevzal gel a při vyšetření byl docela necitlivý. Po vyšetření mě to pak celý den bolelo a pálilo. Měla jsem jít hned další týden znova na kontrolu, ale odmítla jsem to s tím, že si raději počkám, až se moje doktorka vrátí z dovolené. Sestřičky se na sebe jen podívaly a mé rozhodnutí mi odkývaly. Asi jsem nebyla jediná, kdo nebyl s panem doktorem spokojený. Aby taky ne. Když jsem mu říkala o poslíčcích a o tom, že mě od té doby píchá v podbřišku, odpověděl jen, že vyšetření nic neukázalo, a že mám být tedy ráda, a sbohem. Sestřičky byly naštěstí fajn. Vše mi vysvětlily a uklidnily s tím, že kdyby se mi cokoli nezdálo, ať jedu rovnou do nemocnice. To naštěstí nebylo potřeba a snad ani nebude, dokud se Lili nerozhodne jít na svět .

Lucka


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist