Klub těhulek (43): Lili už se tlačí ven a Gabrielka bude po tatínkovi.

Gabrielka se krásně předvedla na 4D ultrazvuku, což byl pro Petru velký zážitek. Lucka už se chystá na porod a na miminko připravuje i svého psa.

PETRA:

Milé maminky, těhulky, snažilky,

4D ultrazvuk byl opravdu krásný zážitek. Byli jsme objednaní hned na devátou ráno a trošku jsem se bála, aby naše holčička nespinkala, protože v tu dobu mívá svůj klidový režim.

Naštěstí nádherně spolupracovala. Prvních dvacet minut se překulovala, cucala si prstíky, hrála si s ručičkama a dokonce jsme ji viděli i zívat. Podle mého mínění, je hodně podobná příteli. Nosánek I pusinka vypadají stejně jako jeho. Sestřička nám detailně ukazovala pohlaví, které je prý jasně holčičí. Některé věci člověk ale na ultrazvuku vidí jen při opravdu veliké představivosti. Moc se nám nedařilo poslechnout srdíčko, protože se Gabrielka pořád mlela a do poslechu vstupovalo mnoho dalších zvuků. Nakonec jsme si mohli vybrat jednu fotku na vyvolání, 11 jsme dostali na CD a k tomu ještě DVD s celým záznamem. Bylo to opravdu nádherné, a všem toto vyšetření doporučuji! Fotky přidávám i do své fotogalerie.

Minulý týden mě také čekala poradna a vyšetření na cukrovku. Nejhorší pro mě bylo, ráno dojet nalačno do nemocnice, to se mi dělalo opravdu zle. Jakmile jsem ale vypila sladký roztok, hlad pominul a ty tři hodiny se daly celkem vydržet. Hodně těhulek mě strašilo, jak je roztok ošklivý, ale opravdu to nebylo nic hrozného. Vypila jsem ho během malé chvilky. Odpoledne jsem pak, celá netrpělivá, volala pro výsledky, prý je mám super, a sestřička mi rovnou řekla, že se můžu odměnit něčím dobrým, tak jsem to oslavila nanukem.

V poradně byla tento týden zastupující doktorka, která byla se vším rychle hotová. Vše je prý v pořádku a Gabrielka byla natočená hlavičkou dolů. Na váze se mi opět protáčely panenky, ale pocitově na těle už přibírání tolik neregistruju. Zdá se mi, že mé nafukovací období je konečně pryč a roste už jenom bříško. Pořád ho poctivě mažu a strije se zatím neobjevily, tak snad to tak zůstane i nadále.

Podařilo se mi najít v okolí jedno fungující těhotenské cvičení, tak na něj tento týden vyrazím. Začala jsem také chodit víc na
procházky s psíky a na kyčel to má blahodárný vliv, sice bolí, ale dá se to vydržet. V květnu jsem od přítele k narozeninám dostala těhotenskou thajskou masáž a stále jsem čekala, kdy ji vyberu a tento týden byl ideální, záda bolela opravdu hodně. Masáž byla parádní relaxace a uvažuji, že si ji minimálně ještě jednou zopakuji. Masáž probíhá nejdřív na jednom a poté druhém boku, pak na zádech a nakonec vsedě. Trošku jsem se bála, protože po thajských masážích jsem vždy bývala bolavá, ale bylo to opravdu hodně jemné a příjemné. Masáž by měla mít pozitivní vliv i na špatný spánek, ale jelikož vám tentokrát píšu ve tři v noci, tak asi úplně nezabrala.

Mějte se moc krásně

Vaše Petra


LUCIE S.:

Dobrý den milé maminky a těhulky,

včera jsem byla na kontrole, která nedopadla zrovna nejlíp. Paní doktorce se nezdála spousta věcí, proto mi nabrala krev na jaterní testy.

Výsledky se dozvím zítra, tak jsem docela napnutá, jak to dopadne. Když špatně, pošupajdím do nemocnice, a Lili se narodí asi o něco dřív. Navíc jsem otevřená na prst, takže se mi vážně asi blíží porod, a nějak nevím, jestli se mám těšit nebo se bát.

Dnes jsme s manželem jeli do Podolí předat různé papíry, ve kterých se nás vyptávali, jak se bude jmenovat miminko, jak se jmenujeme my, jestli jsme sezdání a jestli souhlasím s epidurálem. No jasně že souhlasím! Cokoliv, co mi uleví od bolesti, že? Cestou zpátky jsme se zastavili v novém obchodě pro mimča u Letňan a nakoupili rukavičky, dudlíčky a čepičky. To jediné mi ještě tak nějak chybělo. Ono je toho teda určitě víc, jen na to asi přijdu, až bude Lili na světě.

S příchodem Lili se bude muset nějak srovnat i můj pes Áres. Snažím se ho zvykat na miminka, seč mi síly stačí. Ještě, že mám kolem sebe kámošky, co mají malé děti, nebo miminka. Je mezi nimi i ex-těhulka Helenka a její Dennýsek. Musím říct, že mě Áres hodně překvapil tím, že mu to vůbec nedělá problém, ba právě naopak. Z miminek je úplně nadšený a přitom je to pes, tudíž by se dalo čekat, že ho až tak ,,brát,, nebudou, ale opak je pravdou. Například od Dennýska se vůbec nechce hnout, hlídá si ho a nechce poslechnout, když je poslán na místo. Když nakonec znechuceně a naštvaně poslechne, stejně není v klidu a kouká směrem k Dennýskovi. Denny je naštěstí strašně hodné miminko. Měla jsem tu ale i malou Ellenku, která je velmi ubrečená a uklidní se jedině kojením. I u ní se Árýsek choval příkladně. Sice ho nezajímala tak, jako třeba Dennýnek, ale taky byl hodný a na místě, i přes ten randál v klidu usnul. Musím ho kluka pochválit. Je prostě zlatíčko.

Lucka


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

9.8.2011 12:58 | autor: Jana Mihovičová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist