Klub těhulek (44): Kojit či nekojit?

Petra chodí s pejsky na houby, cvičí a chce začít zařizovat dětský pokoj. Lucka je zdravá jako ryba a řeší, jak dlouho bude kojit. Poradíte jí?

PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

minulý týden byl celkem aktivní. Skoro jsem nestačila odpočívat, což se také postupně podepsalo na mé únavě. Zavinil to určitě i špatný spánek.

V noci třikrát vstávám na záchod a pak se mi špatně usíná. Vzbudí mě každé překulení, musím se vždy vrátit na levý bok, ale pořád si říkám, že je to v klidu, a že bude ještě hůř. V pátek jsem uklidila celý dům a pak jsme jeli k rodičům. Ta cesta mě nějak dorazila, a celý zbytek soboty jsem pak byla pěkně unavená. V sobotu večer se mi začalo dělat zle od žaludku a v neděli jsem už v žaludku nic neudržela, točila se mi hlava a klepaly ruce. Stačilo si ale poležet a odpočinout a bylo zase dobře. V pondělí se mi pak ještě motala hlava, ale teď už se zas cítím parádně.

S psíky pokračujeme v procházkách, vzali jsme je i na houby, což se jim moc líbilo. Drželi se nás jako dvě klíšťata a nehnuli se na krok. Všichni houbaři chodili s narvanými koši a my jsme našli jen pár kousků. Asi nevíme, kam chodit. Dlouho jsem zvažovala nákup bezpečnostního pásu pro těhotné do auta, ale nakonec jsem si ho obstarala. Nechci pokoušet osud a pás mi spodní díl klasického pásu udrží krásně pod bříškem.

Začala jsem také s těhotenským cvičením a cítím se po něm skvěle. Byla jsem už dvakrát a vždycky jsem odcházela s úplně novou energií. Člověk se sice nezpotí, ale alespoň vyrazím mezi jiné těhulky a krásně si u toho posiluji ruce i nohy. Také jsme trénovaly správné dýchání a učily se cviky, které napomohou rozběhnout laktaci. Ke stejné lektorce začnu v září chodit i na těhotenské plavání. Budu si asi muset obstarat nějaké plavky, do kterých se vejdu.

V neděli se chystáme s přítelem do Ikey. Chceme si vybrat nábytek do pokojíčku. Asi ho rovnou koupíme, sestavíme a podle něj se rozhodneme, jak vymalujeme. Jinak mě nakupovací šílenství konečně pustilo. To nejdůležitější už máme, takže teď už jen sestavit pokojíček, vyprat, vyžehlit, uklidit a Gabrielka může přijít na svět.

Mějte se moc krásně a snad se k nám konečně vrátí léto zpátky

Petra


LUCIE S.:

Dobrý den všem 🙂

tak krevní testy dopadly na jedničku 🙂 Dokonce líp než čekala sama paní doktorka. Podle testů prý ani nevypadám jako těhule.

Úplně všechny hodnoty mám v pořádku, a to neberu žádné vitamíny. Jsem na sebe hrdá :-D. Paní doktorka mě na kontrole uklidnila, že už jsme krásně „dopečení“, takže se nemusím bát, pokud budu rodit dřív. Na porod to ale prý stejně ještě 14 dní nevypadá. Pokud mi ovšem třeba nepraskne voda :-). Mamka mě straší, že do termínu určitě nevydržím, a že porodím dřív. Tak jsem zvědavá. Popravdě, vůbec bych se nezlobila :-).

Poslední dobou mám velkou otázku: kojit či nekojit? Skoro se vám to bojím přiznat, ale přikláním se spíš k nekojení… Určitě v šestinedělí kvůli imunitě, ale jinak mě to až tak moc neláká a nenaplňuje. Samozřejmě, že se vše s příchodem Lili může změnit, ale v tuhle chvíli mě to prostě „nebere“ .Proto bych ráda věděla, jestli jsou na tom další těhulky podobně jako já. Nebo snad striktně trváte na tom, že kojit se MUSÍ? Díky za názory do diskuze.

Lucka


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist