Klub těhulek (48): Jesličky a divoké sny

Gábina si už pro miminko, které bude v bříšku ještě pěkně dlouho, shání jesle. V Belgii to prostě tak chodí. Petru trápí změny nálad a divoké sny, ale s manželovou podporou to zatím zvládá, a Lucka si pochvaluje, jak je malá princezna Lilianka hodná.

GÁBINA:

Zdravím všechny těhulky,

tento týden jsem byla v práci jen se svou kolegyňkou, která má doma roční holčičku, takže se samozřejmě všechny rozhovory stáčely na těhotenství a děti.

Dostaly jsme se i k tématu “jesličky”. Bylo mi to divné už předtím, když se mě paní doktorka při prvních odběrech krve ptala, jestli už mám zařízené jesličky. Zařízené jesličky? Vždyť jsem si šla teprve pro potvrzeni svého těhotenství! Nebrala jsem tuto poznámku zas až tak v potaz. Tedy až doteď. Kolegyňka mě upozornila, že už je nejvyšší čas začít se po jesličkách poohlížet. Nejdřív jsem si tedy spočítala, že jesličky by v našem případě byly potřeba od července příštího roku, a pak jsem se pustila do průzkumu na internetu – jaké jesličky máme v okolí, jaká je obsazenost, kolik dětí je v jedné třídě, kolik tet se o ně stará, a všimla jsem si, že na stránkách jsou informace o čekací listině.

V ten moment jsem pochopila otázku moji doktorky. Na pořadí v jesličkách se v Belgii čeká většinou deset měsíců, někde dokonce čtrnáct. To znamená, že si musíte zamluvit místo v jesličkách nejen pro nenarozené dítě, ale ještě v době, kdy vůbec nejste těhotná! Takže máme s přítelem na příští týden jasný úkol: obvolat a navštívit pár jesliček a zapsat se na čekací listinu. Věřím, že vše dobře dopadne, a že nakonec seženeme pro našeho bejbíska ty nejlepší jesličky v okolí.

Venku je krásně, asi poslední dozvuky léta, a já jsem se rozhodla, že bychom mohli s přítelem vyjet na kole někam po okolí. Doktorka mi řekla, že pohyb na kole je zdravý, a že můžu jezdit, dokud nebudu unavená. Když jsem to doma radostně říkala své mamce, vyděšeně mi řekla, že bych na kole určitě neměla jezdit, protože už nejsem nejmladší! Chápu, že před třiceti lety nebylo zas až tak obvyklé mít první dítě skoro ve třiceti, ale jako “stará” těhulka se rozhodně necítím.

Krásný víkend a příště na napsanou!

Vaše Gábina


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

zdá se mi, že týdny letí jako voda. Ten minulý nebyl nic moc. Začaly se mi nějak asi bouřit hormony, což vedlo k tak příšerným náladám, za které bych se nejraději sama neviděla.

Rozbrečel mě doslova každý nesmysl. Je ale tak hrozně těžké vysvětlit příteli, že se cítím mizerně, když sama vůbec nevím proč. Usoudil tedy, že mi možná zlepší náladu, když se pustíme do pokojíčku. A taky že jo. Ještě to není úplně kompletní, ale vymalováno je a nábytek máme sestavený také. Pokojíček je růžovo-zeleno-žlutý a moc se mi líbí.

Takže teď už jen vyprat ty haldy věciček a pěkně to tam vše urovnat. Zatím jsem vyprala pouze látkové pleny. Mám jich jen cca 25 na podkládání a ublinkávání. Při jejich žehlení jsem děkovala bohu, že už byly vymyšleny jednorázovky. Obdivuji zpětně naše maminky a babičky.

Konečně jsem začala chodit na těhotenské plavání. Od tohoto týdne budu chodit dvakrát týdně a také budu pokračovat ve cvičení, dokud to půjde. Vždycky mě to strašně dobije energii. Jediné, co mě nyní hodně trápí, je zase nespavost. Pravidelné čůraní v jednu, ve tři a v pět v noci. Když se náhodou ve tři nevzbudím sama, budí mě naše fotbalistka a pak už, bohužel, do rána neusnu. Do toho se mi přidávají ošklivé sny s katastrofickými scénáři o Gábince v bříšku. Pak zkoumám její pohyby, jestli je to málo nebo hodně, vždy se ujišťuju, že je určitě vše v pořádku, a není důvod se přece plašit. Snad budu klidnější, až bude konečně venku.

Tento týden vyrážíme na poslední návštěvu k mým rodičům, tak snad se zase nevrátím vyčerpaná jako obvykle.

Mějte se moc krásně a příští týden držte palce na velký ultrazvuk.

Vaše Petra


LUCIE S.:

Zdravím všechny!

Tak jsem zjistila, že mám obrovské štěstí.

Všude kolem mě mají maminky problém s prdíky, pláčem, bezesnými nocemi, bolavým bříškem, nechutenstvím a tak podobně. Přitom Lilianka mi krásně spinká, chuť k jídlu má velkou a pobrečí si, jen když se koupe. Jinak žádné problémy nemá. Je to moje sluníčko a strašně mi ulehčila začátky. Za to jí moc a moc děkuju.

Už máme za sebou i první větší výlet! Jeli jsme na chatu navštívit tchánovce. Jel s námi i Ares, abychom si vyzkoušeli, jak to půjde. Naštěstí to všichni přestáli bez úhony. Jsem ráda, že může takhle na výlety celá rodina. Lili právě prožívá svůj první růstový spurt. Projevuje se to tak, že si o jídlo říká po dvou hodinách místo po třech. Spí jen v noci a budí se dvakrát – o půlnoci a v pět. Nejsem zastánce násilného buzení, takže ji nechávám a po pravdě, jsem i sobecky ráda. Vzhledem k tomu, že krásně přibírá, nic neřeším, i když jsme na začátku dostali pokyny, že ji máme pokaždé budit po třech hodinách. Jenže ona, když spí, tak spí, a nic s ní nehne. Ani v nemocnici ji zkušené sestřičky neprobudily, ačkoli s ní cvičily, podle mě dost drsně. Manžel to doma taky jednou zkusil, cvičil tu přes půl hodiny a nic …

Vaše Lucka


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist