Klub těhulek (49): Těhotenské chutě a obřík ve snu

Gábina shání v Belgii stále jesličky a zažívá první těhotenské chutě. Petra byla na velkém ultrazvuku, všechno je v pořádku a i sny už se jí uklidnily a Lucka si užívá v pohodě první týdny svého mateřství.

GÁBINA:

Zdravím vás milé těhulky!

Nejdřív bych chtěla pogratulovat Lucce k princezně Lili, je opravdu kouzelná. A jsem i velká fanynka jejího jména.

Tento týden mě čeká kontrola ve dvanáctém týdnu. Těším se i bojím zároveň. Nemůžu se dočkat, až uslyším opět srdíčko našeho bejbíska, ale samozřejmě mám i trochu obavy, aby vše dopadlo dobře.

Také přišlo na řadu informovat zaměstnavatele, že má v týmu jednu těhulku. Musím říct, že reakce byla opravdu hezká. A dále pokračuje naše hledáni jesliček… Rozeslali jsme emaily a už jsme obdrželi jednu odpověď. Odpověď, které jsem skoro nemohla uvěřit, bohužel v negativním smyslu. Jesličky bychom potřebovali od července 2012. V emailu z prvních jesliček stálo, že mají čekací listinu, což samozřejmě víme, a že mají místo, ale od léta 2013!!! Páni, tak to jsem opravdu nečekala. Každopádně se nevzdáváme.

Při našem týdenním nákupu jsem poznala, co to znamená “mít těhotenské chutě”. Nevím, kde se vzala má touha dát si taveny sýr. Obyčejný tavený sýr. V obchodě jsem si to ihned namířila k oddělení sýrů a měla jsem opravdu neskrývanou radost, že si ho konečně můžu koupit. U kasy už jsem skoro rozbalovala krabičku, a zatímco můj přítel nakládal nákup do auta, já už netrpělivě rozbalovala první trojúhelníček. Během minuty jsem snědla asi tři trojúhelníčky s blaženým úsměvem na rtech. Můj přítel nic neříkal, jen se na mě díval a usmíval se. Samozřejmě jsem cítila potřebu mu vysvětlit, proč se tak chovám, ale vlastně sama nevím. Jen jsem věděla, že ten sýr musím prostě sníst. Tady a teď!

Na víkend mi přiletí kamarádka. Myslím, že neodolám a při našich nákupech si to zabrousím i do sekce s dětským oblečením. Zatím jen v neutrálních barvách. Také si uděláme “holčicí večer” u skleničky vina. Abych se necítila ošizená, koupil mi přítel nealkoholické šampaňské, a tak vlastně budu taky popíjet bublinky.

Užívejte si všechny své těhotenské chutě a opět na napsanou!

Vaše Gábina


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

vítám mezi námi novou těhulku Gábinu a držím palce, ať všechno probíhá tak, jak má, a nechutenství brzy pomine.

Poslední víkend u rodičů máme za sebou a krásně jsme si ho užili. Slavili jsme 50. narozeniny mojí mamči. Koupili jsme jí zájezd do Paříže na jaro příštího roku, který si moc přála, a povedlo se nám ji i překvapit. Dokonce jsme si s přítelem i chvilku zatancovali, ale jen ploužáky.

Domů jsem pak jela sama jen s pejsky a musím říct, že ačkoliv řídím opravdu hodně, už jsme se trošku bála. V Plzni mě totiž málem nabouralo jedno auto, ale naštěstí stihlo dobrzdit. Sama teď jezdím opatrně, ale člověk nikdy neví, jak jezdí ti ostatní.

V pondělí jsme byli s přítelem na velkém ultrazvuku. Gabrielka na nás krásně špulila pusinku a zrovna spinkala, takže se dala i pěkně vyfotit. Paní doktorka říkala, že má dlouhé nohy a váží už 1900 g. Vypadá to, že je asi o tři dny větší, takže to opoždění, které bylo ze začátku, už pěkně dohnala. Jsem zvědavá, jestli bude mít tak velkou pusinku i po narození. Hlavičkou je pořád dolů, tak snad se už nepřetočí a jinak je vše v úplném pořádku. Od soboty mám problém se předklonit, protože mi něco tlačilo na žebra a paní doktorka mi říkala, že tam má hřbet zad.

Trošku jsem se uklidnila a šílené sny pominuly. Měla jsem už jen jeden, kdy se mi zdálo, že se mi narodil obřík a já šla rychle shánět oblečení pro předškoláky, ale to už nebyl žádný horor jako před tím.

Mějte se moc krásně

Vaše Petra


LUCIE S.:

Zdravím maminky!

Utekl další týden a Lilianka konečně přestává mít potřebu celodenního spánku. Včera a dnes byla už kolem šesté vzhůru a zajímala se o svět kolem sebe.

Už to s ní začíná být zajímavější a veselejší, než když jen spala. Začíná zkoumat hračky a buď náhodou nebo schválně do nich bouchá pěstičkou. Zatím to ještě nerozeznám.

Tento týden jsme byly u paní doktorky. Malá má už 3,14 kg. Přibírá naprosto úžasně. Všechnu motoriku má taky v pořádku, jen přetáčí hlavičku častěji na pravou stranu, ale zatím nijak výrazně, takže se to nemusí nijak řešit, ale máme to hlídat.

Zjistila jsem, že osvědčený tip, dítě pevně zavinout, aby se cítilo jako v bříšku, u nás nefunguje. Lili to absolutně nesnáší. Klidně se i hodinu vrtí a všelijak zvláštně pohybuje, jen aby vyndala aspoň jednu nožičku nebo ručičku. Jakmile ji vyndá, je absolutně spokojená. Vydá úlevný vzdech a okamžitě usne. Takže jsme přešly na spací pytel. Totéž máme s rukavičkami. Nechápu, jak se z nich dostane. Je šikovná. Možná až moc. Přemýšlím, jestli se nemám začít děsit.

Lucka


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist