Klub těhulek (50): Ultrazvuk a muzikoterapie

Gábina byla na ultrazvuku. Bejbísek už vypadá jako opravdové miminko. Petra se připravuje na porod v různých kurzech, vyzkoušela dokonce i muzikoterapii, a Lucka má radost z toho, jak Lili hezky zapadla do rodiny.

GÁBINA:

Ahoj těhulky,

v pátek jsem byla objednaná na kontrolu ve třech měsících. Výhodou doktorů v Belgii je, že schůzku můžete mít i později večer.

Na ultrazvuku

Moje schůzka byla naplánovaná na 17:00, po dvou a půl hodinách čekaní, když už jsem konečně byla na řadě, za námi přišla paní doktorka s tím, ze ji odvolali k porodu, jestli bychom nepřišli v pondělí ráno. Může se to samozřejmě stát, takže jsme se nezlobili. Až ji odvolají k mému porodu, doufám, že se ostatní těhulky také nebudou zlobit. Takže v pondělí ráno mi pani doktorka udělala přes bříško ultrazvuk, bejbísek vypadal jako opravdové miminko! Už žádná neurčitá tečka na ultrazvuku! Pani doktorka říkala, že miminko je zlobivé, chvilku neposedí. Srdeční tep mu zkoušela měřit několikrát. Bylo zřetelně vidět, jak náš bejbísek právě snídá.

Fotky

Máme také plno nových fotek. Hned jsem je naskenovala a poslala rodině, aby se také pokochali. Když se mě doktorka zeptala, jestli máme nějaké otázky, musím se přiznat, že jsem si na nic nevzpomněla! Měla jsem nějaké zatmění, byla jsem tak unesená z ultrazvuku, že mě opravdu nic nenapadlo. Příště si budu muset otázky sepsat. Naštěstí se mnou byl přítel, kterého napadlo zeptat se, kdy můžeme zjistit pohlaví dítěte. Pani doktorka nám řekla, že na příští kontrole za 8 týdnů! To znamená, osm týdnů žádné nákupy. Do obchodů budu chodit věcičky jen okukovat.

Bříško

Protože nemám vůbec žádné bříško, dívala jsem se do fotogalerie ostatních těhulek. Chtěla jsme vidět nějaké fotky ze stejného období, ve kterém jsme teď já. Dokonce mám o kilo míň, než na prvním vážení v pěti týdnech. Kamarádka mi napsala, že mám být ráda, že si brzy neuvidím ani prsty na nohou.

Mějte se krásně a brzy zase na napsanou.

Vaše Gábina


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

tento týden jsme se s přítelem zúčastnili prvního těhotenského kurzu přímo v porodnici.

Předporodní kurz

Překvapila nás plná obsazenost kurzu, a to jsou prý zvyklí na mnohem víc účastníků. Přednášku vedla porodní asistentka a lékař a myslím, že to bylo pro nás oba opravdu přínosné. Dozvěděli jsme se vše o tom, kdy jet do porodnice, co s sebou, jak to chodí na oddělení šestinedělí, stejně jako detailně veškeré informace o všech porodních dobách. Nejvíce se mi líbilo, že nám řekli, co je u nich standardní, a pokud si přejeme něco trošku jinak, jsou ochotni na to přistoupit, pokud to samozřejmě neohrozí zdraví miminka.

Sepsala jsem tedy svůj porodní plán, který jim při příjmu odevzdám. Není v něm nic zásadního proti jejich standardu, chci pouze, aby hned po narození položili miminko ke mně. Samozřejmě, pouze pokud bude miminko v pořádku. Trošku mě jen mrzí, že v nemocnici, kde chci rodit, neumožňují odběr pupečníkové krve, o kterém jsme začali uvažovat. Ještě nás čekají další kurzy. Já půjdu na kurz o kojení a společně jdeme na kurz péče o miminko. Na ten se těšíme nejvíc a doufáme, že po něm budeme trošku klidnější, protože naše zkušenosti s miminky jsou opravdu nulové.

Muzikoterapie

Včera jsme se také zúčastnili muzikoterapeutického koncertu v Rudolfinu, který jsem dostala k svátku od své sestry. Trošku jsem se bála, že půjde o vážnou hudbu a já u toho usnu, ale překvapil nás úplný opak. Jednalo se o moc pěkně podané lidové písně, opravdu se mi to líbilo. Gabrielka se vzbudila jen na posledních 15 minut, jinak si u toho klidně spinkala. Koncert byl dokonce zpřístupněn nejmenším miminkům. Jsem zvědavá, jestli tento zážitek pozitivně ovlivní Gabrielčin přístup k hudbě.

Těhotenské útrapy

Nadále, bohužel, přetrvává moje nespavost a noční chození na záchod. Občas si zkouším lehnout i přes den, abych bych ty probdělé hodiny nahnala, ale ani přes den se mi spánek nedaří. O bolesti v kyčli už ani nemluvím. Stále se to snažím rozchodit, ale asi už to lepší nebude. Bolí mě pravá noha, nemůžu na ni došlápnout, tak si holt pokulhávám. O víkendu jsme vyrazili koupit podzimní boty. S hrůzou jsem zjistila, že se mi nohy zvětšily víc než o číslo. Tak jsem se těšila na poslední fázi svého těhotenství, ale teď už si opravdu přeju, aby Gabrielka byla co nejdřív venku.

Mějte se moc krásně

Vaše Petra


LUCIE S.:

Dobrý den těhulky a maminky!

Lili začíná vnímat svět čím dál tím víc. Už to není jen spící miminko. Hodinku ráno a tři hodiny večer je vzhůru a objevuje vše kolem sebe.

Když je Lili vzhůru

Ráno jí stačí houpací křesílko, ale večer už ne. To cestuje mezi houpátkem a hrací dekou a u toho si žvatlá a dělá všemožné i nemožné obličeje. Je prostě kouzelná.

Nožičky jsou v pořádku

V pondělí jsme byly na dětské ortopedii, kde jí pan doktor zkontroloval nožičky a kyčle. Vše má v pořádku. Dávala jsem na noc Lili plínku mezi nožičky , aby je měla od sebe. Nevím, jestli to pomohlo, ale chtěla jsem mít jistotu, že jsme nic nezanedbala.

Zbožňované miminko

Všichni v rodině jsou z Lili paf. Babičky a dědové malou milují. Tchýně by s ní pořád jen drndala. Samozřejmě to ráda využívám. Ve volnu většinou spím, nebo si čtu. Abych uklízela, jak to dělají jiné maminky, tak to vážně ne. Však on ten talíř na lince chvilku počká.

Lucka


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist