Klub těhulek (51): Lucka s malou Lili se loučí

Gábinu potrápily výsledky testů: odhalily poruchu štítné žlázy. Petra žije těhotenským kurzem a doufá, že nastávající tatínek u porodu neomdlí. A Lucka má přání pro všechny maminky…

GÁBINA:

Milé těhulky,

na začátku týdne jsem byla na tříměsíční těhotenské prohlídce, kde mi dělali ultrazvuk, který byl v pořádku, a brali mi krev kvůli testům na vrozené vady. Včera mi volali z kliniky kvůli výsledkům. Paní z laboratoře ale nemluvila anglicky a já sice holandsky rozumím, ale samozřejmě ne vše, a co se týče výsledků testu, asi bych z toho moudrá nebyla. Nejlepší řešení tedy bylo, aby jí zavolal můj přítel.

Trable se štítnou žlázou

Jsem z výsledků trošku rozpačitá. Tedy co se týče vrozených vad, je riziko tak malé, že nemá cenu dělat nějaké další testy. Vše je v pořádku. Bohužel mi ale odhalili poruchu štítné žlázy. Paní doktorka mi na recepci kliniky hned nechala recept na léky, které musím začít okamžitě brát.

Samozřejmě jsem hned začala na internetu hledat, jaké poruchy štítné žlázy existují a jaký to má vliv v těhotenství. Popravdě řečeno: trošku mě to vyděsilo. Netušila jsem, jak moc je správná funkce štítné žlázy v těhotenství důležitá! Moje mamka byla se štítnou žlázou na operaci, zdá se tedy, že je toto onemocnění dědičné. U mě se to projevilo až teď, v těhotenství, a jak mi na klinice řekli, s koncem těhotenství by to mělo i odeznít. Vzít si každý den pilulku je pro mě to nejmenší, hlavně ať je bejbísek v pořádku…

Mám napilno

Příští týden začíná škola. Už teď si říkám, jak to budu zvládat. Začíná můj třetí semestr holandštiny pro cizince. Už minulé dva semestry pro mě byly docela vyčerpávající, protože mám práci na plný úvazek a pak ještě dvakrát týdně večer běžím do školy od 18 do 22 hod. Hlavně přemýšlet a učit se v deset večer je někdy nadlidský výkon. Ale dala jsem se na vojnu, tak musím bojovat. Jen doufám, že to všechno zvládnu později i s bříškem, že nebudu moc unavená. Zkoušky v lednu bych ještě ráda dokončila a pak si budu muset dát kvůli bejbískovi na chvíli se školou pokoj.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou!

Gábina


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

tento týden jsme s přítelem absolvovali další kurz v porodnici, tentokrát na téma kojení, péče o miminko v porodnici, šestinedělí, očkování atd.

Kurz byl velice teoretický, ale přesto přínosný. Dalších, ale praktičtějších kurzů se účastním po hodinách plavání. Byla jsem trošku překvapená tím, že mě lékař již od 17. týdne těhotenství nevyšetřoval vaginálně a vyšetření mě čeká až v 36. týdnu. Porodní asistentka, která kurz vede, mě ale uklidnila, že pokud není důvod k obavám, je lepší vaginální vyšetření právě do toho 36. týdne neprovádět, aby se zbytečně dovnitř nedostala např. nějaká infekce. Tak se cítím mnohem klidněji.

Také jsem se dozvěděla, že v porodnici prováděli výzkum ohledně užívání vitaminů v těhotenství: děti nad 4 kg prý mají rodičky, které užívaly těhotenské vitaminy po celou dobu těhotenství, což je i můj případ. Takže možná právě proto je naše holčička trošku buřtík, kdo ví?

Tatínek u porodu?

V příštím týdnu se budeme na kurzu učit úlevové polohy při porodu a to, jak nám tatínkové můžou při porodu pomoci. Přítel se k porodu zatím chystá, nechci ho do ničeho tlačit a nechávám to čistě na něm, jestli tam bude, nebo ne. V první době porodní se mnou bude určitě a ono se to potom asi nějak vyvrbí. Snad mi tam neomdlí. 🙂 Jaký máte názor na přítomnost otce u porodu vy?

Přítel mi onemocněl nějakou virózou, tak jen doufám, že to od něj nechytím. Já všechny chřipky léčím citronem, dávám si ho tedy pro jistotu už teď. Už mi ani nepřijde kyselý, člověk si zvykne na všechno. 🙂

Focení s bříškem

Na tento víkend jsme si zamluvili fotografický ateliér, kde nám známá udělá společné fotky s bříškem, ty přece jen doma společně nevyfotíme. Pořád jsme čekali, až bude bříško dost veliké, a teď k tomu konečně nastala ta správná doba. Jsem ale opravdu zvědavá, kam ještě nakonec doroste.

Mějte se moc krásně

Vaše Petra

LUCIE S.:

Tak, je tady čas loučení. Končí mi šestinedělí a tohle je můj poslední článek. Strašně rychle to všechno uteklo… Ještě včera jsem byla těhotná… a teď už vedle sebe mám nádhernou dcerku, hotového andílka. 🙂

Ne že bych si potrpěla na sentimentální fňukání, ale přesto mi nedá nevzpomenout si teď na chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Všechno se to ve mně pralo. Já a těhotná? Já a matka? Bože, co budu dělat? 🙂 Teď je to tu a já jsem MATKA! Zatím mi to občas ještě ani nedochází, abych pravdu řekla. Je to možná i tím, že Lili je tak moc hodná a zlatá. Strašně mi ten začátek ulehčila a stále ulehčuje. A k tomu mi velmi pomáhá můj manžel. Takového muže, jako je on, přeji všem ženám, které mají doma sobecké a sebestředné „chlapy“, co mají evidentní problém se svým malým sebevědomím, nedej bože s názorem: ha, já muž, ty žena, mazej ke sporáku…

Všem těhotným ženám přeju krásné a pohodové těhotenství a maminkám, ať jim jejich děti krásně prospívají!

Lucka


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist