Klub těhulek (53): Rockový nářez a úlevové polohy

Naše těhulky jsou nyní jen dvě. Gábina se v Belgii začíná chystat na návštěvu rodné země a Petra už se pomalu, ale jistě připravuje na porod. Hledáme proto nyní další dvě nastávající maminky, které by se chtěly o zážitky z „nejkrásnějšího období v životě ženy“ dělit s našimi čtenářkami. Více informací naleznete dále v článku.

GÁBINA:

Milé těhulky,

o víkendu jsme byli na koncertě Red Hot Chili Peppers. Bejbísek je ještě maličký, takže jsem se o něj vůbec nebála, naopak jsem potkala spoustu dalších těhulek s mnohem větším bříškem. Takže jsem to brala jako muzikoterapii a snad tím bejbískovi zajistíme i dobrý hudební vkus.

Měli jsme ale samozřejmě koupená sedadla, někde v kotli bych se nemačkala ani náhodou. A tímto pro mě asi návštěvy velkých rockových koncertů na nějakou dobu končí…

Příští týden mě také čeká prohlídka u doktorky. Ne u gynekoložky, ale u praktické lékařky. Takže nepůjde o žádné podrobné vyšetření, jen běžné vážení, měření tlaku…

Musím říct, že je to zvláštní pocit, vědět, že jsem těhotná, a přitom se cítit skvěle, až skoro „netěhotně“. Už se těším, až bejbísek začne kopat, abych věděla, že tam je. Ale na to si budu muset ještě pár týdnů počkat.

Můj jediný problém je teď spaní. V noci se pravidelně budím a jsme vždy nejméně dvě hodiny vzhůru. Pokud je to o víkendu, doženu to během dne, ale v pracovních dnech se pak cítím velmi unavená. Doufám, že to není trénink do budoucnosti, až budeme vzhůru v noci pravidelně kvůli bejbískovi.

Na konci měsíce se chystám domů do Čech a má sestra mi psala, že už si chce pohladit bříško. Tak doufám, že do té doby nějaké bříško bude…, protože zatím kde nic, tu nic… Vypadám spíš, jako bych se víc najedla.

Přítelovi rodiče se už porozhlížejí po obchodech a přemýšlí, co koupit. V Belgii je normální vytvořit se v nějakém velkém obchodě svůj seznam, kam se zařadí všechny věci, které byste si přáli dostat nebo sami koupit. Tím se zabrání zdvojeným „dárkům“ (dva nočníky a podobně) a hlavně – ostatní můžou koupit jen dárky, které si opravdu přejete. To se mi líbí nejvíc. Naše rodiny a známí pak dostanou jen webovou adresu obchodu s naším seznamem a můžou se sami rozhodnout, co koupit a co ne, a také kolik za našeho bejbíska utratit, pokud chtějí.

Mějte se krásně a brzy zase na napsanou.

Gábina


POZOR! Do Klubu těhulek hledáme nyní dvě nové nastávající maminky: jednu v 1. trimestru těhotenství a druhou na začátku 2. trimestru těhotenství. Chcete být v našem Klubu těhulek a dělit se s ostatními čtenářkami Babywebu o slasti a strasti těhotenství? Napište nám na adresu redakce@babyweb.cz.


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

nachlazení se mě drží jak klíště. Celý týden se poctivě léčím, a přesto neustále smrkám a kašlu. Opravdu už nevím, jak bych tomu mohla pomoci. Cvičení a plavání jsem tedy bohužel musela zrušit i tento týden. Už mi to chybí a přece jen moc času už nezbývá, tak snad si to příští týden zase užiju konečně naplno.

Praktický kurz s tatínkem, který jsme absolvovali minulý týden, byl super. Ukázali jsme si úlevové polohy, při kterých se na chudáka přítele úplně věším, tatínkové dostali instrukce, co musí hlídat, jako např. dýchání. Také mě tam přítel pěkně namasíroval a masážní olejíček si můžu vzít s sebou i na porodní sál pro pomoc v první době porodní.

Zase se cítíme klidnější a připravenější. Čím víc toho vím, tím se na porod víc těším. 🙂 Jediné, čeho se bojím, že tam pojedu několikrát zbytečně a nerozpoznám tu pravou chvíli. Dnes bude kurz na téma kojení a šestinedělí, což bude určitě zajímavé.

Minulý týden jsem také konečně zabalila tašku do porodnice. Všude doporučují oblečení pro miminko s sebou nebrat. Abych po návratu z porodnice nebyla zavalená prádlem, tak jsem žádné oblečky opravdu nezabalila. V porodnici nám řekli, co přesně vzít sebou, a já se toho držím. Ještě mi zbývá vyzvednout v lékárně síťované poporodní kalhotky. Ty, které jsem si koupila před pár měsíci, jsou mi totiž malé…

Nevím, jestli je možný účinek čaje z maliníku tak rychlý, nebo to neovlivňuje, ale začala jsem trpět hodně častými a bolestivými menstruačními bolestmi. Bříško mi u toho nijak netvrdne, tak nevím, jestli to můžou být poslíčci? V pátek jdu do poradny, tak se zeptám pana doktora. Myslím ale, že ty bolesti vnímá i Gabrielka, protože se vždy v bříšku hrozně mele.

Bříško už mi sestoupilo níže, což je mnohem příjemnější pro dýchání.

V pátek mi také budou dělat vyšetření na streptokoka, ale pevně věřím, že zas vše bude v pořádku, a nejvíc se těším, až znovu uvidím naši holčičku na ultrazvuku. Zkusím se pana doktora zeptat, kolik by tak teď mohla vážit. 🙂

Mějte se moc krásně,

Vaše Petra


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist