Klub těhulek (54): Štěstí přeje připraveným

Gábina má vybraný a objednaný kočárek a zařizuje různé praktické věci, které ji v blízké budoucnosti čekají. Petra už to má opravdu „za pár“ a i přes nepříjemnosti související s finální částí těhotenství se snaží si své bříško ještě užít.

GÁBINA:

Zdravím všechny těhulky,

mám za sebou prohlídku u praktického lékaře. Musím se přiznat, že jsem po každé návštěvě klidnější.

Vždycky si oddechnu, když slyším bít srdíčko bejbíska. Tak alespoň vím, že tam je a je v pořádku. Paní doktorka nemá v ordinaci ultrazvuk, ale alespoň si poslechla srdíčko, zvážila mě, zkontrolovala moč a prohmatala bříško.

Pak byl čas na mé otázky. Chtěla jsem se zeptat, kdo mi vystaví potvrzení pro aerolinky, že jsem v pořádku a můžu létat. V prosinci se chystám letecky domů a ráda bych předešla nějakým nepříjemnostem na letišti.

Má další otázka se týkala návštěv u fyzioterapeuta. V Belgii mám nárok na devět návštěv, doporučuje se začít mezi 20.–24. týdnem těhotenství. Ale paní doktorka mi řekla, že návštěvy u fyzioterapeuta jsou podle ní užitečnější po porodu. To chápu, ale stejně bych chtěla několik lekcí i před porodem, zejména souvisejících s dýcháním, protože nechci přijít na porodní sál nepřipravená. I když je mi naprosto jasné, že se na něco takového připravit nemůžu, přece jen mě uklidní, když budu alespoň trochu vědět, co dělat. Příště se na to optám gynekoložky.

O víkendu jsme byli v obchodě s kočárky, prohlédli jsme si, jak některé fungují. Abych uměla s některými z nich zacházet, potřebovala bych na to snad speciální vzdělání. Nakonec jsme si vybrali a rovnou objednali. Ne že bychom ho teď potřebovali, ale babička je netrpělivá a chce ho koupit co nejdříve. Snad bude spokojená s tím, který jsme vybrali. Ale v obchodě musíme dělat, že je to i ona, kdo rozhoduje.

Následující víkend strávíme na holandském pobřeží. Už se moc těším: ráno dlouho spát, procházky na pláži, vyjížďky na kole a poznávání malého městečka, kde budeme ubytovaní.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Gábina


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

kontrola u pana doktora dopadla minulý týden opět dobře. Říkal, že je Gabrielka už pěkně sestouplá dole a že to může přijít každým dnem nebo taky ne. 🙂

Bolesti mívám teď skoro každý den, ale dá se to vydržet. Spíš mi vadí, že se ty bolesti kombinují s křížovými bolestmi, které jsou opravdu nepříjemné.

Tento týden už se cítím mnohem líp a chřipka zmizela, nechala mi jen rýmu. Na plavání ale dnes už konečně jdu. Od minulé kontroly jsem dokonce zhubla, bude to tím, že teď nemůžu tolik jíst, jak miminko tlačí na žaludek. Přes den by mi klidně stačil jen oběd, ale snažím se to doplnit aspoň jogurtem k večeři a také nějakým ovocem.

Ptala jsem se pana doktora také na Gabrielčino škytání, je opravdu hodně časté, ale říkal, že to nemůžu nijak ovlivnit. Tak ji u toho jen na bříšku hladím a povídám jí. Zase se jí trošku změnil režim, nejživější teď bývá mezi osmou a desátou večer, a když si s ní chce přítel večer v posteli povídat před spaním, spinká jako špalek. Dokonce mám teď pocit, že se jí mnohem víc líbí, když spím na pravém boku než na levém. Na levém mě totiž hrozně kope a i mně se mnohem hůř dýchá. Je to zvláštní, jak se její režim několikrát za poslední měsíce změnil.

V kopání ale na intenzitě rozhodně neubírá. Kopanečky do pravého žebra jsou asi nejhorší a žebra už pár dní pěkně bolí.

Vůbec jsem si neuměla na začátku představit, jak bude pupík velikej a jak s ním budu neohrabaná. Ještě si to ale chci užít, zbývá mi opravdu jen chvilička. Naštěstí pořád ještě nemám žádné strie, tak snad to tak vydrží i dál.

Předporodní kurz na téma kojení a šestinedělí jsme nakonec absolvovali s přítelem oba a bylo to opět super. Když jsem slyšela, co vše při kojení nemůžu jíst, půjdou ta kila určitě dolů rychle. Na panence jsme si i zkoušely různé polohy při kojení, s panenkou to vypadalo celkem snadno, tak jsem zvědavá na realitu.

O víkendu mě začaly chytat uklízecí mánie, jenže jsem to nějak přehnala a pak jsem kvůli bolesti zad nemohla ani chodit. Přítel mi to sice zkoušel rozmasírovat, ale účinek to nemělo žádný. 🙁 Jenže já jsem prostě musela uklidit jako na Vánoce, kdyby náhodou už holčička chtěla ven.

Tento týden mě opět čeká kontrola a první monitor, už se zase nemůžu dočkat. 🙂

Mějte se moc krásně

Vaše Petra


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist