Klub těhulek (55): Dvojí těšení

Gábina si odskočila z Belgie do Nizozemí, aby se nadýchala přímořského vzduchu a zajezdila si na kole. Petra se už do žádných větších akcí nepouští, vždyť její holčička se může narodit každým dnem…

GÁBINA:

Milé těhulky,

užila jsem si skvělý víkend na holandském pobřeží. V sobotu jsme podnikli výlet na jeden z Waddenských ostrovů.

Teple jsem se oblékla, dokonce jsem si šla koupit čepici, kterou normálně nenosím. Na ostrově jsme měli pronajatá kola. Celý ostrov je jedna velká rovina, takže žádná velká námaha, jen jsme si užívali. Po každých několika kilometrech jsme zastavovali, fotili, dali si oběd na pláži, procházeli se v dunách. Myslím, že nám to všem prospělo, vyčistit si hlavu a strávit celý den na čerstvém vzduchu. Večer jsem uléhala do postele absolutně unavená a absolutně šťastná. A myslím, že jsem tam přibrala první těhotenské kilo.

V pondělí jsem se ulila ze školy a místo toho absolvovala kurz na zdobení „Cupcakes“. Bylo to opravdu inspirativní a doufám, že své dovednosti využiji v budoucnu, až budu dělat dětské oslavy.

Následující víkend se chystám domů. Má sestra už se těší na moje těhotenské bříško, mamka se nemůže dočkat, až bude vědět, jestli to bude kluk nebo holka, a bude moc začít s nakupováním věcí. Nejsem si jistá, že se vejdeme do auta, až budeme z Čech odjíždět zpátky do Belgie.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Gábina


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

máme za sebou poslední předporodní kurz, který považuji za nejpřínosnější. Byl na téma manipulace s miminkem: dozvěděli jsme se, jak se miminko správně chová, zvedá i pokládá.

Základem pro správnou manipulaci byla knížka, ke které jsme si nakonec stáhli i video a doma se na něj důkladně podívali. Určitě budu trvat na tom, aby s Gabrielkou každý manipulovat tak, jak se doporučuje.

V pátek nás čekal první monitor, moc jsem se těšila. Gabrielka mě přesvědčila o tom, že se jí opravdu víc líbí, když ležím na pravém boku, protože takto si vesele spinkala. Když mě sestřička požádala, ať se přesunu na levý bok, začala teprve řádit. Monitor prý ale byl ukázkový.

Vyšetření u pana doktora tentokrát pěkně bolelo. Hlavička už tlačí opravdu nízko. Říkal, že opět je mnohem níž než minulý týden, tak proč se jí ještě nechce ven? 🙂 Její večerní aktivita stále trvá a pohyby už jsou opravdu hodně bolestivé. Hodně nepříjemný je právě tlak hlavičky.

Každý den se teď zase s přítelem a pejsky procházíme, doma poklízím a doufám, že ji trošku popostrčím, ale asi si holčička řekne sama, až se jí bude chtít. Pořád jsem si říkala, že musí vydržet všechny ty naše kurzy, pak jsem chtěla, ať počká na znamení štíra, a nakonec ať tedy ještě vydrží, než zajdu ke kadeřnici. 🙂 Vše je již ale za námi, tak bude asi paličanda a stejně si to udělá podle sebe.

Tento týden jsem byla bohužel už naposledy plavat. Ne že by plavání bylo pro mě nějak namáhavé, ale cesta večer ve špatném počasí s pupíkem nalepeným na volantu není úplně ideální a já už nechci nic riskovat. Budu alespoň poskakovat na míči doma, což se ale plavání bohužel nevyrovná. V bazénku je tělo najednou krásně lehké a bylo to opravdu moc příjemné, jsem moc ráda, že jsem na plavání pro těhotné chodila.

Tento týden jsme s přítelem také naposledy fotili pupík. Byla jsem překvapená, že jsem na fotkách snad ještě tlustější, než se vidím před zrcadlem. Za těch posledních pár týdnů bříško narostlo opravdu hodně. Těším se, až bude holčika venku a já se budu pěkně vracet k původní váze, i když je mi jasné, že při kojení určitě žádné diety držet nebudu.

Zítra mě čeká další monitor a kontrola, jsem nesmírně zvědavá, jak to zase dopadne.

Mějte se krásně a držte nám palečky.

Vaše Petra


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist