Klub těhulek (62): Zkouška trpělivosti

Sotva se Maruška dozvěděla dobrou zprávu, její lékař objevil další problém. Gábina prošla zdravotní prohlídkou a už se těší na Vánoce v Čechách. A Petra začala úspěšně kojit bez kloboučků. Jak to vše naše těhulky zvládly?

MARIE:

Ahoj maminky,

zdá se, že moje těhotenství je jedna velká zkouška trpělivosti a důvěry, že vše nakonec dopadne dobře. Ultrazvuk při páteční návštěvě u gynekologa ukázal, že hematom se za 14 dnů klidového režimu vstřebal. Byla jsem překvapená a vlastně se mi nechtělo ani věřit, že je tedy vše, jak má být.

Byla jsem hrozně zvědavá na pohlaví dítěte a čekala jsem, až se panu doktorovi podaří zaostřit ten správný úhel pohledu. Jeho hledání mi po nějaké době připadalo neúměrně dlouhé a radši jsem ho upozornila na to, že to nepotřebuju nutně vědět dnes a že si klidně ještě počkám do další návštěvy. Doktor ale řekl, že zkoumá něco jiného. A už jsem zase cítila, že přichází další problém.

V oblasti pravé ledviny děťátka narazil na něco, co neodpovídá normálu. Viděla jsem to nakonec na ultrazvuku sama. Jednalo se o jakési kulaté těleso, nepoměrně velké jakémukoli orgánu. Doktor to pak ještě zkoumal v nějakých odborných knihách, ale obraz ultrazvuku se mu tím nijak neosvětlil. Napsal mi tedy doporučení k akutnímu vyšetření odborníka na vývojové vady. Snažím se nemyslet negativně a nebát se, než se na vyšetření dostanu. Nic jiného mi nezbývá. Naštěstí mi hlavu zaměstnal o víkendu koncert koled, takže na černé myšlenky jsem neměla ani čas.

Podstoupily jste také v těhotenství vyšetření na vývojové vady? Nebo chcete třeba jen Marii něco vzkázat či si s ní popovídat? Můžete v diskuzním fóru Klubu těhulek.

Jednu věc ale zřejmě máme k oslavě. Není to sice stoprocentní, ale doktor mi potvrdil, že miminko se zdá být holčičkou. Radost sice mám, ale dokud jsou stále na pořádku dne i starosti o jeho zdraví, nedokážu si ji tak vychutnat. Dokonce jsem měla možnost chvíli vidět obličej v 3D vyobrazení a měla jsem dojem, že koukám na Tyšiho. V tu chvíli bylo i krásně vidět, jak si cucá paleček v pusince.

Ať lékaři, co mě dosud vyšetřovali, objevují, diagnostikují a řeší cokoli, musím na druhou stranu přiznat, že z pohybů děťátka v břiše cítím jeho zdraví. Je bezvadně čilé, jsem si jistá, že mu nic neschází, že se má dobře. Doufám, že tohle zase bude jen další peripetie se šťastným koncem.

Marie


GÁBINA:

Milé těhulky,

máme nového člena rodiny, lépe řečeno – členku rodiny. Mé sestřenici se minulý týden narodila Viktorka. Měla téměř ideální míry. Tedy zatím ne ty 90–60–90, ale ty miminkovské: vážila 2 990 kg a měřila 49 cm. Už se těším, až si při své návštěvě v Čechách Viktorku pochovám. Nejsem si jistá, že se chci trénovat v přebalování, myslím, že premiéru si nechám pro Tobíska.

Máme za sebou oslavu 40. narozenin Michelova kamaráda. Nevěděla jsem, jak dlouho na ní vydržím, protože mám pocit, že teď potřebuju víc spát. Nakonec jsme pobyli do dvou hodin ráno a ani mi to nepřišlo. Potkala jsem se tam s jednou známou, kterou už jsem rok neviděla. Měla radost z toho, že čekáme s Michelem miminko, ale také jsem na ní viděla, že ji to trošku zaskočilo. Nakonec mi řekla, že se s přítelem o miminko také pokoušejí. Jdou podruhé na umělé oplodnění. Někdy si říkám, jak je nefér, že lidi, kteří dítě moc chtějí, mají potíže… A také, jaké obrovské štěstí jsme měli my dva s Michelem, že se nám to všechno tak povedlo.

Co se týče mého zdraví, zub je doléčen! Čeká mě jen kontrola. Také jsem v pátek byla na další prohlídce u své praktické lékařky. Vše vypadá, tak jak má. Tobísek byl hodný, moc se nevrtěl… Poslechli jsme si srdíčko a paní doktorka zmínila, že bije opravdu silně. Vystavila nám doklad o tom, že jsme v pořádku a můžeme cestovat letadlem. Příští víkend tedy strávíme v Čechách – bohužel opravdu jen víkend. Ale už v lednu za mnou přiletí sestra se sestřenicí a také kamarádka, takže nebudu mít na stýstání ani pomyšlení.

U paní doktorky jsem absolvovala také glukózový test na těhotenskou cukrovku. Trošku jsem se bála, protože poslední dobou mám ohromnou chuť na vše sladké, a tak mi ani ten zázračný supersladký drink nepřišel nechutný. A hlavní je, že výsledky jsou v pořádku, těhotenská cukrovka se nekoná. 🙂

Mějte se krásně a příště zase na napsanou!

Gábina


PETRA:

Milé maminky, těhulky a snažilky,

v sobotu budou Vánoce a mě letos vánoční atmosféra vůbec nepolíbila. Letos se mi úplně vyhnulo vánoční šílenství, těším se hlavně na to, že strávíme naše první společné rodinné Vánoce s naší Gabrielkou. Ona z toho sice ještě nemá rozum, ale pod stromečkem určitě od Ježíška nějaký dáreček také najde. Stejně jako naši mopsí kluci, ti také vždy pod stromečkem najdou nějaké dárečky. Když je pod stromeček pustíme, vždy si je poznají, i když jsou zabalené.

Tento týden jsme udělaly velký pokrok v kojení. Když mě to konečně přestalo bolet, začala jsem zkoušet kojit bez kloboučků. Nejdříve se Gábi nechytala, ale jednou se chytla a od té doby kojíme bez kloboučků. Za to jsem strašně ráda, protože neustále je vyvařovat a někam tahat s sebou by bylo otravné. Kojení bez kloboučků je také docela jiné. Tak snad už máme problémy s kojením za sebou a budeme si vše již jen užívat. Abych řekla pravdu, nikdy bych nečekala, že to přináší takové problémy, a poté bolesti, které jsem musela u kojení překonávat. Nedivím se, že to některé maminky vzdají. Já jsem k tomu také některé dny neměla daleko, ale jsem ráda, že jsem to vydržela.

Měly jste také problémy s kojením? Jak jste se s nimi vypořádaly? Napište nám o tom do diskuze Klubu těhulek.

Gabrielka poslední dny začíná vydávat různé nové zvuky, kterých se občas i ona sama lekne. Nejroztomilejší je u našich ranních a večerních rituálů v koupelně. Když ji na chvíli položíme na bříško, krásně se snaží zvedat hlavičku. Nejvíc miluje koupání, zpočátku u něj plakala, ale teď je vidět, že se jí opravdu líbí. Od ledna bych s ní ráda začala chodit na plavání ve vaničkách, na což se hrozně těším.

Když v různých odborných článcích čtu, že mě ještě pořádně nevidí, nechce se mi tomu věřit, protože mi připadá, že na mě úplně jasně kouká. Také ráno, když vstává, hází kolem sebe ručičkama i nožičkama a vypadá to, že má radost, když mě vidí.

Počasí nám pořád přeje, tak chodíme hodně na procházky, váha sice pořád stagnuje, ale ono to určitě půjde, musí… 🙂

Přeji vám všem, abyste si naplno užily Vánoce se svými dětmi a bříšky a starosti a shon vás obešly obloukem, protože Vánoce jsou přece svátky klidu.

Vaše Petra


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist