Klub těhulek (65): Lupiči, nákupy a maraton

Jana zažila perný týden. Jejího manžela okradli lupiči a poprvé spatřila své miminko na ultrazvuku. Marii začalo tvrdnout bříško, a jak to tak vypadá, její miminko je pěkný rošťák. Gábina má opět pravidelný režim a – považte – zúčastnila se maratonu.

JANA:

Moje milé,

minulý týden mi nebylo moc dobře. Krom velkého oparu, který se mi udělal u levého koutku, mě potrápily ranní nevolnosti. Při první příležitosti jsem na doporučení kamarádky koupila těhotenská zázvorová lízátka, ale ještě jsem nestačila ochutnat, protože od té doby, co je mám, se nic neděje. Nevadí, alespoň nebudu muset vysvětlovat Jájovi, proč maminka má, a on ne.

Ale, holky, co mě trápí – pupínky, které se mi dělají snad úplně všude. 🙁 Připadám si jak puberťačka.

Týden nám utekl jako voda. Ani jsem se nestačila otočit a byl pryč. Každý den jsme s prckem (nevím, proč mu tak říkám, když už je dost velký :-)) měli zábavu. Ve středu ráno nás čekalo „překvapení“. Chystali jsme se s Jarouškem odjet za kamarádkou a jejím synkem do Prahy, když se vrátil manžel. Něco na mě z chodby volal, ale přesně jsem mu nerozuměla, slyšela jsem, že mu nejede auto. Bohužel to tak nebylo. Do našich podzemních garáží se dostali lupiči a vykradli dvě auta. Jedno bylo jeho (máme dvě). Přitom mi den předtím říkal: „Nic si do auta nedávej, stojí před barákem, ještě to ukradnou.“ Haha. Nejhorší je, že si v autě nikdy nic nenechává, ale večer po náročném pracovním dni tam nechal peněženku včetně dokladů, měsíc starý zimní kabát, počítač a projektor…

Doufám, že tímto jsme si to špatné letos vybrali a už nás čekají jen samá hezké překvapení. Člověk už nemůže věřit vůbec ničemu. Myslíte, že máte auto v garáži v bezpečí, a ono ne. Při sepisování protokolu se manžel dozvěděl, že ten den bylo vykradeno v okrese Praha-západ 30 aut a stále volali další a další. Hrozné.

A teď to nejdůležitější. Dnes jsme byli s miminkem na kontrole. Moc jsem se těšila, ale Jaroušek byl protivný, a tak mi to od rána kazil. Kam jsem se v bytě vzdálila, tam byl za mnou. Umí si krásně hrát sám, jen dnes vyžadoval moji účast úplně u všeho. Jen co jsme nasedli do auta, usnul a to ticho, které nastalo, bylo k nezaplacení. Před nemocnicí jsem ho musela vzbudit, protože jsme jeli akorát na čas. Byl hodný, čekání i vyšetření vydržel bez problémů. Miminko už bylo miminko a připadalo mi tak krásné, mávalo ručičkama, kopalo nožkama, jen fotečku jsem nedostala. Mám se objednat mezi 11. – 13. týdnem na velký ultrazvuk, do poradny na odběry a vystavení těhotenské průkazky. Pan doktor mě vyšetřil a odebral stěry. Další kontrolu máme za 4 týdny. Hned zítra tam musím zavolat a mám se opět na co těšit.

Vaše těhulka Janča


MARIE:

Milé maminky,

tento týden mě čekala kontrola na Gennetu. Pan doktor shledal, že se hematom o více než polovinu zmenšil. Krvinek v plodové vodě taky ubylo, takže samé pozitivní zprávy. Předpokládaný termín porodu se zatím rýsuje na 14. května.

Holčička přes den málokdy bývá v klidu. Skoro kdykoli by někdo mohl přiložit ruku na břicho a cítil by samé kopance a vypoukliny. Před časem jsem si tu pochvalovala, jak se mi na ultrazvucích zdála klidná, skoro nehybná. Slibovala jsem si od takových projevů klidné dítě. Tak vidím, že jsem sama sobě „mazala med kolem pusy“ a že mě ještě asi hodně překvapí. Vzhledem k tomu, že Matyáška jsem jako první dítě v téhle době cítila nepatrně, nemám srovnání. Myslím si, že jak často slyší svého bratříčka, hoří nedočkavostí nějak se přidat k jeho hrátkám.

V prvním těhotenství jsem měla časté tvrdnutí břicha. Sice jsem na to brala – stejně jako spousta maminek – hořčík, ale nezdálo se mi, že by nějak podstatně zabíral. Tento problém mám znova, ale zdá se mi, že v menší míře. Zato v tříslech a hlavně v kříži mě bolí opět stejně. Když jsem byla tenkrát v osmém měsíci, zašla jsem si nechat „spravit“ záda k odbornici. Ta mi doporučovala těhotenský podpůrný pás, ale už se mi ho nechtělo na tak krátkou dobu pořizovat. Nyní o tom uvažuju. Máte s tím nějaké zkušenosti? Napište mi o tom do naší diskuze, prosím, budu ráda.

O víkendu jsme jeli s Tyšínkem a mými rodiči do Německa na nějaké nákupy. Tyši potřeboval punčocháče a trička, já jsem bezúspěšně hledala nějaké těhotenské oblečení. Styl, který se totiž po českých obchodech nabízí, se mi většinou nelíbí. Z čeho jsem tam ale byla nadšená, bylo oblečení na malé holčičky. S mámou jsme s radostí prohlásily, že tím pádem už víme, kde v budoucnu nakoupit nějaké ty originálnější kousky.

Všechny vás zdravím a doufám, že se u vás vše kolem těhotenství odvíjí bezvadně! Zvláštní pozdravy a přání posílám tentokrát ženám narozeným v lednu, neb píšu tento příspěvek právě v den svých narozenin… Takže všechno nejlepší! 🙂

Marie


GÁBINA:

Milé těhulky,

mám za sebou Vánoce, silvestra a opět se vracím do starých kolejí… Musím se přiznat, že jsem ráda opět v práci. Konečně mám také pravidelný stravovací režim. Celé svátky jsem uzobávala cukroví a vůbec jedla více než obvykle.

O silvestrovském dopoledni se v našem městě pořádal běh na 4, 8 a 12 kilometrů. Michel a přítel mé kamarádky se zúčastnili. A my jsme je povzbuzovaly a čekaly v cílové rovince s horkou čokoládou v ruce. Silvestrovský večer jsme trávili u přátel, kde se sešly tři páry a tři děti. Uvařili jsme si dobrou večeři a celý večer jsme se skvěle bavili. Jako obvykle jsem dělala řidiče, za což byli ostatní rádi. O půlnoci mi nikdo nezapomněl připomenout, že tento rok bude ve znamení miminka. Najednou mi to přijde všechno reálnější…

Tento měsíc čeká mého přítele papírování kvůli Tobískovi. Běžně se přes personální oddělení v zaměstnání otce vyřizuje porodné a také jeho nárok na otcovskou dovolenou. Tatínek má po porodu nárok na 10 dní dovolené. Může si ji vybrat okamžitě nebo ji využít v následujících třech měsících. Michel si pár dní určitě vybere, až pojedeme z porodnice domů a na první dny, kdy si budeme zvykat, že je nás o jednoho víc. Také „porodné“ nám bude vyplaceno v nejbližších dnech, pokud se to tak dá nazvat. Peníze nám totiž na účet přijdou už před narozením malého, což se hodí na dokoupení výbavičky.

Můj kolega, kterému se během vánočních svátků narodil syn, byl dnes poprvé v práci. Nadšeně nám vyprávěl, co malý dělá, jak spinká, a ukazoval nám fotky. Uvědomila jsem si, jak moc toužím po tom, abychom měli naše mimi už také doma a mohli toto vše také zažívat. Budeme si muset ale ještě chvilku počkat.

Mějte se krásně a příště zase na napsanou.

Gábina


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist