Klub těhulek (66): Migréna, prababička a malý obřík

Janču přepadla nepříjemná migréna, ale s pomocí rodiny si mohla trošku odpočinout. Marie udělala nálet na těhotenské obchůdky a také si užila výpomoc prababičky. A Gábinčiny obavy se naplnily…

JANA:

Moje milé,

přála jsem si sníh… a je to TADY! Třikrát hurá pro sněhové nadšence a omluva těm, které mají rády teplo. Před pár dny jsem kamarádce říkala: „Teď může napadnout na čtrnáct dní sníh a pak může začít jaro a teploty na 15 stupních.“ Mončo, a je to tady! U nás v Mníšku máme něco málo pod deset centimetrů sněhu, ale já si ho bohužel užívám jen za oknem. Stromečky na naší předzahrádce jsou obalené, Jaroušek s tátou už před barákem stihli postavit sněhuláka.

Vždycky jsem si myslela, že nejhorší bolest na světě je od zubů. Užila jsem si jí dosti (s hlavou doslova mlátící o zeď a přáním nebýt). Vzpomínám na 20. týden těhotenství u Jarouška, kdy mi před Vánoci doslova bouchly dva zuby pod můstkem. Následovala endodoncie, nový můstek…, uf.

Nevěřila bych, co mě potká tento týden. Na migrény jsem trpěla ještě před prvním těhotenstvím, vždy před a při menses. Trvala maximálně jeden den. Dlouhý spánek, tabletka a druhý den to bylo O.K. Při Jarouškovi jsem migrénu nikdy neměla. Ale teď už mě třetí den bolí hlava, nejsem schopná vstát, jen ležím a spím. To, co se děje v mé hlavě, nepřeji nikomu!

Dopoledne jsem byla u své praktické lékařky. Moje podezření na zánět dutin mi vyvrátila. Říkala, že to mám od krční páteře. Svoje udělal i nízký tlak, který mi musela měřit třikrát, aby vůbec něco naměřila. A také se podepsala dlouhá procházka s kamarádkou a dětmi, hodně foukalo a mně byla ke konci zima. Bohužel v prvním trimestu toho těhulka moc nesmí, takže jsem odešla s povolením na dva Paraleny denně a opíchnutou krční páteří mesocainem. Náš rozumbrada je rozumný a za pohádku mě nechá ležet. Hladí mě po hlavičce a ptá se, jestli je miminko v pořádku, a chce se pořád koukat na bříško.

Po obědě přijela moje skvělá tchýně s tchánem a s taškami dobrůtek. Postarali se o Jáju a já mohla zase odpočívat a spát. Je príma mít okolo sebe lidi, kteří pomohou, když je třeba.

A naše miminko? Hned druhý den jsem volala na ultrazvuk a objednala jsem nás na 30. ledna. Bohužel měli volno až v půl jedenácté a poté mám jít do poradny a na odběry. Sestřička v poradně se mě zeptala, zda do jedenácti vydržím nalačno. Co to je za otázku? Ráno vstanu a mám pocit, že jsem týden nejedla, a jak se říká – spořádala bych krávu. 🙂 Zkusím to, a když to nepůjde, pojedu tam jiný den znovu. Ale dříve než po UZ mi odběry neudělají. Za zkoušku to stálo.

Přeji všem krásný pohodový týden bez bolesti a nevolnosti a těším se příště.

Vaše těhulka Janča


MARIE:

Milé maminky,

mám za sebou příjemně akční týden. Zajela jsem si z Lysé do nedalekého Českého Brodu. Mají tam výborný obchod s oblečením s nějakými těmi kousky pro těhotné.

Nadšeně jsem si vyzkoušela hromadu věcí a koupila si skvělé kalhoty, skládanou sukni a spoustu vršků, které sice nebyly speciálně pro těhotné, ale byly originální, kvalitní a sedly mi i s tím zvětšujícím se pupkem, který je mimochodem mnohem větší než ve stejné době mého prvního těhotenství. Říkám si, že dvě děti nám s mužem asi budou stačit, takže tohle může být mé poslední těhotenství a já si ho chci ještě užít.

Další bezvadná věc je, že k nám na několik dnů přijela moje babička, Tyšiho prababi. Je to neuvěřitelný komfort, na který s mužem nejsme zvyklí a patřičně si ho užíváme. Zajeli jsme si na oběd, pak do úžasné kafírny, popovídali jsme si v klidu. Můj muž měl kousek za Lysou koncert a já tam mohla být, babička úplně bez problémů hlídala, i večer Tyšiho uspala. Ráno jsem si dokonce mohla pospat, což je normálně nemožné. Byla jsem u kamarádky na blahodárné masáži chodidel, výborně jsme si poklábosily. Čeká mě ještě návštěva u kadeřnice a výlet do Prahy za další kamarádkou, která má podobně staré dítě, a proto se málo vidíme.

Cítím se skvěle, třeba je to vším tím komfortem nebo sluníčkem, co v posledních dnech konečně víc svítí a hřeje, nevím. Včera jsem dokonce měla tendenci seběhnout schody jako nějaká malá holka. Naštěstí jsem se celkem rychle zarazila a krotila se. Přece jen tam ten hematom ještě je a já musím být opatrnější.

Za pár dnů se jedu s malou v bříšku vyfotit do fotoateliéru, takže brzo se s vámi podělím o nové, profesionální fotografie!

Těším se na ně a vám všem přeji krásné, slunečné, usměvavé dny!

Marie


GÁBINA:

Milé těhulky,

naše miminko určitě nebude malé! Včera jsme byli i s přítelem na ultrazvuku. Poreferovali jsme, že se máme dobře, žádné problémy a opět nás nenapadly žádné otázky směrem k paní doktorce. Vždy tak žasnu, když vidím našeho Tobíska na monitoru, že se zapomínám ptát.

Paní doktorka nás zato vlastně pochválila. Má ráda páry, které porodu nechávají volný průběh a nenutí mu vlastní představu. Je to přirozený proces a nelze ho do detailu naplánovat. Říkala, že maminky, které mají jasnou představu o tom, jak by měl právě jejich porod vypadat, většinou nakonec rodí císařský řezem, protože se porod vyvíjí úplně jinak, než si představovaly.

Při ultrazvuku se s námi Tobísek nebavil… Vrtěl sebou a celou dobu byl otočený zády. Je už ale připravený v pozici hlavičkou dolů. Vyprávěla jsem paní doktorce o kolegovi, kterému se narodil čtyř a půlkilový syn, což mě trošku vyděsilo. 🙂 Chtěla jsem vědět, jaké bude to naše miminko – malinké, průměrné, trošku větší…? A mé „obavy“ se naplnily. Tobísek je velký! Velký a zdravý. Vlastně jsem ani nemohla čekat trpaslíka, když můj přítel měří 190 cm a já 171 cm.

O víkendu přiletí kamarádka z Čech, budoucí kmotřenka Tobíska. Už se těším na společné nákupy (a zabrousíme i do obchodu s dětským zbožím), oběd a večer strávený povídáním. Jelikož se přiblížilo období, kdy mě už nepustí na palubu letadla, musí všichni létat za mnou.

Chtěla bych mezi námi přivítat novou těhulku Janču a popřát jí, ať si své těhotenství opravdu užívá. 🙂

Mějte se krásně a příště za se na napsanou.

Gábina


 

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist