Klub těhulek (74): Rauš na jihu Čech, tik v břiše a probdělé noci

Jana má konečně první dobré zprávy. S Jarouškem si udělali výlet k rodičům a bezvadně si ho užívají. Marie oslavila s Matyáškem druhé narozeniny a potrápilo je nachlazení. Gábina se nechala opečovávat svým kadeřníkem a několik nocí probděla. Co ji tíží?

JANA:

Moje milé,

ta nejdůležitější zpráva z minulého týdne je, že výsledky mojí i manželovy krve jsou negativní. Ani jeden nejsme nosičem mutace cystické fibrózy. Laboratoř si dávala na čas, na výsledky jsem čekala až do čtvrtka odpoledne. Když mi paní doktorka zavolala, chtělo se mi radostí plakat. Je velká naděje, že miminko bude zdravé.

Teď čekám opět na čtvrtek, kdy by měl být hotový rozbor plodové vody. Mám si zavolat znovu ve čtvrtek odpoledne. Doufám, že to nebude jako s krví, a opravdu budou! Moc si přeji, ať je vše v pořádku. Pomalu se blíží polovina těhotenství, mně se za poslední dva týdny zakulatilo hezky bříško a Tomášek v něm začíná sílit, protože kopanečky jsou zřetelné i pro ostatní.

V pátek jsem absolvovala po čtyřech týdnech gynekologickou prohlídku u svého lékaře. Vše bylo v pořádku, jen mi napsal magnezium, protože mi od minulého týdne, hlavně večer, tvrdne bříško. Musím říct, že to někdy dost bolí. Pamatuji si, že s Jájou jsem měla v tomto období totéž. Dostala jsem doporučení nenosit pásek, který tlačí na dělohu a na miminko. Další kontrolu máme zase za čtyři týdny, pokud vše bude v pořádku. Vyrazím si koupit nějaké těhotenské oblečení.

Tento týden vám poprvé nepíšu z domova. Užíváme si s Jarouškem u babičky a dědy na jihu Čech. Moje mamča má jarní prázdniny. Tak si pro nás taťka včera přijel na půl cesty mezi Českými Budějovicemi a Mníškem pod Brdy. Babička s dědou bydlí ve vesnici v domečku pár kilometrů přímo od Českých Budějovic.

Jaroušek je v totálním rauši. Dnes vstával už v šest hodin a chtěl jít vzbudit babičku, aby si spolu mohli hrát, povídat a dělat lumpárny. Těší se také na prababičku (taťkovu maminku), která bydlí hned pod nimi. Má slepičky a ty Jája miluje. Jen je smutný, protože slepičky přestal hlídat kohoutek. Už byl starý. Museli jsme mu vysvětlit, že umřel. Ale nechce to chápat a pořád se ptá, kam utekl.

Některý den za námi přijede i druhá prababička s pradědou z maminčiny strany. Už si asi dokážete představit, proč se tady Jarouškovi tak líbí. Má okolo sebe spoustu lidí a mě vůbec nepotřebuje. Až je mi z toho někdy smutno. Včera ani nechtěl, abych ho šla uložit. Budeme tu celý týden a na víkend za námi přijede Jarda.

Dnes se chystáme do města na nákupy. Uděláme si výlet autobusem.

Přeji všem moc pěkný týden, má být dokonce první jarní. A ve čtvrtek budu ráda, když mi budete po 14. hodině držet palce. Budu telefonovat kvůlit výsledkům….

Vaše těhulka Janča


MARIE:

Milé maminky,

tentokrát píšu nesoustředěná, tak mě prosím omluvte, že nebudu asi moc sdílná. Na Matyáška něco od včerejška leze. Zatím je to jen rýma, ale je vidět, že se necítí úplně ve své kůži. Před chvíli jsem ho po obědě uspala a měl nastat skoro dvouhodinový čas na aktivity, které se s malým nedají moc dělat, včetně napsání povídání pro vás. Jenže malý se po půl hodině probudil a teď mám problém se soustředit.

Faktem je, že tento týden nemáme s miminkem žádné novinky. Vše jede v zaběhnutých kolejích, miminko kope přece jen míň, zato každou chvíli škytá. Je to, jako byste měli v břiše tik. Moje kamarádka, matka tří dětí, mi řekla, že děti, co v břiše často škytají, pak mají dobrý apetit a rády jedí. Nevím, jestli na téhle teorii něco je, ale Matyášek mi v břiše škytal často a je to opravdu skvělý strávník.

Můj synek měl tento týden dvouleté narozeniny, takže jsme měli slavící týden. Bylo to moc fajn, ale musím říct, že mu v tutéž dobu začalo asi nějaké období vzdoru. Je to celkem v mém „jiném“ stavu zabíračka. Na všechno je odpověď „ještě ne“, někdy ani není žádný důvod a nějak se šprajcne a brečí ze vzteku. Ani já, ani můj muž neustupuje, snažíme se být důslední. Myslím, že to dobře zvládáme, ale doufám, že tohle období brzy přejde. Kdo ví, jak se začne chovat, až se mu narodí sestřička, možná to bude boj mnohem větší. Ale i kdyby, určitě mu to prospěje. Má pořád výhody jedináčka a dokáže je někdy využívat až do dna…

Ačkoliv bych ráda v psaní pokračovala a nějak pěkně ho ukončila, nejde mi to, a proto se s vámi protentokrát loučím. Ve vzduchu už je cítit jaro, ať si ho pěkně užíváte!

Marie


GÁBINA:

Milé těhulky,

poslední dobou se toho moc neodehrálo. Moje dny jsou teď naprosto všední a pouze čekáme, až přijde den, na který se už téměř devět měsíců těšíme.

Chtěla jsem si trochu povyrazit, a tak jsem se objednala ke kadeřníkovi a nechala jsem se opečovávat. V neděli jsme přijali pozvání rodičů mého přítele a šli jsme společně na večeři. Sedět na jednom místě více než dvě hodiny je však už trošku problém. Bolí mě záda, kroutím se na židli a různě poposedávám.

Poslední dvě noci také nebyly zrovna nejpříjemnější. Po půlnoci jsem se vzbudila bolestí. Nejdřív jsem měla podezření na záda, ale bolest byla jiná. Cítila jsem ji, jako by mě bolela levá ledvina. Ale tak, že jsem nemohla vůbec ležet – na jednom ani na druhém boku. Snažila jsem se usnout, ale po čtyřech hodinách jsem to vzdala a naložila se do vany s horkou vodou. Bolest sice odezněla, ale čas na spaní už mi nezbyl, musela jsem vyrazit do práce. Další noc se opakovalo to samé. Usínala jsem v pohodě, ale po hodině to přišlo znovu. Noc jsem strávila popocházením a přikládáním horkého obkladu na záda. Nakonec jsem usnula kolem páté hodiny ranní vsedě, obepnuta kojícím polštářem.

Myslím si, že mimčo se už posunulo dolů a v noci mi tlačí na ledviny. Bolest totiž během dne odezní. Musím přiznat, že jsem opravdu unavená a na další probdělou noc nechci ani pomyslet. Dnes vyrazím koupit si nahřívací dečku a zápasit s nepříjemnou bolestí alespoň tímto způsobem.

Včera nás navštívil budoucí kmotr Tobyho s přítelkyní. Druhý den po našem termínu odlétají na dovolenou do Dubaje a chtěli nás vidět ještě „v celku“, protože po jejich návratu už bychom měli být tři. Sice si připadám jako slonice, nemotorná, celkově nějak veliká a těžká, ale včerejší návštěva hned ve dveřích konstatovala, že očekávala větší bříško. Tak to asi není zas tak zlé… 🙂

Přeji vám týden bez bolesti a jiných nepříjemností a příště opět na napsanou!

Gábina


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist