KLUB TĚHULEK (8): Báro, drž se!

Těhulky mají o starosti i zábavu postaráno. Prožívají s Bárou její perné dny, ale jsou to velké optimistky. Všichni společně držíme Báře všechny palce, co máme!

KAMILA: Holčičko, nestyď se

Milé maminky,
musím přiznat, že jsem ráda, že mám dávno za sebou kritické týdny, kterými procházela Lucka a teď Bára. Báro, držím palce a věřím, že všechno bude s Fazolkou 2 v pořádku!

Celý týden jsem se nemohla dočkat, až vám budu zase psát, protože to bude znamenat, že jsme už po „velkém“ ultrazvuku druhého trimestru.

„Mašinka“ nebo „Stroječek“?

A je to tady! Naše miminko je úplně v pořádku, má všechny „součástky“, jak říká můj tatínek a vůbec se má k světu. Je to ale pořádný stydlín a s nožičkami u sebe nám nedalo moc šancí zjistit, jestli se těšíme na holčičku nebo na kluka. Po několika šťouchancích od pana doktora nám nakonec prozradilo, že je na 85% holčička. 🙂

Stejně to byl úžasný zážitek, můj muž se dokonce při zkoumání ručiček a nožiček celý dojal.

Taky jsme podle UTZ o pár dní poskočili dopředu, takže dnes (ve čtvrtek 25.11.) jsme už 21+4.

Měli jsme namále

Pondělní radosti ale předcházel jeden nepříjemný zážitek. O víkendu jsem poslala muže na ryby a s rodiči vyrazila na nákupy do Prahy. Od našeho domu jsme ujeli sotva půl kilometru, když se můj tatínek, taky vášnivý rybář, na mostě zadíval na řeku – a bouračka byla na světě.

Slovem bouračka situaci přeháním, šlo jen o klasické pošťouchnutí dvou aut, přesto jsem dost znervózněla, protože jsem bříškem narazila do pásů. Takže hned jak jsme vyřídili věci s policií, hnala jsem nás do fakultní nemocnice na gynekologickou pohotovost. Pan doktor zultrazvukoval miminko i celou dělohu. Jak jsem tušila, všechno bylo v pořádku a mohli jsme vyrazit na výlet.

Splní se mi sen

Celý tento týden žijeme ještě jednou událostí – naší vysněnou svatební cestou. Přestože od svatby už uplynulo pár měsíců, nebylo kvůli manželově práci možné letět dřív, ale lepší později než nikdy. Kufry už mám z většiny sbalené, tentokrát jsem neměla ani problém s výběrem těch „nej“ kousků, protože jsem balila podle pravidla: co obleču, to beru. 🙂

Doufám, že si Mauritius užije naše mimi stejně jako my a když ne, co nejdřív jí (nebo mu?) to vynahradíme!

A chtěla bych vás poprosit o vlastní tipy, co s sebou nezapomenut a čeho se v teplých krajích vyvarovat, určitě jsem nezvládla zjistit všechno. Budu se těšit v Diskuzi.

Vaše Těhulka Kamila


 

HELENA: V jednom kole

Poslední dobou nemám ani chvíli klidu… V úterý jsem byla na odběrech krve na Triple testy. Jelikož ještě nemám výsledky, je ve mně tak trochu malá dušička, ale utěšuji se tím, že přece prvotrimestrální screening v Podolí vyšel na výbornou a tak našemu drobečkovi snad nic nehrozí. Báro, držím ti palce i pěsti, aby ti vyšetření dopadly co nejlíp, smůly už přece bylo dost!

b634323213831562344.jpg

Nákupy, šíbování a bolavý člověk

Abych si spravila náladu, vyrazili jsme s přítelem také ještě dokoupit pár věcí do bytečku. Původně tedy jen dřevěný velký koš na prádlo, ale nakonec jsme si přivezli nový stolek, policovou sestavu a ve středu nám přivezli i nový gauč. A tak se celou středu stěhovalo a přerovnávalo a vymýšlelo, jak to doma nejlépe uspořádat.

A pak mě to celý čtvrtek mrzelo, protože mě bolel celý člověk. A hlavně bříško, což mě docela vylekalo. Okamžitě jsem volala svojí milé doktorce, která mě naštěstí uklidnila, že to mám přičíst přílišné námaze a odpočívat. To se řekne, když v práci nevím kam dřív skočit a doma je taky pořád co dělat. Ale co bych pro našeho drobečka neudělala. A tak jak to jde, odpočívám.

Béďo, copak z tebe asi vypadne?

Budoucí taťka Bedříšek začal studovat knížku Jak se bude jmenovat naše dítě a já jen čekám, co z něj vyleze za nápady 🙂

Občas je to s ním veselé. Ale na druhou stranu je pravda, že mi neuvěřitelně pomáhá. Ještě před rokem, kdy jsme byli oba „volní a bez závazků“ bych do něj nikdy neřekla, že dokáže uvařit, uklidit, postarat se o naše zvířata a zvládnout cokoli v domácnosti, jako to dělá teď, když jsem moc unavená nebo se mi prostě nechce. A když si ještě uvědomím, že snáší všechny ty moje nálady, chutě a nápady, tak mám občas pocit, že by si zasloužil svatozář…

Helena

Takhle vypadá miminko v 18. týdnu.


 

KVĚTA: Ozývá se raubíř číslo dvě

Báro, myslím na Tebe!
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Přesně tohle rčení mě napadlo, když jsem si přečetla minulý článek od Těhulky LIVE Báry. Vůbec si nedovedu představit, jak bych zpracovala nějaké špatné lékařské výsledky. Ale věřím, že když UTZ vyšel dobře, tak že Fazolka 2 bude zdravá a my všichni se můžeme těšit na další novinky z Bářiného těhulkování.

Kopanečky jsou tu!

U nás doma máme novinku, naše mimi se již hlásí o slovo. Od minulého týdne mě občas trochu dloubne. Jestli to bude takový divoch, jako byl Kubík, tak se mám na co těšit. Ten mě masakroval, až se mi dělaly na břiše boule.

Nevolnosti a únava jsou ty tam

Již se cítím mnohem lépe. Nebýt viditelného bříška a občasných šťouchanců, ani bych neřekla, že jsem těhotná. Tak jsem se doma vrhla do předvánočního úklidu. Ať se nám to líbí nebo ne, za měsíc tu máme Vánoce.

Showman se schoval

Kromě plavání chodíme s Kubíkem na hudební výchovu pro děti. Ale jak asi tušíte, písničky ho moc nezaujaly. Zatímco ostatní děti sedí pěkně způsobně u maminek na klíně a plácají ručičkami do rytmu, naše zlobidlo objevilo kouzlo posuvných dveří u skříně.

Vrchol jeho vystoupení byl, když z jedné ze spodních polic vyházel všechny věci, vlezl si dovnitř a zavřel se tam:) Ostatní maminky se jen smály a nevěřícně koukaly. Já se moc nesmála, protože doma jej věčně sundávám z nějakého nábytku. Se divím, že ještě neměl otřes mozku nebo nějakou zlomeninu.

Mějte se krásně, přežijte toto škaredé počasí a zase příště ahoj.

Vaše těhulka Květa


 

Každá žena je jedinečná, stejně jako každé těhotenství.

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist