Klub těhulek (89): Bělítko, fintění a želví pláč

Dnes vítáme v Klubu těhulek novou těhulku Gabrielu. Martina si zanakupovala po internetu, ale nedopadlo to podle jejích představ. A Jana prožívá želví období.

GABRIELA:

Milý čtenáři,

dovolte mi místo obligátního jmenuji se, je mi tolik let a bydlím v tom a tom městě zkusit se představit tak trochu od konce.

Dnes 25. 6. 2012 je krásný den. Je to přesně rok, co jsem dostala tu krásnou možnost říci tomu nejlepšímu chlapovi na světě své „ANO“. Měli jsme krásnou svatbu, svítilo sluníčko, všichni se smáli a já si myslela, že nemůžu být šťastnější. A to si myslím, že jsem celkem realistka a růžové brýle jsem odložila už před mnoha lety.

Že můžu být šťastnější snad ještě o milion procent jsem se přesvědčila 29. května. Byl to obyčejný den. V práci spousta práce, kontrola u paní doktorky, protože se mi opozdila menstruace a já chtěla injekci. Odjíždíme na dovolenou a já si ji chci užít se vším všudy. Pomalu jsem promýšlela, co sbalit na letní dovolenou, když mě z myšlenek vytrhla moje paní doktorka a oznámila mi, že ovulační teplotu dál měřit nemusím, protože to již není potřeba. Když mi pak tu nejkrásnější věc potvrdila ještě ultrazvukem, plakala jsem. Jsem těhotná.

Naše první miminko jsme plánovali hned po svatbě. Jsme oba ještě celkem mladí, poslední úpravy v našem bytě byly hotové, tak proč nepřejít k další fázi. Bohužel, jak to tak bývá, člověk si ne vše může naplánovat. Na jaře letošního roku jsme ve spolupráci s paní doktorkou z endokrinologie zjistili, že mám zvýšenou funkci štítné žlázy, a proto se mně nedaří otěhotnět. Myslím, že každá maminka, mě pochopí, když řeknu, že to bylo těžkých pár týdnů, než se nám podařilo zjistit, že to snad nějak všichni zvládneme. Od paní doktorky jsem odcházela trochu klidnější a s receptem na prášky, které prý začnou účinkovat za 6 týdnů. Jak se mi pak podařilo spočítat, prášky začaly účinkovat rychleji a já tak můžu slavnostně, ale zatím jen své rodině oznamovat, že jsem asi tak v devátém týdnu těhotenství a zatím je vše v pořádku.

Na naše „bělítko“, jak zatím miminko přezdíváme (jak jinak, když jsme Bílý a Bílá) se moc těšíme. Oba máme děti moc rádi. V naší celkem velké rodině a mezi přáteli je jich hned několik, a tak jsme moc rádi, že už si nebudeme muset dětičky jen půjčovat na hlídání.

Co dodat závěrem? Jmenuji se Gábina, bydlím kousek od Plzně, a pokud vše dobře dopadne, koncem ledna se narodí naše vytoužené děťátko.

Gábina


MARTINA:

Zdravím všechny čtenáře a zvláště těhulky,

tak mi konečně přišlo těhotenské oblečení. Ovšem to bych to nebyla já, aby to bylo podle mých představ. Halenka, která na obrázku vypadala úplně skvěle, na mě vypadá hrozně, sukně jsou mi veliké a tričko má namísto růžové barvu tělovou.

Vždy jsem se vyhýbala objednávání přes internet, protože mě nebaví balit a posílat balíky. V tomto případě mi ovšem nic jiného nezbude. Dnes jsem slyšela takové pořekadlo, že u 1. dítěte řešíte vše – výbavičku, oblečení…, u 2. dítěte již část věcí máte, nosíte manželovy kalhoty a tričko se vždy nějaké najde a u 3. a dalších dětí už řešíte pouze jméno, a to těsně před porodem. Určitě je na tom něco pravdy, ale i kdybych měla mít dětí deset, nechtěla bych sklouznout do úplné šedi a vždy si zachovat určitou část mladé holky „fintilky“. Je fakt, že tohle budu vědět, až mi bude osmdesát. Takže za 50 let vás zvu na pokec na Babywebu, abychom mohli porovnat naše představy a prožitou skutečnost. :o)

V pondělí jsem byla na kontrole na urologii. Před 3 lety jsem prodělala zánět ledvin, a tak chodím každý půlrok na kontrolu. Myslím, že je to zbytečné, ale paní doktorka si trvá na svém. Musím říci, že ranní odběry na lačno mi vadí mnohem méně než na začátku těhotenství. Dá se říci, že mi ani nevadilo, že jsem nesnídala. Podle paní doktorky to vypadá, že čekám holčičku, tak uvidíme, jestli měla správný odhad.

A jestli vás zajímá, co naše miminko? Tak strašně rádo poslouchá pohádky. Pokaždé, když Ríšovi čtu pohádku, začne cestovat po celém břiše a poslouchá. Dnes se mi o miminku zdálo. Pamatuji si jen, že se mi snažilo ukázat. Zřejmě bylo zrovna vzhůru a můj mozek to přenesl do snu. Na kontrolu ke gynekologovi jdu až na konci týdne, a jelikož jsem byla na ultrazvuku před 3 týdny, tak si poslechnu „jen“ srdíčko. Předpokládám, že dostanu žádanku na vyšetření oGTT (těhotenskou cukrovku). To abych si s sebou vzala něco na čtení. Při prvním těhotenství jsem si myslela, že vypiji ten přeslazený nápoj a budu moci na hodinu odejít, ale sestřička mi řekla: „Sednout a sedět“. Takže pro všechny, které toto vyšetření čeká, vezměte si s sebou nějaký vícestránkový časopis, knihu anebo někoho hodně výřečného.

Příští týden na napsanou Marťa


JANA:

Milí čtenáři,

nevím, co se to děje, ale jsem strašně moc citlivá. Všechno mě dojímá a téměř u všeho mi vyhrknou slzy. Tento stav trvá už čtrnáct dní. Začalo to tím, když jsem si přečetla předposlední článek Martiny. Seplnul spínač a slzičky jsou každodenní záležitostí. A rozloučení Marušky? No, ani se neptejte! Seděla jsem téměř půl hodiny před počítačem a plakala jako želva.

Tímto bych se s tebou, milá Maruško, ráda rozloučila a popřála tobě a celé tvé rodině jen samé dobré. Jsem ráda, že jsem tě (i osobně) poznala. Některé tvé články pro mne byly hodně inspirující. Než jsem se pustila do dalšího mého příspěvku, četla jsem si soukromý e-mail od tebe a ještě jednou děkuji za krásná slova, která přišla v době, kdy jsme měli s miminkem těžké období. A co myslíte, už mi zase tečou. 🙂

„Maminko, už se půjdu hlídat k Honzíkovi?“ neustále se mě od samého rána ptal Jaroušek v den mé kontroly v Motole. Kamarádka mi nabídla, že ho pohlídá a já si v klidu vše vyřídím. Byl to báječný nápad, protože kontrola se opět protáhla. Poradnu i ultrazvuk jsme stihli rychlostí blesku, zato u pana doktora byla plná čekárna. Miminko moje, jsi v pořádku, jen o tři týdny větší. Asi budeš pěkný cvalík. Paní doktorku jsi řádně prokopal přes sondu. Jizva po prvním porodu je slabší a čípek je měkký. Mám zpomalit a co nejvíce odpočívat.

Terapie s magneziem pokračuje v plné dávce a další kontrola nás, zlatíčko moje, čeká za tři týdny, kdy nám gynekolog dá termín na císařský řez. Pokud se tedy nerozhodneš přijít na svět dříve. Ale každý den tě do bříška přemlouvám, ať vydržíš co nejdéle. Tvůj bráška se tě nemůže dočkat, už se mě začal ptát, kdy se narodíš. Těšíme se na tebe, Tomášku, moc!

Pohodový týden.

Janča


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist