Klub těhulek (90): Výchova kádrů, filmový festival a svatba

Proč a před kým tají naše nová těhulka Gábina své těhotenství? Martina čeká, jestli se její Ríša u sousedů nakazil planými neštovicemi a radí, čím se vybavit na karlovarský filmový festival. Janča se tentokrát ve svém příspěvku rozpovídala o svých kulinářských zážitcích.

GABRIELA:

Jeden navíc v práci

Od rána přemýšlím, jak dnešní příspěvek začít?! Pár týdnů ještě potrvá, než mi naroste bříško, ranní nevolnosti nemám, před většinou lidí miminko ještě tajíme, zvláštní chutě se taky zatím nedostavily. Jediná malá změna, kterou jsem ale zvládla lehce zakrýt novou podprsenkou, jsou větší prsa. A to, že jsem odpoledne unavená a nejraději bych spala, se snažím před ostatními maskovat tak, že to stále svádím na jarní únavu.

Možná mi teď budou některé maminky závidět, ale mně vážně nic není. Zatím se dá tedy říct, že si těhotenství užívám a těším se na nějaké první náznaky toho, že nosím pod srdcem své vytoužené děťátko. Přestože je mi dobře, musím se přiznat, že minulý týden byl v práci víc než náročný.

Pro začátek prozradím, že pracuju v mezinárodní firmě, která se zabývá poskytováním bezpečnostních služeb. Já osobně pracuji jako administrativní pracovnice na pobočce firmy přímo v Plzni. Mám na starosti personální agendu zhruba 200 zaměstnanců. Vedle pracovně-právních dokumentů se starám i o výstroj, různá školení a další náležitosti spojené s chodem personálního oddělení. Spolu se mnou pracuje na naší pobočce 7 mých kolegů a náš pan šéf. Zcela upřímně řeknu, že mám skvělého šéfa. Je přísný, ale zároveň spravedlivý. Pracovat s ním a pro něj je opravdu radost.

Co se týká mého tajemství, byl právě on první osobou, které jsem to v práci prozradila. Řekla jsem mu to celkem brzo, protože jsem zhruba před měsícem několikrát v týdnu potřebovala odejít k lékaři a nechtěla jsem, aby si myslel, že se chodím někam „zašívat“. Navíc po mé loňské svatbě, jsem mu slíbila, že se o případném těhotenství dozví jako další hned po manželovi. Omlouvám se, pane M., ale předběhli vás naši rodiče. Další osobou, které jsem o těhotenství řekla, byla moje kolegyňka, se kterou se dělím o práci na našem personálním oddělení. Je to skvělá kolegyně a navíc krásný člověk. Moc si spolu rozumíme, a tak byla samozřejmě hned další v řadě, komu jsem se chtěla pochlubit. Posledním a neméně důležitým člověkem v práci je kolega, kterému se starám o pár desítek zaměstnanců a se kterým si rozumím i mimo práci. Navíc má se svojí partnerkou malou dcerku, takže pomalu nacházíme i další společná témata. Kolegu zná i manžel a občas se vídáme i mimo kancelář. Zbylí kolegové mi snad odpustí, ale zatím si miminko nechám pro sebe. Ne že bych byla pověrčivá, ale určitě není nutné, aby to věděli všichni.

Začátkem roku jsem se přihlásila do firemního projektu, který má z vybraných zaměstnanců vychovat „kádry“. Takto přesně nám to pověděl při úvodním setkání generální ředitel. Přihlášku do projektu jsem zasílala v době, kdy jsem měla jisté kariérní choutky a zahrávala si s myšlenkou, že bych chtěla jít ještě o trochu výš. Mezi 15 vybraných jsem postoupila a v květnu absolvovala první třídenní meeting. Že se všech přednášek a úkolů zúčastňovalo i naše „bělítko“, to jsem ještě netušila. Další setkání v rámci projektu proběhlo minulý týden u nás v Plzni. Opět to byly tři dny nabité přednáškami a úkoly. Program jsme měli našlápnutý od 8:30 do večera. Pak společná večeře a já se nemohla dočkat, až dojedu domů a „upadnu“ rovnou do postele. Naštěstí jsme to všichni přežili a já si naordinovala odpočinkový víkend. Nevytáhla jsem paty z bytu. Nejdál jsem dojela v sobotu na nákup. Pak mě doma navštívila kamarádka Jiřina a uspořádaly jsme si holčičí odpoledne. Moc hezky jsme si popovídaly.

A v neděli jsem se nechala od manžela pozvat na zmrzku do města.

Všem čtenářům přeji příjemné „horké“ dny a hlavně se nezapomeňte všichni usmívat, protože pak jsou dny mnohem hezčí.

Zdraví Gábina a „bělítko“


MARTINA:

Opět zdravím všechny naše čtenáře,

týden je pryč a já s miminkem mířím ke třetímu trimestru. Předně bych chtěla přivítat novou těhulku Gábinu a její miminko. Gábi, přeji ti, aby tvé těhotenství probíhalo v klidu, bez vážných (nejlépe žádných) komplikací a skončilo narozením zdravého miminka a štěstím rodičů.

Minulý týden jsme byli s miminkem na kontrole u pana gynekologa, a přesně jak jsem předpokládala, poslechla jsem si srdíčko miminka a dostala jsem žádanku na oGGT. Myslela jsem, že se při tomto vyšetření čeká hodinu, ale sestřička mě vyvedla z omylu a řekla, že tam budu čekat 2 hodiny (a to jsem si myslela, že si tyhle věci z prvního těhotenství pamatuji). Tento týden jsem si byla pro výsledky z nefrologie. Naštěstí i zde bylo vše v pořádku, ale jelikož jsem první a jediný zánět měla při prvním těhotenství, je paní doktorka pečlivá a dostala jsem žádanku na sono ledvin a další kontrolu mám na konci srpna. Kéž by všichni lékaři měli stejný přístup.

V minulém týdnu k nám do vesnice dorazilo pár dětí, které zde budou trávit prázdniny u babiček a některé zde budou na prázdninách i s rodiči. Jeden Ríšův kamarád přijel o týden dříve, aby se vyhnul planým neštovicím, které řádí u něho ve školce. Samozřejmě odříkaného největší krajíc… a do týdne je dostal. Takže teď čekám, jestli je dostane i Ríša. Já jsem plané neštovice měla jako malá a dle informací, které jsem našla, bych měla miminko ochránit. V případě, že těhulka neštovice neměla, je nejrizikovější začátek těhotenství a posledních 25 dní před porodem. Také jsem vyčetla, že veliké riziko hrozí miminkům, pokud se dostanou do kontaktu s planými neštovicemi 5 dní před porodem až 2 dny po porodu. Zde totiž nefunguje ani ochrana maminky, která plané neštovice prodělala. No uvidíme, jestli je Ríša taky chytil, anebo nás to teprve čeká ve školce. Kdybych nebyla těhotná, tak bych byla ráda, kdyby je chytil už před nástupem do školky a měli jsme to odbyté.

Úplně bych zapomněla, že ve Varech začal Filmový festival. Pokaždé když jedeme do Varů, tak je znát příliv lidí. Také vždy vzpomínám, jak jsme si festival užívali za mlada. Spaní ve frontě, chození do kina o půlnoci. Mám vzkaz pro všechny, kdo se na festival chystají, vezměte si raději teplejší oblečení. Nevím proč, ale pokaždé, když je festival, je ošklivé počasí.

Musím říci, že na rozdíl od Janči jsem na všechny strašně rozčílená. Jakmile se mi něco nelíbí, tak se docela rychle vybuchnu. Doufám, že to nepřenesu na naše miminko. To by to byl pěkný vztekloun. A jak jste na tom vy, milé těhulky? Napište mi do diskuze, jak se vám daří zvládat těhotenské nálady?

Pěkný týden bez veder a za týden na napsanou Marťa


JANA:

Milí čtenáři a náš Tomášku,

máme před sebou poslední měsíc! Neuvěřitelně rychle čas ukrajuje z mého druhého těhotenství, až se mi tomu nechce věřit. Navíc jsem se minulý týden stala nejstarší těhulkou v našem klubu. Vítám mezi námi novou těhulku Gabrielu a přeji jí krásné a pohodové těhotenství. S jejím prvním příspěvkem jsem zavzpomínala na svůj začátek.

Každý den se máme jinak. Nikdy nevím, jak mi ráno po probuzení bude, vše závisí na předešlé noci a na teplotě. Na dnešek jsem spala moc dobře, včerejší déšť mě i miminku umožnil krásný spánek pouze s jedním probuzením na toaletu.

Víkend se nesl v duchu koupání a užívání sluníčka. Bylo mi fajn. V pátek se u nás na zahrádce sešly kamarádky s dětmi, napustily jsme bazén, připravily dobrůtky. Kluci se vyřádili a nechtělo se jim od nás odejít domů. Jaroušek byl plný zážitků a večer ne a ne usnout. Každé léto bojujeme s pozdním večerním usínáním a je úplně jedno, zda spinká či nespinká po O.

V sobotu jsme jeli s kamarády a dětmi na Slapy, kam rádi při horkých letních dnech vyrážíme. Cestou jsme samozřejmě museli zastavit v naší oblíbené hospůdce, kde s velkou chutí obědváme (mají tam ten nejskvělejší zeleninový salát s kuřecím masíčkem – mohla bych ho mít každý den), po kterém následuje luxusní točená zmrzlina.

Večer mě čekala v Praze kamarádčina rozlučka se svobodou. V zamluvené hospůdce bohužel nebyla klimatizace, což bylo příšerné. Naštěstí jsme měli skvělého číšníka, který přinesl větrák, a hned bylo lépe. Holčičí společnost byla skvělá. Povídalo se, papalo, popíjelo (já tedy jen jednu skleničku). Pak jsme se přesunuli na drink do baru. Byla jsem ráda, že mezi námi byla ještě jedna těhulka, protože v takto pokročilém těhotenství bylo zvláštní tam přijít. Všichni na mě a na druhou těhulku koukali dost divně. Vzhledem k tomu, že jsme pro kamarádku měly připravené překvapení, chtěly jsme být u toho. O půlnoci jsem unavená a bez kapky sil ulehla do postele.

V sobotu jdeme výše zmíněné kamarádce a jejímu snoubenci na svatbu. Mám od sousedky půjčené krásné šaty a začínám se těšit. Dlouho jsem na žádné svatbě nebyla.

Krásné sluníčkové dny a za týden opět na napsanou.

Janča


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist