Klub těhulek (91): Všude samé kachny

Kdo je pro Gábinu ta nejbáječnější osoba na světě a jak to, že má dvě maminky? Martina vás ve svém příspěvku poučí o tom, jak těžké je sehnat společenské boty pro malého špunta a kam se s Ríšou chystají. Janča se ve svém příspěvku svěřila, proč se Jaroušek proměnil na chvíli v pejska a vesele aportoval gumovanou kačenku.

GABRIELA:

Sváteční dny

Dva dny svátků spojené s víkendem, to by byl hřích nevyužít je k odpočinku a třeba k návštěvě kamarádky, která má měsíční holčičku a v posledních týdnech mi dává cenné rady. Manžel si na oba svátky naplánoval práci, a tak jsem „zlanařila“ svoji mamku (mimochodem její manžel, můj taťka, si vzal také v práci směnu navíc) a naplánovali jsme si holčičí den.

Bohužel z celého dne se vyklubal jen oběd a odpoledne, protože domácí práce nepočkají a žehlení za nás nikdo nevykoná. Na oběd k mamince jezdím já, často i s manželem, moc ráda. A zvlášť poslední týdny. Od té doby, co jsme rodičům oznámili, že budou prarodiče, se mě moje mamka pokaždé ptá, co bych si dala a jestli mám chuť na nějakou dobrotu. Takže i tentokrát jsem si přála… a pak jsem se skoro nemohla zvednout ze židle. Ale abych to uvedla na pravou míru, snažím se jídlo hlídat. Nechci se přejídat, navíc mám poslední dny pocit, jako by bělítko zaujalo pozici nájemníka a zabralo určitý prostor, který mi, díky za to, nedovolí se přejíst a pak tiše trpět a nadávat si.

Po obědě jsme s mamkou vyrazily na slíbenou návštěvu. Kamarádce Radce se začátkem června narodila krásná a zdravá holčička. Jmenuje se Petruška a je víc než kouzelná. Když jsme dorazily, probíhalo právě „krmení dravé zvěře“. Petruška tak trochu vypadala, jako by nejedla od narození. Pak ještě odříhnout a mohla jsem na řadu přijít já jako teta, co má pro Petrušku za pár měsíců kamarádku… nebo snad ženicha? Musím se přiznat, že být těhotná a zároveň držet v náručí kouzelné miminko mě málem rozplakalo. Byla jsem fakt dojatá a zároveň trochu vystrašená. Petruška krásně prospívá, ale mně v náručí připadala tak maličká a křehoučká, že jsem si nedokázala představit, jak tuhle životní roli zvládnu já?!

Ale tenhle pocit má nebo aspoň jednou měla každá maminka, takže snad i mně se podaří najít na všechno odpovědi a pak být svému děťátku tou nejlepší mámou. Minimálně takovou, jakou mám já. Moje mamka je báječná, nejbáječnější na světě. Oba svoje rodiče miluji celým srdcem a ráda bych jim, snad i skrze jejich vnouče, začala oplácet to, co mi do života dali oni. I můj manžel má skvělou maminku, takže pokud se mě někdo ptá, vždycky ráda odpovídám, že nemám tchyni, ale druhou mamku. Trochu jsem odbočila od návštěvy kamarádky, ale nějak mi to psalo samo. Se svými rodiči mám opravdu skvělý vztah a vždy, když můžu, vzpomenu si na ně. Naštěstí od sebe bydlíme kousek, takže se vidíme i v týdnu. Myslím si, že můj i manželův vztah s rodiči se odrazí na našem děťátku. Protože když budou v pořádku a šťastní naši rodiče, budeme šťastní i my s manželem a pak i naše miminko.

Zpátky k volným dnům, jinak začnu „bulet“. Poslední dobou mě rozbrečí i pomalá písnička v rádiu. V pátek jsme navečer s rodiči opékali buřty. Máme za domem takové malé ohniště. Než se přihnala bouřka, stihli jsme opéct večeři a ještě si popovídat. V sobotu jsme si s manželem udělali výlet na pouť do Klatov. Měli jsme tam sraz s manželovou mamkou a sestrou. Společně jsme tam jeli hlavně kvůli dědečkovi, který bravurně hraje na harmoniku. Seděli jsme v první řadě a tleskali nejvíc ze všech. Konec víkendu jsme si užili nad nedělní kachnou, kterou si vychutnal můj manžel a taťka. My s mamkou jsme si také pochutnali, i když to nebyl ptáček. Víkend je pomalu u konce a já se po několika dnech těším do práce.

V týdnu mě také čeká první návštěva v poradně. A další týden genetika. Trochu o genetice přemýšlím, ale doufám, že vše je v pořádku a i nadále bude.

Všem přeji příjemné dny. Zdraví Vás Gábina a „bělítko“


MARTINA:

Všem čtenářům dobrý den,

tak nám skončil Filmový festival, Praha se vrátila do Prahy a Karlovy Vary se vrací do normálu. Na víkend jsme jeli do Prahy a vraceli jsme se v neděli. Směrem z Varů to vypadalo jako nekonečný štrúdl aut. Naštěstí nebyly na cestě žádné komplikace.

Po návratu domů jsem zjistila, že mi začínají natékat nohy (nemohla jsem se vejít do vlastních bačkor). Měla jsem to i při prvním těhotenství, takže bylo jen otázkou času, ve kterém týdnu se to dostaví teď. V Praze jsme navštívili Dinopark a večer v půl deváté jsme vyrazili na noční prohlídku zámku Loučeň s bílou paní. Při našem svatebním víkendu jsme s manželem náhodou navštívili noční prohlídku Křivoklátu a od té doby chodím převážně na noční prohlídky. Tyto prohlídky mají kouzelnou atmosféru a týkají se určité osobnosti nebo události vážící se k danému zámku nebo hradu a člověk si vyprávění lépe zapamatuje. Je pravdou, že to pro mě bylo trochu náročnější a v neděli po návratu domů se o Ríšu musel postarat manžel, neboť jsem trochu cítila tvrdnutí bříška. Nerada bych rodila už teď, takže se musím trochu víc začít hlídat.

Tento týden se chystám na oGGT a v sobotu vyrážíme s manželem a Ríšou na svatbu. Ani byste nevěřili, jak problematické je sehnat společenské boty pro 3leté dítě, tedy alespoň ve Varech. V jedné půjčovně by boty na půjčení měli, ale půjčují je, pouze pokud si vypůjčíte i oblek (bohužel v tomto obleku mi Ríša připadal jako na pohřeb a ne na svatbu). V obchodech s obuví mi řekli, že takové boty vůbec nemají. Mojí poslední šancí, dle rady z jedné z půjčoven, je vietnamská tržnice (je pravdou, že tam člověk sežene nesehnatelné), tak snad… Při procházení půjčovnami šatů a zřejmě ještě plná dojmů z návštěvy zámku, bych si nejraději koupila zámek, otevřela si tam půjčovnu šatů a po večerech si je zkoušela. I když ani nevím, zda by s 2 dětmi na to byl čas :o), takže zpět do reality.

Musím přiznat, že oproti minulému týdnu se mi zlepšila nálada a už nejsem tolik nevrlá a protivná. Trochu začínám být nervózní z tvrdnutí bříška. Nerada bych rodila předčasně, dle toho, co jsem vyčetla v rubrice těhotenství týden po týdnu, ještě miminko nemá zralé plíce, tak ať tam ještě nějakou chvíli vydrží, třeba do října. :o)

Krásný týden a při výletech se šetřete. Marťa


JANA:

Moje milé,

tak dlouho trvá, než se všechno připraví, a pak ten jeden jediný den strááášně rychle uteče. A ono to není vlastně jen u svatby, že? 🙂

Svatba byla krásná, konala se v zámecké zahradě u nás v Mníšku pod Brdy. Nevěstě a ženichovi počasí přálo a moc jim to slušelo. Ve chvíli, kdy začala hrát hudba, jsem samozřejmě plakala a líčení bylo zničené. Přiznám se, že jsem s tím počítala a přibalila do kabelky spoustu papírových kapesníčků. Jen na dětičky byl obřad dlouhý, protože se konal přímo v době oběda, některé už potřebovaly jít spinkat. Po focení jsme se přesunuli do Spáleného mlýna, kde byl výborný oběd. K večeru jsme Jarouška odvezli domů, kde na nás čekala švagrová, kterou jsme měli domluvenou na hlídání, a my s Jardou se vrátili zpět sami. Zábava pokračovala až do ranních hodin. Vydržela jsem dlouho, skvěle jsme se bavili a dokonce jsem tančila. Bylo mi báječně, žádné bolení ani nevolnost. Jen v neděli jsem byla unavená jako kotě a téměř celý den jsem proležela a prospala.

Minulý týden jsme si užívali více našeho tatínka, měl pouze jeden pracovní den. Jeden den jsme vyrazili na delší procházku, dali si večeři a pak jsme se zpět k autu vrátili vláčkem. Jaroušek by byl nejradši, kdybychom měli soukromý vlak a místo autem cestovali pouze jím. Také jsme byli v bazénu, kde s pěnovým pásem a nafukovacími rukávky plaval sám. Nemohli jsme ho dostat z vody. Byl roztomilý, házela jsem mu gumovou kačenku a on pro ni doplaval a donesl ji ke břehu jako pejsek. Šťastný, že ho nikdo nedrží a může sám.

Zajímalo by mne, jakou máte zkušenost s pěnovým páskem na plavání, případně s nafukovacími rukávky. Někdo tvrdí, že s nafukovacími rukávky se děti učí plavat hůře. Napište mi své názory do diskuze, budu za ně moc ráda.

Tomášku, protože čas, kdy budeš ještě u mě v bříšku, utíká moc rychle, překontrolovala jsem tvojí výbavičku, napsala seznam věcí, které mi pro Tebe ještě chybí. Vyndala jsem tašku do porodnice, kterou jsem začala pomalu balit.

V pátek jdeme spolu na další kontrolu a máme dostat termín porodu.

Krásné sluníčkové dny vám všem přeje

Janča


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist