Klub těhulek (93): Nebezpečné ovce

Gábina nám v dnešním díle prozradí, v čem je její manžel mistr a proč se v noci v jeho doprovodu vůbec nebojí. Martina po střetu s uprchlou ovcí dopadla velmi tvrdě. Naštěstí to odnesla „jen“ naražená ruka a kyčel. Janča si užívala pracovní neděli… a plela a plela a plela

GABRIELA:

Všem přeji hezký dobrý den,

ráda bych napsala letní nebo sluníčkový den, ale nějak se nám tady u nás sluníčko někam schovalo a ne a ne se nám zase ukázat. Trvá to už několik dní a já musela po dlouhé době najít ponožky na spaní… zimomřivá jsem celý rok, ale hledat je v červenci, to už se mi pár let nestalo.

Tak a teď Vám s dovolením povím o nejdůležitější události minulého týdne. Ti, kteří čtou mé příspěvky od začátku, vědí, že mě minulý týden čekal screening v 1. trimestru. Povedlo se mi přemluvit manžela, aby se na chvíli trhnul z práce, a společně jsme vyrazili do nově zařízeného genetického pracoviště v Plzni. Jelikož je život plný náhod, shodou okolností zhruba před měsícem manžel a firma, ve které je zaměstnaný, pracoviště genetiky zařizovali nábytkem a dalším vybavením. A musím nezaujatě říci, že takhle by podle mě mělo vypadat každé zdravotnické zařízení. Krásný nábytek, perfektní sladění všeho dohromady a v člověku se rozhostí pocit, že tady mu nehrozí žádný špatný výsledek a že mu všichni kolem pomůžou s jakýmkoliv problémem. A jakou zkušenost máte z lékařských ordinací vy? Napište mi do diskuzního fóra.

Po vyřízení „papírových“ formalit na nás čekal na první pohled sympatický pan doktor a zavedl nás do své ordinace. Manžela usadil po levé straně lehátka, kam jsem se položila já, a mohlo začít naše společné představení. Moc jsem se na tenhle okamžik těšila. Dovolím si svého manžela před vámi oslovovat jménem, přeci jen mi to slůvko manžel přijde moc formální. Takže mi dovolte vám představit svého báječného manžela, jmenuje se Jarda. A teď zpět na genetiku. Jak jsem říkala, moc jsem se těšila na okamžik, kdy i Jarda uvidí naše děťátko. Moc se na něj těší, někdy i do bříška už povídá, a tak jsem se těšila, až první uvidí „svůj výtvor“.

Během celého vyšetření se panu doktorovi podařilo několik záběrů, při kterých jsme se všichni moc nasmáli. Naše „bělítko“ se opět ukázalo a mě opět napadlo, že to bude kluk. Tentokrát totiž svým budoucím rodičům a panu doktorovi ukázalo, že se nebojí a nikdo si na něj nepřijde. Na ultrazvuku totiž předvedlo ukázkový pravý a levý hák. Prý to bude boxer. Opět měl radost dědeček, ten si asi kluka přeje. Jarda mi tu teď do ucha našeptává, ať napíšu ne boxer, ale zápasník. Po tatínkovi. Musím se Vám totiž také pochlubit, že mám doma pořádného chlapa. Můj Jarda byl totiž v mládí dvojnásobný mistr České republiky v zápase ve volném stylu. Takže já se po večerech nebojím chodit po ulici. Mám totiž svého zápasníka a ten mě ochrání.

Součástí vyšetření byl také odběr krve. Mohla jsem se předtím nasnídat, takže jsem to zvládla. Při odchodu jsme dostali první obrázky našeho děťátka. První dva dny jsme se dohadovali, kdo je komu ukáže. Výsledky z vyšetření budou do týdne. Dostala jsem ponaučení, že pokud bude vše v pořádku, výsledky dostane paní doktorka. Pokud by byl nějaký problém, budou volat rovnou mě. Dnes je šestý den a nikdo nevolal, takže je snad vše v pořádku.

Díky tomuto zážitku byl pro mě celý týden veselý. Několikrát denně jsem se totiž podívala na obrázek děťátka a řekla si, že mě větší štěstí v životě snad nemohlo potkat. Mám skvělou rodinu, milujícího manžela a brzy už také naše milované děťátko.

Příští týden mě čeká první focení pro babyweb.cz a už teď jsem dost nervózní. Nějak nejsem typ na focení. Jediné ukázkové fotky mám z maturitního plesu a pak ze svatby. Jinak jsem já ta, kdo fotí, anebo se alespoň pokouším do objektivu nedívat. Pak jsou fotky celkem fajn. Tak uvidíme, jak to zvládnu?!

Hezké dny a více sluníčka pro všechny přeje Gábina a „bělítko“.


MARTINA:

Milé čtenářky a čtenáři Babywebu,

tak máme další týden za sebou. Výsledky těhotenské cukrovky mi dopadly dobře, takže mohu pokračovat v pojídání sladkostí. Také jsem při kontrole u pana doktora viděla naše miminko. Při minulém ultrazvuku mělo miminko spíše klučičí rysy, ale když jsem ho viděla minulý týden, připadal mi obličejík miminka holčičí.

Pan doktor mi řekl, že je vše v pořádku, za což jsem byla velmi ráda a mé obavy se tak alespoň trochu zmírnily. Je vidět, že mírné svatební juchání dětem neuškodí. Také jsme s mamkou a sestřenkou zkoušely věštění podle zavěšeného prstýnku. Bohužel si nepamatuji, jak se prstýnek kýval, když jsem to zkoušela při svém prvním těhotenství. Pokud někdo víte, co jaké kývání znamená, tak mi to napište do naší diskuze.

Konečně mi odkvétají trávy a já mohu zase ven. Vím, že existují léky na alergii i pro těhotné, ale říkám si, že čím méně chemie, tím lépe. O víkendu jsem dodatečně oslavila své narozeniny a svátek společně s dalšími narozeninami a svátky v naší rodině. Bohužel nám nepřálo počasí a maso naložené na grilování jsme mohli ugrilovat až večer. Doufám, že další týdny a víkendy budou méně deštivé a hlavně teplejší. Nevím jak vy, ale z léta mám nejraději právě teplé večery, kterých v tomto létě bylo pramálo. Také pokračuji v plánování týdenní dovolené po Čechách. Ubytování již máme zajištěné, tak snad vše bude bez problémů. Na internetu jsem si našla různé atrakce v okolí našeho ubytování, no uvidíme, zdali budou odpovídat popisu. Počasí by dle předpovědí mělo být fajn, tak budu doufat, že si užiji ty teplé večery. :o)

Ještě jsem vám ani nenapsala, že včera nám utekla ovce z ohrady a podařilo se jí podrazit mi nohy. Ve chvíli, kdy jsem spadla, tak jsem nesnášela všechny ovce na světě. Ovce jsme si pořídili kvůli spásání trávy, abychom nemuseli sekat část zahrady. Ovce se ovšem rozhodla, že už jí tráva nestačí a že zelenina na naší zahradě chutná lépe. Při zahánění do ohrady jsem se s ovcí potkala v uličce, já neměla kam uskočit a ovčí instinkt velel sklonit hlavu a pokračovat vpřed. Naštěstí jsem spadla na bok, takže to odneslo zápěstí, loket, rameno a kyčel. Miminko cítím normálně a záda se zdají být také v pořádku. Z toho vyplývá, že ovce vypadají mile, ale jsou nevyzpytatelné a pro těhotné nebezpečné. :o)

Přeji vám pěkný týden. Marťa


JANA:

Milí čtenáři Babywebu,

přemýšlím, kolikrát vám ještě budu psát s Tomáškem v bříšku? Pomalým, ale jistým krokem se blížíme do cíle. Máme za sebou další akční týden. Kamarádka, která měla termín porodu o tři týdny dříve, porodila krásného chlapečka, a já začínám být nedočkavá na toho našeho drobečka. Samozřejmě jsem při zprávičce o narození Šimůnka plakala.

V týdnu jsme dokončili Tomáškův pokojíček, koupili jsme přebalovací pult a velkou komodu. Vše dohromady ladí a je to pro nás nejkrásnější místnost v našem bytě. Mohla bych tam být celé hodiny (a těším se, až tam s Tomáškem budu). Pokoj působí velmi uklidňujícím dojmem, barvy na stěnách hladí po duši. Jen při nakupování jsme se pěkně zapotili. Jeli jsme v úterý odpoledne a všude bylo tolik lidí, což o to, ale jak byli všichni nervózní! Nechápu je, vždyť je léto – pro mě nejkrásnější období v roce.

V pátek jsem jela na kontrolu sama, náš tatínek měl rekonvalescenční dovolenou. Kluci vyrazili na výlet vláčkem a skvěle si ho užili. Absolvovala jsem poradnu a gynekologické vyšetření. Vše je zatím tak, jak má být. Pan doktor už měl výsledky z minulého vyšetření na streptokoka, jsou pozitivní. Před porodem mi budou podána antibiotika. Sestřička mi odebrala krev, objednali mě na povinná vyšetření před plánovaným císařem, poslední ultrazvuk a také mě čeká první monitor. Konec týdne budu mít cestovatelský do Motola, protože paní doktorka, která dělá indikace, tam v pátek není. Dva dny po doktorech, zrovna když má být pěkné počasí.

O víkendu byla u nás pouť. Přijeli k nám kamarádi, grilovali jsme, povídali a užili si prima den. Jen škoda, že počasí odpoledne nevyšlo. Večer se zastavili naši bývalí sousedé, kteří se vrátili ze svatební cesty, opět se grilovalo a vyprávělo. Neděle pro nás byla pracovní. Domluvili jsme se s několika sousedy, že se nám nelíbí okolí našeho domu. Developer ještě nepředal parkoviště městu, a tak se tady o to nikdo nestará. Všude plevel do pasu a pro oko smutný pohled. Dali jsme se do pletí a za tři hodiny vše zkulturnili. I já! Cítím se poslední dny dobře, plná energie a doufám, že už to takto zůstane.

Přeji krásný sluníčkový týden.

Janča


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist