Klub těhulek (98): Žlutá nebo šedá je pro těhulky dobrá

Gábina začala docházet na těhotenské cvičení a ještě se pustila do výmalby ložnice, aby mělo miminko po narození čisté a vesele žluté stěny. Do malování se pustila i Jana, což je výkon, uvážíme-li, jak krátce je z porodnice doma a že má na krku dva mazly. Martina se chystá pomalu na mateřskou a nakupuje věci do porodnice. Být připraven znamená nebýt zaskočen.

GABRIELA:

Milí čtenáři Babywebu,

utekl další týden mého těhotenství a já se Vám musím opět s něčím pochlubit. Tentokrát mám novinky dvě. A jak jinak, obě se týkají našeho děťátka. 

Minulý týden jsem byla na první hodině cvičení pro těhulky. Na cvičení jsem se byla podívat již před třemi týdny, abych věděla, do čeho jdu. Moc se mi to líbilo, a tak jsem se první hodiny nemohla dočkat. Těhulek nás tam bylo celkem deset, každá s jinak velkým bříškem. Po prvním seznámení, kdy jsme cvičitelce pověděly, v jakém jsme týdnu a k jakému chodíme k doktorovi, jsme se vrhly na cvičení. Nejdřív jsme se protáhly a pak jsme cvičily na velkých míčích. Po celou dobu nás cvičitelka upozorňovala, na co je jaký cvik dobrý, co si protahujeme a na který cvik si určitě vzpomeneme u porodu. Taky nám několikrát zopakovala, abychom cvičily jen to, co je nám příjemné, nic nedělaly s bolestí a hlavně hezky dýchaly. Cvičitelka je moc fajn. Bude tak v mém věku a prý je vystudovaná porodní asistentka.

Několik let prý pracovala v největší nemocnici v Plzni. Takže to vypadá, že jsem se svěřila do pravých rukou. Bylo to opravdu moc fajn a cítila jsem úlevu v kříži, což je jeden z důvodů, proč jsem na cvičení začala chodit. Druhá činnost, která mi uleví od bolestí zad, je masáž. Máme rodinného maséra, a tak se chystám mu příští týden zavolat. Když u něj byl můj Jarda naposledy, zjistil, že pan masér taky maže těhulky, a to prý až do sedmého měsíce. Už se moc těším, protože ten kříž mě opravdu trápí.

Druhá novinka je díky našemu kamarádovi Tomášovi. Tomáš je Jardův kamarád z mládí. Společně zápasili. Tomáš je malíř a doma už nám maloval kuchyni a obývák. Tentokrát jsme ho požádali, jestli by nám vymaloval ložnici. Za prvé jsme ložnici malovali již před třemi lety, za druhé se nám na stropě udělala nějaká nehezká vzduchová bublina, která se zvětšovala, a my se báli, aby nám omítka nezačala padat rovnou do postele. A za třetí se v zimě nemaluje, takže máme pro miminko čistě vymalováno trochu dopředu.

Tentokrát jsme se domluvili na jedné barvě do celé místnosti a vyhrála žlutá. Taková hezká, světlá a moc tam pasuje. Máme velkou ložnici, kde je tmavší nábytek a zelený koberec. Ano, je opravdu zelený. Kdykoliv prvně vyprávím, že máme v ložnici zelený koberec, každý zdvihne obočí. Ale pak, když vidí celou místnost, uzná, že pokoj je krásný. Je to taková zvláštní zelená, ke které jsem sladila závěsy. Barvu nábytku pak Jarda zkombinoval tak, že ložnice je elegantní, a zároveň uklidňující. Tomáš mi potvrdil, že žlutá se do ložnice hodit bude, a navíc až tam s námi bude miminko, určitě bude žlutá veselejší než světle hnědá, která tam byla dosud.

Tomáš je šikula, takže úklid ložnice nebyl tak hrozný. Stačilo vyluxovat, Jára smontoval postel a bylo hotovo. Na mytí okna se vrhnu někdy příští týden, všechno najednou jsem prostě nezvládla.

Přeji všem hezký týden a svému děťátku vzkazuji to, co už jsem mu pověděla, protože neudržím jazyk za zuby. Tatínek ti koupil první dvě hračky. Jednu k postýlce a jednu do kočárku. Vybral to výborně, jsou krásné.

Zdraví Gábina 

Gabriela je právě ve 19. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu.

 


MARTINA:

Naši milí čtenáři, všechny vás zdravím,

vedra už jsou za námi a předpokládám, že tento rok se již nedostaví. Návštěva už nám odjela, tak se opět vracíme do našich kolejí. 

Celou dobu jsme trávili u nás na zahradě nebo doma. Napustili jsme si malý bazének a přes den jsme byli ve stínu či doma. Udržet děti doma bylo trochu těžší, neboť stále chtěly na trampolínu, ale zvládli jsme to. Přes trampolínu jsme hodili plachtu, aby tam měly stín. Měly to jako domeček, což se jim moc líbilo. Myslela jsem, že půjdeme na houby, ale nějak jsme to nestihli. Poslední večer jsme udělali oheň a opekli buřtíky, konečně krásný teplý večer. Nevím, jak na tahle vedra reagují vaše děti, ale Ríša přes den vůbec nechtěl pít. Zkoušela jsem jakýkoli druh pití čaje, vodu, džusy, šťávy, ale nic. Vždy začal pít až k večeru, kdy ta vedra polevila. Ještěže nežijeme v teplejších krajích.

Minulý týden jsem byla u svého gynekologa. Sestřička se na mě celý týden psychicky připravovala. Bála se, že mě opět nenabere. Vzhledem k tomu, že jsem se nasnídala, odebrala mi krev hned napoprvé. Pan gynekolog si přečetl zprávu od neurologa a řekl, že by se raději přikláněl k císařskému řezu, takže teď „babo raď“. Docela mě tím rozhodil. No asi to nechám na přírodě. Domluvím si porodní asistentku, a když se nebudu cítit, tak to nechám na císařský řez. Také mě vystrašila dost nepříjemná křeč nohy, kterou jsem dostala v noci. Připomnělo mi to křečovou noc, jež jsem měla při výhřezu. Představa, že bych při porodu měla např. v důsledku vysílení nebo nedostatku tekutin takovou křeč dostat, tak to bych určitě neodrodila.

Taky už jsem si nakoupila všechny věci potřebné do porodnice. Jen jsem to ještě nestihla nastrkat do tašek. Miminko už mě pěkně kope do žeber. Občas si připadám, že mi břicho praskne a vůbec nevím, kam až se mi chystá dorůst. Při příští návštěvě gynekologa mě čeká vystavení dokladů potřebných k nástupu na mateřskou a poté již každotýdenní kontroly až do porodu. Ten čas neuvěřitelně utíká.

Přeji vám hezký týden Marťa

Martina je právě ve 33. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu.


VSTUP DO DISKUZE KLUBU TĚHULEK


JANA:

Milé ženy,

týden utekl zase jako voda, Tomášek právě usnul v houpacím lehátku a Jaroušek si pustil pohádku, tak mám chvíli čas na další článek. Začíná být čím dál těžší najít si chvíli pro sebe. Když jeden spinká, snažím se věnovat druhému, když spinkají oba, snažím se udělat domácí práce, když jsou oba vzhůru a zrovna nekojíme je to „mazec“. Tomášek nechce být sám, nejraději by se choval, šmudlal a byl s námi.

Minulý týden si vzal manžel dva dny dovolené, čtvrtek a pátek, a tak jsme měli prodloužený víkend. Místo, abychom si užívali, tak jsme pracovali a snažili se udělat vše, na co normálně není čas. Samozřejmě vše se stihnout nedalo a také nestihlo. První den jsme vyrazili do Prahy na společný oběd, na nákup potravin a drogerie a vyzvednutí nosítka pro miminko.

Objednala jsem ve svém oblíbeném obchodě Manducu. Mohu všem vřele doporučit. Tomášek je v ní naprosto spokojený. Má novorozeneckou vložku a mimi v ní může být od samého narození až do 20 kg. Jsem nadšená. Mám volné ruce a přitom miminko u sebe, když má nosící náladu. Jardu s Jájou jsme poté odvezli na stadion, šli se podívat na zápas Slávie a zpět dorazili autobusem.

Na druhý den jsme naplánovali malování. Nechala jsem namíchat šedou barvu na stěnu v obýváku. Máme bílý nábytek a chtěla jsem, aby vypadala lépe a hlavně nábytek vynikl. Manželovi se dílo podařilo. Jarouška vzal ten den soused a kamarád v jedné osobě na výlet mašinou, všichni byli spokojení. Jája se nenudil doma a my mohli vše udělat rychleji. V sobotu jsme pracovali na předzahrádce, uklízeli, vypustili bazén, nanosili nepotřebné věci do sklepa (ten je tedy zatím v katastrofálním stavu), Jarda přidělával police k pergole, protože regál, který jsme tam měli, byl malý a byl v něm akorát nepořádek.

V neděli jsme jeli na první Tomáškovu návštěvu k našim kamarádům. Počasí nám přálo, konečně přestalo být příšerné vedro. Jaroušek s kamarádem řádili na zahradě, my jsme si povídali a starali se o menší dítka, grilovalo se a najednou byl večer a čas jet domů. Čtyři dny utekly rychle.

A Tomášek, náš malý chovánek. Zjistila jsem, že nechce být sám a nejraději se chová. Aby přes den spinkal v postýlce? To se stalo snad za minulý týden jen jednou. Asi je na něj moc velká. I když ho uspím na ruce, položím, za chviličku je vzhůru a pláče. V kočárku a lehátku spinká parádně. Jak to máte s miminky vy? Usínají a spinkají sama v postýlkách? Budu ráda, když mi napíšete do naší diskuze. Utíkám vařit oběd…

Hezký týden!

Maminka Jarouška a Tomáška Janča


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist