Lucka: Jsem v tom!

Předchůdkyni naší Těhulky LIVE! Báry máte určitě v živé paměti. Ano, Lucka. Její smutný příběh s Rybičkou, která doplavala jen do 14. týdne, se v listopadu hluboce dotkl každého, kdo se o něm na našich stránkách dozvěděl. Život ale pádí nezadržitelně dál, nenechá se zastavit jedním neúspěchem. A proto je tu Lucka a její novinky!

S těhulkami z našich živých projektů si povídejte na diskuzi Těhulka LIVE!

„I když ne doslova, tak ´jsem v tom s vámi´…“

Takhle nějak zněla poslední věta posledního článku o mně a mojí rodině v projektu Těhulka LIVE! Lucka. Myslela jsem to jako projev sympatií k ostatním těhulkám – byla jsem ještě v šestinedělí po nešťastné ztrátě naší Rybičky a od doktorů jsme měli za úkol s dalším otěhotněním počkat asi tři měsíce.

Největší překvapení je, že jsme to sice tenkrát ještě vůbec netušili, ale já „v tom“ už opravdu byla! To zjištění nám připadalo stejně neuvěřitelné, jako to nyní asi přijde vám. Otěhotněla jsem nečekaně už v šestinedělí po ztrátě Rybičky.

Vše OK!

Toto pondělí jsem začala již 17. týden. Jedno z nejdůležitějších vyšetření v prvním trimestru máme za sebou – a tentokrát to vypadá, že je vše v nejlepším pořádku. Vždy při vyslovení této věty na něco zaklepu. Ale opravdu, biochemie i první screening dopadly na jedničku. Paní genetička to vystihla slovy, že riziko potratu by bylo větší v důsledku odběru plodové vody než kvůli tomu, že má miminko chromozomální vadu. Tedy zcela minimální nebo žádné.

Procházka růžovým sadem to ale není

Snažím se být optimistka a věřím v dobrý konec, ale zase taková procházka růžovým sadem to není. Nejprve jsem měla hematom na děloze. Šest týdnů jsem brala Utrogestan na udržení těhotenství. Na poslední prohlídce mi však pan doktor oznámil, že hematom zmizel, ale pro změnu se musím šetřit kvůli nízko posazené placentě. Překrývá mi čípek, takže stále hrozí krvácení. Ale abych nic nepřeskočila…

Pěkně po pořádku

V prosinci jsme nejprve žili Mikulášem a později Vánocemi. Ty jsme náležitě oslavili a strávili ve velkém rodinném kruhu. Stejně tak i Silvestr dopadl skvěle. Byli jsme samá návštěva. Samozřejmě životospráva v tuto dobu byla na bodě nula. Alkohol k těmto svátkům holt neodmyslitelně patří a já pila a slavila a vlastně až na Nový rok mi došlo, že menstruace nikde :-/

Hned 2. ledna jsem si koupila těhotenský test. Krve by se ve mně nedořezal, když se objevily dvě čárky! Radost se mísila se strachem, že to přišlo takhle brzy.

Začátek jsem protrpěla

K doktorovi jsem se objednala až na konec ledna a čekala, co vlastně bude. A bylo… První trimestr jsem protrpěla. Dokonce jsem shodila těch pár kil nabraných z předchozího těhotenství, protože jsem nebyla schopna pozřít ani sousto. Nejhorší byly dopoledne a večery. Odpoledne jsem si občas s přemáháním něco zobla, protože mi bylo hůř z hladu než z jídla. Nezabíral ani zázvorový čaj, lízátka, žvýkačky nic.

Nakonec mě zachránila homeopatika pro těhotné, určené přímo na nevolnost. Bez nich jsem nedala ani ránu!

Dnes už je mi krásně. Bříško na mně začíná být vidět a já si začala těhotenství „užívat.“ Sice mám před každou kontrolou a ultrazvukem srdce až v krku, ale jinak se cítím skvěle.

Brzy se zase ozvu a povím něco více o prohlídce v Podolí.

Vaše známá, staro-nová Lucka 😀

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist