Monika ve 38. tt: Co se vleče, neuteče

TĚHULKA LIVE! MONIKA Už chápu takové to stříhání metru budoucích maminek do porodu skoro po hodinách. Teď se vleču jak já, tak i čas. Kamarádka říkala, že tohle období nepohodlí je proto, aby se člověk na porod těšil. I já se těším a víc zkoumám každou bolístku, jestli třeba už…

7356_8926-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto z aletiéru Fotopromě.cz


Váhu už jsem přestala řešit. Pokud na ni totiž stoupnu, ručička se zastaví na hodnotách mezi těhotným hrochem a dvěma těhotnými hrochy. No hrůza. Ale prý s tím nic neudělám. Aspoň jsem tedy vysadila sladké. I když učinit toto rozhodnutí s půlkou nedojedené čokolády ve skříňce je holý nerozum.

První monitor a naše malá záškodnice

Poprvé jsem byla v porodnici na monitoru. Čekací doba je šílená. Doporučení je vzít si s sebou hodně tlustou a zábavnou knížku, velkou svačinu, pití a pořádnou trpělivost. I když jsou všichni milí, tak to holt trvá.

V čekárně se mi Piškotě asi dvě hodiny v kuse mlelo. Po třech hodinách čekání mě konečně zavolali do ordinace a malá měla pořád mejdan. Když sestra viděla, jak se mi vlní bříško, hned mě vzala na monitor. Ve chvíli, kdy mi připnula sondy, malá usnula. Po sedmi minutách monitoru mě sestra odpojila s tím, že to teď nemá smysl a poslala mě k doktorce. Tam vše v pořádku, takže dopít džus a znovu na monitor.

Mimču se teda moc spolupracovat nechtělo, ale nakonec monitor natočili. Prostě už teď v bříšku je malá paličatá. Jsem zvědavá, co nás tedy čeká, až bude na světě. : -)

Rychločlunem po Vltavě v 9. měsíci? Proč ne

Pořád si říkám, že mi nic není a vše zvládnu. Proto jsme vyrazili na piknik a vyjížďku rychločlunem po Vltavě. Možná se někdo chytá za hlavu, ale bylo to naprosto super. Nejvíc problémové bylo nastupování a vystupování z člunu, jinak to šlo. Konečně mi také asi po třech měsících nebylo horko. Navíc trasa vedla kolem několika porodnic, takže vše jsme měli podchyceno. : -)

Výlet mi ale rozhodně prospěl. Po několika týdnech jsem konečně v noci tvrdě spala. Až mě to po probuzení vyděsilo. Spát pět hodin v kuse je teď pro mě opravdu luxus a pravděpodobně na dlouhou dobu ještě bude.

Čtěte také:

Blbost týdne

Jak jsem doma, občas něco přeluxuju, přeorganizuju a utřu prach, tak je mi celkem dobře. Domluvila jsem si tedy oběd s kolegy. To by nebylo nic hloupého, kdyby to nebylo v rozpáleném centru Prahy, v poledne a při teplotě 38 °C. Klimatizace v restauraci absolutně nestíhala a číšníci taky ne. Lilo ze mě, jako kdybych právě dojela Tour de France a pak na mě někdo ještě vylil kýbl vody. Ale přeci na sobě nenechám nic znát, že.

Ještě jsem se pak prošla do drogerie a to už jsem i já musela uznat, že to byl hodně špatný nápad. Cesta metrem domů byla úmorná a jako mantru jsem si pořád opakovala: „Nesmíš omdlít, nesmíš omdlít, nesmíš…“ Dojela jsem v pořádku domů a hodinu strávila na gauči pod větrákem. Pak jsem teprve měla sílu se jít osprchovat. Jo a večer jsme šli s přáteli na indickou večeři, přeci to nebudu rušit jen kvůli vedru. Šetřit se? To se asi nikdy nenaučím. Ale takový den už nikdy víc…


Monika právě prožila 38. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609100114686.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist