Náš příběh s Petrou

Když jsme z kraje jara vybírali u nás v redakci novou těhulku LIVE!, zaujala nás Petra svým nonšalantním sdělením, že její miminko je černý pasažér. Jako přihlašovací fotku poslala obrázek s pyramidami a na to, abychom odhalili, že tam je i ona, jsme si pomalu museli vzít lupu! Nezbylo nám, než si všechny zájemkyně o představitelku těhulky pozvat na pohovor, aby bylo naše rozhodnutí spravedlivé.

S Petrou jsme si padli hned do noty: s klidem a nadhledem brala od začátku nejen své těhotenství, ale i projekt Těhulka LIVE! a to pro nás všechny bylo ohromně milé zjištění a hlavně od A do Z velice příjemná spolupráce.

Ať žije černý pasažér!

To, že miminko nebylo tak úplně plánované, rozhodně neubralo nic na tom, že bylo oběma rodiči chtěné a vítané. Petra svou „zamilovanost“ do miminka neskrývala nikdy a její chlap, i když se jako většina mužů v jeho situaci tvářil jako hrdina, kterého jen tak nic nerozhází, jakmile se malá narodila, už své city nemohl dál skrývat. A velký brácha Dominik? No jistě, z něho se stal bodyguard číslo dvě. Prostě rodinná idylka!

Optimismus – lék na všechno

Petřino těhotenství probíhalo v zásadě bez problémů – a pokud oficiálně nějaké byly, dala Petra na svou intuici a myslela si své. A co to vlastně bylo za problémy? Hlavním úskalím se zdál být myom, který trochu nešikovně narostl budoucímu miminku v cestě – dole na přední stěně dělohy. Navíc kdyby dále rostl, hrozilo, že císařský řez bude nevyhnutelný. A ejhle, vše bylo jinak. Myom se v růstu včas zarazil a miminko nakonec vyklouzlo na svět úplně přirozeně jedna báseň.

Možná se ptáte, co Petru vedlo k takové sebejistotě, že císař nakonec nebude potřeba? V první řadě to byla její stále živá (i když deset let stará) vzpomínka na porod Dominika. Byl bezproblémový a poporodní euforie byla zážitek, který si Petra nechtěla nechat ujít – a dobře věděla, že po císařském řezu by to nebylo úplně ono. Možná to bylo také tím, že ji podpořila její maminka. „Dobrý porod máme v genech, narodila jsem se prý úplně stejně jako Johanka,“ svěřila se nám jednou Petra.

Spolupráce s profíky byla fajn

Petra si kromě péče ve špičkovém porodnickém zařízení, Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí, užívala i pravidelné focení ve Fotopromě v Praze na Letné. „Splnil se mi sen a konečně se ze mne na čas stala modelka. Ale uznávám, že to není lehká práce, zvlášť s obřím břichem! Jsem ale nadšená z krásných fotek, to je opravdu památka k nezaplacení,“ svěřuje se a dodává: „Jedním z největších zážitků z celého projektu byla ohromná sounáležitost a podpora maminek. Maily a naše povídání na diskusi Babywebu mi dodávaly spoustu elánu. Všem vám za podporu mockrát děkuji!“

Kdo převezme štafetu Těhulka LIVE!?

Petra se své Johanky dočkala 10. července a její příběh jsme sledovali až do konce šestinedělí. Teď je na čase najít další „těhulku“, která se s vámi, milí čtenáři, bude „LIVE!“ dělit během těhotenství o své prožitky. A protože se i Babyweb neustále učí, můžete se těšit na ještě „vychytanější“ zpracování celého projektu.

Petro, děkujeme za skvělou spolupráci!

Takže, naše milé čtenářky a čtenáři, brzy se těšte na další Těhulku a věřte, že

JSME V TOM S VÁMI!

Vaše redakce Babyweb.cz

E-mail: redakce@babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist