Petra: Málem jsem v šestinedělí přišla o mléko

Mé nejhorší obavy se potvrdily. Mlíčka po mé operaci nehorázně ubylo, vlastně se dá klidně říct, že ho bylo sakra málo!!! Jojík papala z každého prsu při jednom kojení a stejně ještě plakala, že by si dala.

Čtete volné pokračování příběhu bývalé Těhulky LIVE! Petry a její Johanky. Celý jejich seriál najdete zde.

Všechny okolnosti hrály proti mně. Stres z operace a z toho, že musím malou „odložit“ a nemůžu se o ni postarat, umělá výživa, protože moje mléko odstříkat ručně prostě nešlo, a ještě ke všemu tohle všechno přesně v šesti nedělích, tedy růstový spurt jako vyšitý!

Zaryté odhodlání se mi vyplatilo

Byla jsem nešťastná, ale odhodlaná vydržet a udělat cokoli pro záchranu kojení. Pořídila jsem odsávačku, v lékárně zakoupila homeopatika, denně vypila litry tekutin včetně čaje pro kojící matky, dodržovala jsem jídelníček, respektive jedla jsem pořád, dieta nedieta. Trvalo to zhruba týden, ale dokázala jsem to! Alespoň prozatím! Johanka už zase vypadá spokojeně, mlíčko jí stačí jenom z jednoho prsu a já jsem konečně v pohodě.

Mimi k nakousnutí

Malá je úžasná. Je nádhera sledovat, jak je každým dnem větší a šikovnější. Už si zvládá bez problémů sama hrát v lehátku s hrazdičkou a náramně u toho vykládá a směje se. Sice jí to nikdy nevydrží moc dlouho, ale i tak je fajn ji tu chvilku pozorovat. Umí se nádherně smát. Vždycky jí naskočí ve tváři dva dolíčky a oči má u toho vykulený jako blázen. To jsou chvíle, kdy bych ji upusinkovala. Nejsem na to ale sama, pusinkuje ji i Sváťa a Dominik. Tatínek vždycky říká, že se spolu „milujou“ a ňuchňá jí o sto šest. Nikdy bych nevěřila, že bude z Johanky takhle unešenej, i když je to malé miminko a zas tolik legrace si s ní zatím neužije.

Táta hrdina

Včera mě náramně pobavil. Chtěla jsem, aby malou přebalil. Pořád říká, že na tom nic není a že to samozřejmě umí, ale už neřekne, že nesmí být malá pokakaná, protože to prostě opravdu nezvládá – dělá se mu špatně :-). V plíně nebylo celé nadělení, byla jen počůraná, a tak se toho konečně chopil a dal se do přebalování. Jsem ráda, že jsem přišla včas a mohla se zasmát jako dlouho ne. Marně se pokoušel jí plínku zapnout, protože ji nasadil opačně a lepítka by tak musel stisknout na zádech místo na bříšku. Hájil se, že je tam obrázek a proto tu plínku nasadil takhle, ale už se zapomněl podívat na druhou stranu, kde byl obrázek třikrát tak velký! Občas nevěřícně kroutím hlavou, co jsou ti chlapi schopní vymyslet za voloviny…

Vaše bývalá těhulka LIVE

Petra

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist