Petra: Místo televize doporučuji akvárko

Je to neuvěřitelné, ale Johance už jsou čtyři měsíce, to to letí! Ale kromě toho, že Jojína roste jako z vody, se u nás vlastně nic moc nezměnilo.

Právě čtete volné pokračování příběhu naší bývalé těhulky LIVE! Petry a její Johanky. Johanka se narodila 10. července 2010.

Johanka už měří ve svých čtyřech měsících 65 cm a váží 5,6 kg. Paní doktorka si z nás vždycky dělá legraci, že dostojíme jménu, které jsme jí vybrali, „Johana s dlouhejma nohama“. Trošku jsme se opozdili s očkováním, protože se nám nechtělo zahojit ramínko po očkování proti tuberkulóze, a tak jsme hexavakcínu dostali až teď ve čtyřech měsících. Taky ještě pořád nemáme náušnice, které Johanka dostala od babičky, chystáme se na ně v nejbližší době.

Je to pěkné číslo

Hned poznám, když má něco za lubem. Má takové čertíky v očích. No po kom asi, že ano. Ale jinak je to náš poklad. Vlastně je strašně hodná a šikovná. Koníky pase ukázkově a už víc jak týden se umí překulit ze zádíček na bříško. Trochu mě zlobí, že si chce pořád sedat. Kdykoliv k tomu má sebemenší příležitost, okamžitě zatne všechny ty svoje prťavé svaly a už sedí. Taky miluje vodu. Od tří měsíců plavu s Johankou ve vaně a zvládáme se i potopit. Už se těším do velkého bazénu. Jelikož jsme si na Vánoce nadělili pobyt v maďarských termálních lázních, vybavili jsme ji dětským neoprénem, aby jí nebyla zima. Taky dostala svoje první plavky, samozřejmě růžové s volánkem.

Jak vytrhnout velrybě stoličku?

Už jsme zase sami. Sváťa si odjel „odpočinout“ a splnit jeden ze svých velkých snů do Nepálu na Mont Everest. Ne, že by lezl až na vrchol, to ne, vydali se s kamarádem na trek do Base Campu – základního tábora, ale na moje nervy to stačí. Přece jenom je to pekelná výška…

Nejsme spolu moc ve spojení, protože tam skoro nikde není signál. Takže když to jde, napíše sms nebo email, že žije a je v pořádku. Naposledy psal, že mu není dobře a cítí se pod psa, takže je asi těhotný…Na oplátku jsem mu odpověděla, že by mě zajímalo s kým a že dvě mimina teď teda vážně nezvládnu, takže se bude muset o „našeho malého Nepálečka“ postarat sám. A na nevolnost jsem mu doporučila coca-colu… Musím to takhle odlehčovat, jinak bych asi umřela strachy. Už aby byl doma, moc nám chybí!

Velký brácha hlavou rodiny

Doma tedy válčíme ve třech a musím říct, že Dominik je pyšný, že jsem ho pasovala na dočasnou hlavu rodiny. Snaží se pomáhat a moc nezlobit. Ale přece jenom je to kluk v začínající pubertě, tak si to každý s tou poslušností asi dokáže představit. Jojíček to asi moc nevnímá, že nám najednou zmizel tatínek, ale vážně se těším, jak se vzájemně nepoznají! Sváťa bude zarostlý, špinavý a o jeho parfému ani nemluvím po čtyřech dnech psal, že už smrdí sami sobě a Johanka je jiná každým dnem, takže svou holčičku, kterou tu nechal, už určitě nepozná!

Akvárko místo televize

Jojínka objevila televizi. Kdykoliv ji zapneme, hned otočí hlavu, aby na ni viděla. Když jí zabráním ve výhledu, je zle. A že se umí pořádně vzteknout! Prostě se jí líbí, jak se tam mění barevné obrázky. Nejdřív mě to vyděsilo a hned jsem hledala informace, jestli jí to nemůže nějak uškodit. Zjistila jsem, že nemůže, jenom jí to nic nedává a v ničem nerozvíjí. Tak už to nehrotím a klidně ji nechám chvilku koukat. Ale vyzrála jsem na ni. Úplně stejně je totiž hypnotizovaná z akvária s rybičkami. Takže když už ji nebaví hračky a začne být protivná, položím ji do lehátka před akvárko a je klid.

Jo, a myslím, že nám začínají růst zoubky, takže se máme na co těšit…

Petra

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist