První týden doma

Vzhledem k tomu, že definitivní rozhodnutí pustit Barborku z nemocnice domů přišlo až v pondělí odpoledne, nemocnici jsme opustili až ve večerních hodinách. Manžel vyzvedl Filípka ve školce poté, co skončil v práci, a dorazili za námi do nemocnice…

img_20180301_185932-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Propouštěcí zpráva z nemocnice měla pět stránek a byla rozdělená dle jednotlivých oddělení, ve kterých Barborka byla. Na konci této zprávy jsme měli vypsaná kontrolní vyšetření, která v následujícím měsíci musíme absolvovat!

Odchod z nemocnice vypadal, jako kdyby ji opouštěla „Hujerovic“ rodina – dva dospělí, dvě děti, dva kočárky a spousta tašek včetně povinného monitoru a příslušenství k němu. Naštěstí bydlíme 10 minut od nemocnice, takže jsme za chvilku byli doma. Navečeřeli jsme se a šli rovnou spát.

V úterý bohužel manžel onemocněl zánětem dutin a Filípek začal mít kašel a rýmu, takže oba zůstali do konce týdne v domácím léčení!

V pátek jsme s Barborkou vyrazily na první návštěvu k dětské doktorce. Sestřička Barborku zvážila a vážila již 2.400 gramů a měřila 46 cm. Poté ji prohlédla paní doktorka a byla z ní nadšená! Vše je naprosto v pořádku, Barborka se otáčí stejně na obě dvě strany, což je super, protože některé děti preferují pouze jednu stranu a pak se to musí hlídat a odnaučovat.

Vzhledem k velkým mrazům jsme nemohly s Barborkou chodit ven na procházky, ačkoliv bylo krásně a svítilo sluníčko. V sobotu jsem navíc zjistila, že Barborka začíná „chrochtat“, takže jsem hned vyrazila do drogerie, abych koupila odsávačku do nosánku. Naštěstí jsem rýmu zaznamenala v raném stadiu, takže se nestihla rozvinout a nebylo z toho nic horšího!

Barborka jí každé 2–4 hodiny a alespoň jednou denně jí dáváme lahvičku s odsátým mlékem a přídavkem „fortifikace“, aby lépe přibírala. Filípek je na sestřičku strašně milý a pozorný. Vždy, když začne plakat, přiběhne ke kolébce a začne ji houpat! Prostě velký bráška.

Mějte se hezky a užívejte zimního počasí.

Lucka, Petr, Filípek a Barborka

6.3.2018 6:08
Více o tématu: dětidoktorkakočárkyrodina

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist