Štěpánka 4 měsíce po porodu: Vrátila se mi rakovina

TĚHULKA LIVE! ŠTĚPÁNKA „Mám metastáze v kostech, zasažena jsou obě ramena, krční páteř, obratle, páteř, stehenní kost, stydká kost a lymfa.“ Tahle zpráva přišla do redakce minulý týden. Naše těhulka Štěpánka si své štěstí užívala jen velmi krátkou dobu.

Před rokem jsme hledali novou Těhulku LIVE! Mezi žádostmi nás na první pohled zaujal dopis od Štěpánky. Hned jak jsme si přečetli příběh o tom, jak sympatická tmavovláska překonala před osmi lety rakovinu prsu a v devětatřiceti letech konečně otěhotněla a čeká dvojčata, věděli jsme, že to je ONA: „Jo, tahle holka si zaslouží trošku rozmazlování a špičkové péče od našeho partnera CMC.“

Moje první setkání se Štěpánkou proběhlo na focení. Nebyla jsem připravená na takový živel. Bylo jí všude plno. Smála se, neustále a hodně nahlas. Jestli tenkrát někdo přišel na focení s blbou náladou, do dvou minut ji ztratil. Neuvěřitelně pozitivní a otevřená. Nepřekonatelný optimista. „Jojo, mám v životě děsnej pech, ale to je pryč. Teď se mi všechno vynahradí. Jen jsem zvědavá, jak budu dvě děti kojit jedním prsem.“

Minulý čtvrtek přišel do redakce mail podepsaný Monča, Jířa a všichni, co mají Štěpánku a její miminka moc rádi. „Štěpánka má rozsáhlou rakovinu kostí. Je jí špatně. Leží a nezvládá se starat o dvojčátka. Můžete nějak pomoci?“ Zůstali jsme jako opaření. Za chvíli volala Štěpánka sama.
„Ty už to víš, jako to?“
„Čtu mail od Móni a Jíři.“
„Jé, ti jsou hodní. Neboj, já to dám. Už jednou jsem to dala. To zmáknem.“

Teď předávám slovo Štěpánce, která vám napsala pár slov:


Ahoj všichni,
možná si na mě pamatujete. Byla jsem na Babywebu Těhulkou LIVE! a spousta maminek se mnou prožívala můj těhotenský příběh.

Připomeňte si celý příběh Těhulky LIVE! Štěpánky!

V roce 2006 jsem náhle onemocněla rakovinou prsu, podstoupila chemoterapie, ablaci, znovu chemoterapie a nakonec ozařování. Byl to jeden z mých nejtěžších roků v životě, ale díky mé milující rodině a kamarádům jsem to, myslím, bravurně zvládla.

Neříkám, že to bylo vždy lehké, ale spíš byly světlé dny. Žila jsem každý můj den, jako by byl ten poslední. Můj poklad, přítel Pepíček, mi byl oporou a nevadilo mu a dodnes jsem nepocítila, že by mu vadilo, že jsem bez prsa.

Pak jsem měla od onkologa doporučeno pět let neotěhotnět. Tu dobu jsem dodržela. Když se to konečně v roce 2011 povedlo, svou radost jsem vykřičela do světa. Tolik štěstí. Už jsem se viděla jako maminka a přála si, abych byla alespoň z poloviny tak dobrá maminka, jako mám já. Vybírala jsem jména, potají chodila po obchodech a okukovala oblečky, koukala na hračky a v žádným případě si nepřipouštěla, že by se mohlo něco špatného stát! Bohužel, opak byl pravdou, po dvou měsících jsem o miminko přišla a mně se zhroutil svět. Byl to můj nejhorší silvestr.

Asi půl roku jsme si dali s Pepíčkem pauzu. Potom jsem začala počítat plodné dny. Jak já byla pokaždé zklamaná, když se zase dostavila menstruace. Bylo to vyčerpávající. Maminka se už na to nemohla koukat a vzala mě na dovolenou na Kapverdy. Tam jsem vypnula, hezky se prohřála a v červenci 2013 zjistila, že jsem konečně těhotná!! Konečně se to povedlo. A hned dvojčátka! Říkám, že mě má pán Bůh rád, že to, co mi v zimě 2011 vzal, mi vrátil dvojnásobně.

10. února 2014 byl můj nejšťastnější den v životě. Ve 12:21 jsem slyšela nejkrásnější pláč, pláč našeho milovaného Olivera a o minutu později milované dcerky Anny Márii. Moje radost neznala mezí. Byli tak maličkatí, ale tak krásní! Jsou to tak strašně hodný dětičky, vůbec nepláčou, jen když mají hlad. Jsme ti nejšťastnější rodiče pod sluncem. Jsou tak strašně krásní. Takový cit jsem v životě nepoznala. Dala bych všechno na světě, aby byli celý život zdraví a šťastní.

dscn0025.jpg

Štěpánka s Aničkou na akci S kočárkem Prahou v květnu 2014

Brzy po porodu mě začala pobolívat záda a ruce. Nepřikládala jsem tomu důležitost a říkala si, že mě bolí svaly od neustálého zvedání miminek. Nejsem žádný trénovaný vzpěrač.

Koncem května jsem domluvila s onkologem ohledně odstranění děložního čípku a při té příležitosti mi nabrali markery. Po pár dnech mi volal pan doktor, že mám zvýšenou hladinu a že mě pro jistotu pošle na PET vyšetření na Homolku. Šla jsem s obavami, ale pořád se utěšovala, že mně se nemůže už nic stát, že už jsem si ten pohár smůly vypila.

Do deseti dnů jsem měla dostat výsledky. To čekání, nejistota, někde úplně vzadu se začal ozývat hlas, že něco není v pořádku.

Jako každý rok jsem 14. června s kamarádkami absolvovala Avon pochod. Byla jsem nějaká moc unavená a nechtěla dojít až do Žlutých lázní. Svedla jsem to na únavu, Anička brala antibiotika a já k ní celou noc vstávala. Strašně mě bolely nohy a holky si ze mě dělaly srandu, že jsem líná.

V pondělí 16. 6. jsem šla s dětmi na kontrolu kyčlí a v tom zazvonil telefon, volal můj onkolog.
„Prosím.“
„Dobrý den, Štěpánko, máte čas? Nevzbudil jsem vás?“
„Ne, ne, jsem s dětmi u doktora.“
„Já bych potřeboval, abyste ke mně přišla.“ Hlavou mi proběhlo: dopadlo to špatně, mám zpátky rakovinu prsu.
„Mám to zpátky?“
„Ano.“
„Čeho?“
„Kosti.“ Začala jsem se klepat a brečet, bylo mi úplně jedno, že byla plná čekárna lidí.
„Musím chodit na chemoterapie?“
„Zastavte se prosím co nejdřív.“ Nemohla jsem zastavit pláč, koukala na děti a brečela a brečela.

Ještě ten den jsem zajela na onkologii a podruhé v životě se mi zhroutil svět. Bylo to horší, než jsem si myslela. Mám metastáze v kostech, obě ramena, krční páteř, obratle, páteř, stehenní kost, stydká kost a lymfa. Je to neléčitelné, ale budeme se snažit, abych tady byla co nejdéle. Hned ten den jsem dostala Zoladex, druhý den infuzi Zometa a teď čekám na první chemoterapii.

Nejtěžší to bylo říct mamince, už po druhé v životě. Snažila se být silná, ale v ten moment mi před očima zestárla o 20 let.

Když jsem přišla domů, nakrmila a přebalila děti a pak jsem se zhroutila. Pořád jsem myslela na to, co bude s dětmi, když umřu? Vždyť jsou tak malinkatí! Zvládne to Pepíček? Co když si najde paní, která je nebude mít ráda? Tak jsem si přála je vychovat!

Pak jsem se vzchopila a řekla si, že já taková přeci nejsem, jsem věčná optimistka a budu bojovat, kvůli dětem a mým nejbližším!!

Vaše Štěpánka


ČÍSLO KONTA, KAM MŮŽETE POSÍLAT PENÍZE: 107-4636390217/0100

LINK K TRANSPARENTNÍMU ÚČTU


Babyweb chce touto cestou Štěpánce pomoci. Musí chodit na chemoterapie, pak se nebude moci o miminka starat. Pepíček potřebuje chodit do práce, aby měli z čeho žít. Hlídat bude Štěpánčina maminka a kamarádi.

Oslovujeme naše partnery a věříme, že se k pomoci připojí a věnují například produkty, které vyrábí či prodávají. O všech, kteří nabídnou pomocnou ruku, budeme informovat v tomto článku.

Můžete se zapojit i vy. Máte-li nápad jak, napište do diskuze pod článkem. Štěpánka vám odpoví podle svých možností.

 


Štěpánce darovali:

Přečtěte si seznam dárců, kteří přispěli Štěpánce na kočárek.

hipp1.jpg

Poděkování pro firmu HIPP

Když u nás zazvonil kurýr a řekl, že mi veze zásilku od Hipp, tak jsem čekala jednu krabici. Jaké bylo moje překvapení, když dorazila taková spousta dobrot! Mockrát vám děkujeme za Vánoce v červenci :-). Ihned jsme vyzkoušeli brambory s brokolicí a moc to chutnalo!
Děkujeme
Andulka : ) Oliver : ) Štěpánka : )

dvojcata_-_oriflame.jpg

Poděkování pro firmu Oriflame

Děkujeme firmě Oriflame za krásný bálíček pro děti a pro mě 🙂

Andulka : ) Oliver : ) Štěpánka : )

stepanka_suavinex.jpg

Poděkování pro firmu Suavinēx

Dnes dorazil obr balík a já se rozbrečela štěstím, to jsou tak krásný výrobky. 🙂 I když jsem nemocná, jsem moc šťastná. 🙂

Děkuji firmě Suavinēx za překrásný balík výrobků pro moje lásky Olivera a Aničku. Mockrát děkujeme. 🙂

stepanka_babypoint.jpg

Poděkování pro firmu Babypoint

Když mi ve čtvrtek volal majitel Babypointu, pan Háse, byla jsem překvapená, že osobně a to co následovalo se nedá popsat. Velice milý pán a ještě k tomu fešák! 🙂
Vše mi nanosil až do bytu, vysvětlil, postavil, no prostě servis s velkým S!
Od prvního dne na 100 % využíváme lehátka a Andulce i Oliverovi se v nich moc líbí!
Děkujume za krásný výrobky a kdykoli budete mít cestu okolo, tak se zastavte na kávu, moc rádi Vás uvidíme 🙂

sunar1.jpg

Poděkování pro firmu Hero

Neskutečné díky firmě Hero, která nám dodala pro Aničku s Oliverem vše co potřebujeme!
Neskutečné díky paní Hance a Katce a budu se těšit až se stavíte na kávu. Prckům chybí Vaše mazlení. : -)

piccolo.jpg

Poděkování pro firmu Piccolo

Děkuju firmě Piccolo za krásné dárky. Děti mají zatím největší radost z puzzle. 🙂 A nejvíc je i používají, vlastně z nich vůbec neslezou. 🙂 Mockrát děkujeme.

 

 

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist