Těhulka LIVE! Anička (18): Matýsek poslouchá operní árie

Anička se po nemoci vypravila nejen na kontrolu k praktické lékařce, ale také donakupovat „pár drobností“ pro Matýska. Proč její manžel u pokladny zbledl? Dozvíte se také, která opera se malému nejvíc líbí…

Ahoj,

po strastech s angínou a pohotovostí se mi tenhle týden dost výrazně ulevilo. Bolest v krku je pryč a už se mě drží jen ta proklatá rýma. Po té, co jsem manžela obskakovala v době jeho choroby, se otočila karta. Musím říct, že se zachoval naprosto úžasně. Zůstal se mnou až do středy doma a vzorně se o mě staral. Pořád se ptal, jak se cítím a jestli něco nepotřebuju, snad by za mě chodil i na záchod, kdyby to šlo.

V úterý jsem se objednala k praktické doktorce na kontrolu a vyrazila do Prahy. Paní doktorka mě pochválila, že jsem na nic nečekala a hned při prvních obtížích šla na pohotovost. Říkala, že zánět v těle by byl pro Matýska horší než včasné nasazení antibiotik. Když už jsem tam byla, poslala mě na EKG a dala mi razítko do průkazky. Tak si můžu odškrtnout další těhotenskou povinnost.

Cestou od doktora jsme se s manželem rozhodli, že se zastavíme v našem oblíbeném obchodě s dětským vybavením. Měli totiž ten den 20% slevu na všechno, tak jsem si říkala, že dokoupíme těch pár drobností. Byla tam moc milá slečna, která nám s výběrem skvěle poradila. Z pár maličkostí se nakonec stal nákup za několik tisíc. Účet měl skoro půl metru a manžela jsem málem musela křísit. Zblednul jako stěna a začal mlčky nosit tašky do auta. Nakonec jsem jich napočítala pět a k tomu ještě matraci, autosedačku a lehátko. Ale teď už můžu s čistým svědomím prohlásit, že máme opravdu všechno.

Snažím se s Matýskem hodně poslouchat hudbu, zpívat mu a povídáme si s ním. Tatínek mu každý večer vypráví, jak se na něj těšíme. Už je cítit, jak na něj krásně reaguje. Z hudby vybíráme můj neoblíbenější žánr – a tím je opera. Z našeho bytu se celý den line Verdi, Pucinni, Mascagni a jiní. Vždycky, když se rozezní první tóny skladby Nessun dorma z Turandota, Matýsek naprosto ztuhne, mě naskočí husí kůže a začnou se mi kutálet po tvářích slzy. Podle jeho reakcí je zatím jeho oblíbenkyní Maria Calas v Madam Butterfly. Jsem zvědavá, jestli bude na ty árie reagovat i po porodu.

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 26. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist