Těhulka LIVE! Anička (19): Spartakiádní chvilky

Anička se v posledních teplých dnech rekreovala na chatě a při sbírání jablek zjistila, že už jí bříško nedovolí se snadno ohýbat. A malý Matýsek zjevně začíná mít méně prostoru, zřejmě proto se rozhodl pustit se do prostocviků a ručičkama a nožičkama zkouší ohraničení svého domečku.

Ahoj,

tak máme za sebou poslední pěkný týden v roce. Celý jsem ho strávila s mamkou na chatě. Bylo tam tak krásně, že se mi ani nechtělo zpátky do města.

Celé dny jsme byly venku na zahradě. Je pravda, že podzimní práce mě zrovna dvakrát nebaví, protože je všechno buď vysoko ve vzduchu, nebo dole na zemi. Sbírání jablek byl pro mě nadlidský úkon. Už mám kvůli bříšku problém s ohýbáním.

Taky mě začaly trápit ukrutné bolesti zad. Při postávání nebo sezení mě začne bolet mezi lopatkami, a tak se musím jít natáhnout. Uleví se mi jedině vleže na zádech, ale to se zase nelíbí Matýskovi a začne se hodně vrtět. Už začíná být vážně hodně akční. Hlavně ráno a pozdě večer. Říkáme tomu naše spartakiádní chvilky. Ručičkama se zapře buď z boku, nebo pod žebry a pak začne natahovat nožičky směrem k mým játrům nebo do močového měchýře. Obojí je moooc příjemné.

Ještě před odjezdem na chatu mě popadl záchvat hnízdění. Všechno oblečení pro Matýska jsem vytřídila, naházela do pračky a vyžehlila. Když jsem vyndala z pračky první várku, vyděsila jsem se, že se mi všechno srazilo. Po chvíli mi došlo, že je to reálná velikost, ale moc mě to neuklidnilo. Říkám si, jak je možné porodit něco tak neuvěřitelně malinkého. Svěřila jsem se s tím kamarádce, která teď čeká třetí miminko, a ta mi odpověděla, že až ho budu rodit, tak se mi rozhodně maličké zdát nebude. Hrozně ráda se koukám na to krásně prťavé oblečení a říkám si, jak strašně moc se už na Matese těšíme!

Začínám mít dojem, že Matýsek bude pěkný vztekloun. Pokud si obleču cokoliv, co mě jen trochu škrtí kolem bříška, okamžitě začne boxovat a nedá pokoj, dokud není bříško zase na svobodě. Taky už moc pěkně reaguje na mě i na tatínka. Přečetla jsem si, že máme na miminko hodně mluvit, aby po porodu znalo náš hlas a bylo klidnější, takže si s Matýskem opravdu hodně povídáme a doufáme, že se nám to po porodu vrátí. 🙂

Mějte se krásně a užívejte těhulkování.

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 27. týden těhotenství.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist