Těhulka LIVE! Anička (20): Cukrování

Anička má za sebou sladký týden těhotenství: výsledek testu na cukrovku oslavila sladkým dortíkem. A jak to bude s porodním plánem?

Ahoj,

máme za sebou test na cukrovku. Začátek byl naplánován na 7.15, takže jsem musela vstávat už před půl šestou, což pro mě bylo na celém testu to nejhorší! Vyrazila jsem s dostatečným předstihem, a tak jsem už kolem sedmé seděla jako první před laboratoří.

Hlady už se mi pěkně kroutil žaludek a i Matýsek dával najevo, že s naší nucenou hladovkou rozhodně nesouhlasí. Pak už si nás ale sestřička pozvala do laboratoře a nabrala mi krev. Do ruky jsem dostala hrneček s přibližně čtvrt litrem namodralé chemicky páchnoucí tekutiny a radu, že je lepší to do sebe obrátit co nejrychleji. Kamarádka mi říkala, že pokud se mi v sobě roztok nepodaří udržet, budou mi muset testy opakovat. Po pár okamžicích jsem sama sebe přesvědčila k ochutnávce a zjistila jsem, že všechno to strašení kolem je úplně zbytečné. Roztok je sice hodně sladký, ale dá se to úplně v pohodě vydržet. Dokonce mi to i chutnalo. 🙂

V první pauze mezi odběry jsem šla k paní doktorce na ultrazvuk, aby nám Máťu natočila na video. Ovšem náš miláček se rozhodl, že po takovém utrpení z hladu a následném nasycení oběhu cukrem je nejlepší doba si zdřímnout. Strčil ruce před obličejík a začala jeho akce velká sabotáž. Paní doktorka je však šikovná a podařilo se jí ukázat mi každou část Matýskova těla včetně paďourka, abychom si mohli být jistí, že je to kluk.

Pak následovaly další dva odběry moči a krve po jedné a dvou hodinách od začátku. Výsledky vyšly naprosto v pořádku, a tak jsme to oslavili dortíkem.

Taky jsem si s paní doktorkou promluvila na téma sestavení porodního plánu. Vlastně si ani nejsem jistá, co bych v něm měla chtít. Jediné, na čem mi hodně záleží, je, aby až se Matýsek narodí, ho nikam neodnášeli a během všech vyšetřovacích procedur mohl zůstat s námi. Paní doktorka mě ujistila, že pokud to bude můj i Matějův zdravotní stav dovolovat, tak je tohle běžnou praxí. Takže jsem se rozhodla, že se žádný plán sestavovat nebude a necháme to všechno plynout. Pokud bude všechno postupovat přirozeně, není důvod mít plán. A kdyby nastaly komplikace, je stejně nejlepší nechat dělat doktory jejich práci.

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 28. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist