Těhulka LIVE! Anička (23): Akrobatické pozice

Anička si užívá své rostoucí bříško, i když jí někdy překáží a roztomile komplikuje běžné rituály. Má také za sebou porod své fenky. Jak ho zvládla?

Ahoj,

tenhle týden jsme byli na kontrole u paní doktorky v Podolí. Nějak mi pořád nedochází, že už se naše těhulkování pomalu blíží do finiše. Přijde mi to jako chvilka, kdy jsem na testu viděla dvě čárky, a dnes mě ty dvě čárky tak bolestivě dloubou do žeber, že se tomu těžko věří.

Matýsek už je připraven v poloze start, neboli hlavičkou dolů. Úplně přesně vím, který den se začal otáčet. Byl to velmi nepříjemný pocit tlaku na močový měchýř a docela to i bolelo. Celý den jsem lítala po úřadech a říkala si, co to tam ten mrňous kutí. Jinak nám paní doktorka řekla, že je všechno v naprostém pořádku. Vody je pořád tak akorát, ale je cítit, že místa už Matýsek moc nemá.

Už teď si přijdu strašně obrovská a nemotorná. Vůbec si nedokážu představit, že se Mates ještě zdvojnásobí… Narážím břichem do dveří a hrozně se podivuji, že mi dělá problém protáhnout se tam, kde to dříve šlo. I oblékání ponožek nebo stříhání nehtů na nohou se neobejde bez několika akrobatických pozic.

Při kontrole jsme se také bavily na téma těhotenských vitaminů a paní doktorka mi doporučila dál užívat Femibion 400, který mám od začátku těhotenství a jsem s ním naprosto spokojená. Prý ho mám brát i v době kojení, abych měla jistotu, že má miminko všechny potřebné vitaminy a minerály, ale hlavně tu DHA, co se teď všude skloňuje, aby bylo dítě chytré po tatínkovi a bystré po mamince. 🙂 Prý na tom něco je, tak budu pokračovat. Napsala jsem si ho na seznam k ostatním věcem, které se chystám těsně před porodem dokoupit v lékárně.

Celý minulý týden jsem trávila u mamky hlídáním naší březí fenky. Strašně jsem se bála, že začne rodit ve chvíli, kdy bude máma ještě v práci, a já budu na všechno sama. Na internetu jsem poctivě nastudovala všechny postupy a čekala, co se bude dít. V pátek ráno už dali mamce v práci dovolenou, a protože nic nenasvědčovalo tomu, že by se blížil porod, vyrazily jsme na nákupy. Pocouraly jsme se po obchodech, nakoupily na oběd a taky pár dortíků.

Když jsme přišly domů, Žolinka zběsile hrabala v pelechu, což je podle internetu neklamné znamení, že se blíží porod. S jistotou, že nám ještě pár hodin zbývá, jsme se začaly připravovat. Po necelé hodince od prvních příznaků se na svět po pár zakňouráních budoucí maminky vykulilo první štěňátko. Během další hodiny k němu bez větších nářků přibyla další dvě. Žolinka zvládla porod naprosto perfektně a přesvědčila mě, že je to něco tak přirozeného a krásného, že není potřeba mít strach. Péče o malé křiklouny jí jde taky na jedničku, takže nejsou problémy.

Mějte se krásně a užívejte si těhulkování.

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 31. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist