Těhulka LIVE! Anička (26): Průklep a loučení

Doktoři Aničku tentokrát proklepli skrz naskrz a ještě si u toho užila hodinu tělocviku. Matýsek se už nehýbe tak čile jako dřív. Kopance uvnitř bříška nahradily křeče a tvrdnutí.

Ahoj,

tento týden jsem byla zase v poradně, teď chodíme každých čtrnáct dní. Naštěstí tam nyní bývá méně lidí a nečekáme tak dlouho. Sestřičky v poradně mi zkontrolovali moč, tlak, otoky a váhu. Ta se poslední dobou šplhá nahoru rychleji, než bych chtěla. Už mám oproti předtěhotenské váze 12 kilo navrch. Pak mě poslali ještě na odběr. Nabrali mi krevní obraz a biochemii na pohlavní choroby. Pak už jsem šupala zase zpátky před ordinaci. Tam jsem nějakou chvilku čekala a potom už mě volali dovnitř.

Paní doktorka se ptala, jak se s Matýskem máme a jestli nás něco trápí. Tak jsem si postěžovala na bolesti zad, hrudníku, špatné dýchání a časté močení. Pak jsem taky říkala, že mě pořád bolí břicho jako v křeči a častěji mi tvrdne. Dozvěděla jsem se, že tohle všechno je normální a že prostě musím vydržet. Když se na mě podívala sestřička, řekla, že se jí zdám nějaká bledá, a ptala se, jestli se mi netočí hlava a nejsem unavená. No vzhledem k tomu, že tu noc předtím štěňátka docela vyváděla, tak jsem nebyla moc vyspalá. Paní doktorka mi udělala vnitřní i vnější ultrazvuk a dost podrobně mě vyšetřovala. Říkala, že bych měla více odpočívat, ale hrdlo je zavřené a čípek se nemění, takže se není stran těch bolestí čeho bát.

Taky jsem si postěžovala na Matýska. Někde na internetu jsem četla, že děti se nejvíce hýbou okolo 30. týdne a pak se intenzita snižuje, což se u nás potvrdilo. Tenhle týden už se Mates jen vrtí a skoro nekope. Mám pocit, že dost zlenivěl, ale paní doktorka říkala, že tam už má prostě málo místa. Taky chtěla, abych si rovnou počkala na výsledky krevního obrazu, když jsem taková bledule. Ty byly v pořádku, tak nás nechala jít.

Bohužel jsem u paní doktorky tento týden byla naposledy. Ukončila v Podolí pracovní poměr. Ráda bych jí ještě jednou touto cestou poděkovala za úžasnou péči a trpělivost, kterou měla se mnou i s mým manželem. Vždycky nám odpověděla na všechno, co jsme chtěli vědět, i když to kolikrát byly docela hlouposti. Kéž by bylo více takových lékařů, jako je paní doktorka Koterová!

Mějte se krásně.

Anička

Anička právě prožila 34. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist