Těhulka LIVE! Anička (28): Porodní plán je nesmysl

Těhotenství je perné období, obzvláště když vás ani nepustí sednout v tramvaji. Anička o tom ví své. A co dalšího prožívá? Na předporodním kurzu se naučila dýchat, v noci ji navštívili poslíčci a ještě dostala kopanec do jater.

Ahoj,

tento týden byl pro nás docela náročný. V pondělí jsme byli s manželem v divadle na představení Partička. Představení bylo super, ale zážitky mám mnohem silnější z lidí.

Do divadla i z něj jsme jeli tramvají. Přestože je moje břicho dost jasně viditelné, nikoho nenapadlo pustit mě sednout. Navíc byli všichni mladší. Dokonce i muži v klidu seděli. Tahle bezohlednost mě vážně udivuje. Vrcholem večera bylo, když mě dvě slečny předběhly ve frontě na záchod. Když jsem se ozvala, řekly, že snad nehoří. Zůstala jsem stát jak přikovaná a v duchu si říkala, že se jim to jednou vrátí.

Ve středu jsem byla u paní zubařky, která mi vyměnila jeden uvolňující se amalgám. Dostala jsem injekci, takže bylo všechno bezbolestné a v pohodě. Tedy až na Matesovi kopance do jater. 🙂

V pátek jsme s manželem absolvovali první část předporodního kurzu v Podolí. Tématem byl porod, příprava, odjezd do porodnice a otec u porodu. Musím přiznat, že jsem byla trochu zklamaná. Hodně jsem si od toho slibovala, ale žádné převratné informace jsme se nedozvěděli. V podstatě mě jen ujistili, že připravovat si porodní plán je nesmysl. Nacvičili jsme správné dýchání a pak nám paní lektorka řekla, co by měl u porodu říkat a dělat tatínek. Chtěla jsem, aby se mnou manžel na kurz šel, aby se mohl sám rozhodnout, jestli chce být u porodu. Rozhodně ho do toho nechci nijak nutit, ale statečně prohlásil, že do toho jde, tak jsem na něj celkem zvědavá.

V úterý večer mě přepadly nepříjemné bolesti břicha. Nejprve jsem si myslela, že jde jen o poslíčky, ale když se bolest stupňovala, začala být celkem pravidelná a nic nepomáhalo, začala jsem být neklidná. Chvilku jsme s manželem řešili, zda jet do porodnice. Nakonec jsem se rozhodla, že zkusím usnout a ráno se uvidí. Celou noc mě ty bolesti budily, k ránu jsem pak usnula, a tak jsem se rozhodla, že to budu řešit až s paní doktorkou ve čtvrtek v poradně. Ta mi nakonec řekla, že to byly asi silnější poslíčky a že už jsem otevřená na půl prstu a všechno se začíná zvolna chystat na porod. Ale podrobněji o poradně a focení zase příště.

Krásný konec roku,

Anička

Anička právě prožila 36. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist