Těhulka LIVE! Anička (29): Nesnáším vánoční běsnění

Anička se rozhodla, že vánoční čas stráví v klidu a pohodě, protože nesnáší předvánoční shon. Začíná být také alergická na debaty o těhotenských kilech a utrpení kdovíkoho při porodu. Není se co divit – porod klepe na dveře a Anička pomalu láká své miminko ven na svět.

Ahoj,

tak Štědrý večer je už konečně za námi. Nikdy jsem nepatřila do skupiny lidí, kteří milují Vánoce. Když jsem byla malá, vždycky jsem se strašně těšila, ale od chvíle, kdy jsem zjistila, jak to s tím Ježíškem vlastně je, už je tolik neprožívám. Všechno to bláznění kolem nesnáším!

S mojí rodinou platí dohoda o neobdarovávání. Dárečky dostávají akorát děti. S manželem jsme se letos také dohodli na klidné atmosféře a nehrocení. Vzhledem k tomu, že mě už několik týdnů rozčilovala ozvěna z jeho telefonu při každém našem hovoru, rozhodla jsem se, že dostane pod stromeček mobil. Na internetu mě sice čekalo dlouhé vybírání, ale do obchodu jsem už šla se zcela jasnou představou a vyhnula jsem se toulkám po nacpaných nákupních střediscích.

Máme takovou malou tradici ohledně předvánočního nákupu jídla. Vždy pár dní před Štědrým dnem jedeme do Tesca v Letňanech, ale v noci. Většinou vyrážíme tak kolem půlnoci a nákup se pak obejde bez větších tlačenic a stresu.

Letos jsem se dokonce poprvé v rámci předvánočních příprav vybičovala k pečení cukroví. Něco jsem spálila, něco nedopekla, některé těsto se nezdařilo a část cukroví padla za oběť naší mlsné už týden před Vánoci, ale i tak jsem byla pyšná, že letos máme na stole mnou vlastnoručně vyrobená cukrátka.

Na Boží hod se každý rok schází celá moje rodina u babičky a dědy na oběd. Letos bylo pochopitelně hlavním tématem hovoru moje a sestřenčino bříško, těhotenská kila, přenášení, porodní hmotnosti miminek a samozřejmě porody. Tuhle debatu bych si klidně odpustila. Čím více se to blíží, tím méně o tom chci s někým mluvit. Většina lidí mě má za blázna, že nemám a ani nechystám porodní plán, o průběh porodu se podrobněji nezajímám a hlavně sveřepě odmítám poslouchat historky, jak, kde, kdo při porodu trpěl. Myslím si, že všechno v lidském těle je hlavně o psychice, takže kdykoliv někdo začne mluvit o těžkých komplikovaných porodech, zapnu v hlavě film, jak přijedeme do porodnice a jak všechno půjde hladce na cestě k našemu krásnému a zdravému miminku! Rozhodně si nenechám nikým namluvit, že by to tak být nemělo!

V pátek jsem začala 36. týden těhotenství, a tak jsem začala Matýskovi nenápadně naznačovat, že už by byl čas podívat se na svět vlastníma očima. Moje naznačování se omezuje na předvádění výbavičky před bříškem a vykládání, jak už se na něj všichni moc těšíme. Musím uznat, že trochu sobecky se těším, až se mi sfoukne bříško. 🙂 Taky jsem začala pít dvakrát denně čaj z maliníku a jíst lněné semínko. No musím říct, že ani jedno není zrovna delikatesa, ale pokud by to při porodu mohlo pomoci, proč to nepodstoupit. :-).

Šťastný nový rok přeje

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 37. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist