Těhulka LIVE! Anička (30): Táta nesmí u porodu chybět

Anička rozhodně není z těch, které ponechávají věci náhodě. Poctivě se i s nastávajícím tatínkem připravuje na porod. Poslíčky už ji pronásledují ve dne v noci a porodní cesty se pomaličku připravují na svůj velký den.

Ahoj,

utekl nám další týden, kdy je Matýsek ještě v bříšku. Už je ta doba opravdu neskutečně dlouhá. Posledních pár týdnů mě začaly zlobit poslíčky. Dost špatně se mi rozpoznává, jestli jde o poslíčky, nebo kontrakce.

Mám totiž dva naprosto odlišné stavy. Jednou jsou nebolestivé, ale pěkně pravidelné. Podruhé bolí, ale zase si přicházejí, jak chtějí. Na internetu jsem si nastudovala, jak co nejlépe rozpoznat, oč vlastně jde, ale moudrá z toho nejsem. Prý nejspolehlivějším způsobem, jak odlišit kontrakce od poslíčků, je sprcha. Každou chvíli se cachtám jak kachna ve vodě, ale s výsledkem nevalným. Teplá sprcha nemá na moje bolesti žádný vliv. Takže se to vždycky snažím s manželem nějak přestát a zaspat. Zatím se celkem daří.

Už chodíme na kontroly každý týden. Tentokrát byl se mnou zase i manžel. Dlouho jsme spolu nebyli na ultrazvuku, tak jsme se rozhodli, že mezi svátky vyrazíme. Když jsme dorazili do Podolí, naběhla jsem do kartotéky a vyzvedla si znovu všechny papíry k porodu, které už mi dali při první návštěvě v 10. týdnu. Bohužel už jsem je mezitím stihla někde zakramařit, takže jsme je vyplnili znovu.

Pak jsme zamířili k sestřičkám. Měření tlaku, vzorek moči, váha a otoky. To všechno jsme společně vyřešili. Bohužel jde moje váha pořád nahoru. Vánoce se na tom docela slušně podepsaly. 🙁 Ale všechno ostatní je naštěstí v pořádku. Pak už jsme zamířili do ordinace k paní doktorce. Po hodině čekání jsme utrpěli menší šok v podobě pana doktora. 🙂 Naše doktorka měla dovolenou. Pan doktor se na všechno poctivě vyptal, tak jsem si mu postěžovala na zlobivé poslíčky. Vyšetřil mě a zjistil, že v přípravě na porod jsme udělali další krok. Cervix skóre už máme 5 a otevřená jsem na dva prsty. Vzhledem k nálezu řekl, že moje poslíčky můžou být i slabší kontrakce.

Pro jistotu mě poslal na neplánovaný monitor. To byl celkem zážitek. V Podolí je na to vyhrazena jedna místnost, kde je sedm křesel. Dostalo se mi poučení, že na monitor mám jít vždycky pořádně najedená a napitá, aby výsledky nebyly zkreslené. Takže manžel musel jít do kantýny a koupit nám pořádnou kalorickou bombu. 🙂 Na monitoru se objevily dvě mini kontrakce. Matýsek bilo srdíčko krásně pravidelně, ale hodně se vrtěl. Byl jediné miminko, které sestřička během natáčení nemusela budit.

Příští týden nás čeká další kontrola, tentokrát už s plánovaným monitorem, takže s sebou bereme i čokoládu, aby byl Máťa správně napružený. 🙂

Mějte se krásně.

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Ahoj,

tak už jsme v posledním měsíci a chystáme se na příchod našeho Matýska. Kromě domácích příprav se pomalu připravujeme i na jízdu a pobyt v porodnici. Zabalená taška čeká v kufru auta na tu správnou chvíli.

Také jsem byl s Aničkou na první části předporodního kurzu. Dozvěděl jsem se, jak to v porodnici chodí a co můžeme očekávat. Na kurzu jsem se definitivně rozhodl, že budu při porodu. Chci Aničku co nejvíce podpořit, proto mě na kurzu zajímalo, jak se u porodu chovat, co vzít s sebou, co v kterou chvíli dělat a říkat.

Musím říct, že informací bylo mnoho. Jsem zvědavý, jestli až dojde na věc, budu na všechno myslet. Jelikož je toho poslední dobou opravdu hodně, chodíme s Aničkou na dlouhé procházky a probíráme všechny možnosti, které mohou nastat. Už se oba moc těšíme na ten okamžik, kdy si Matýska poprvé pochováme.

táta Pepa

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 38. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist