Těhulka LIVE! Anička (31): Matýsek stále ještě cvičí v bříšku

Čekání na porod se zdá Aničce nekonečné. Je očividné, že už by ráda chovala svého Matýska v náručí, ten je však v úkrytu pod maminčiným srdcem naprosto spokojený, jak se zdá.

Ahoj,

tak nám utekl další týden a Matýsek je pořád v bříšku. Už jsme překonali magickou hranici donošenosti, a pořád se nic neděje. Ve čtvrtek jsme byli na další poradně a monitoru. Podle doporučení sestřiček jsem přišla nasnídaná, napitá a se zásobou čokolády, po které Mates vždycky rád cvičí.

Nejprve jsem šla na monitor. Máťa se zase předvedl. Napřed se natlačil úplně dozadu k páteři, takže jsme ho se sestřičkou nemohly nijak vypáčit. Pak se tedy milostivě uráčil vylézt a monitor byl přímo ukázkový. Bohužel jen pár minut. Ve jménu hesla „ranní rozcvička – ke zdraví cestička“ se začal ve svém miniprostoru protahovat, cvičit a otáčet. Tep mu vyletěl na 220 za minutu a z přístroje se ozývaly ohlušující rány. Takhle vydržel poskakovat až do konce monitorování.

U sestřiček v poradně bylo všechno v pořádku. Tlak mám pořád nízký, moč je OK, otoky nejsou. Jen ta váha… 🙁 Škoda mluvit. Už si připadám jak velryba. Všichni mi říkají, že je to přece váha miminka, ale když se na sebe podívám do zrcadla, tak je mi jasné, že ta kila jsou i jinde než na bříšku. Sestřička se mě ptala, jestli jsem v rámci výzkumu ochotná nechat Máťu změřit. Byla jsem zvědavá na váhový odhad, tak jsem souhlasila. Paní doktorka byla moc milá, všechno mi vysvětlila a pak se dala do ultrazvukování pod dozorem dalšího, zkušenějšího lékaře. Přeměřili hlavičku, hrudník, nožičky a zjistili průtoky placentou. Pak mi řekli, že Matýsek váží ve 37 + 0 jen 2 413g. Takže buď čekáme trpaslíčka, nebo je odhad nepřesný.

Pak už jsem šupala do ordinace na vyšetření. Bohužel i přesto že mě hodně trápí bolesti a podle monitoru jde o kontrakce, tak na otvírání to nemělo vliv. Paní doktorce se samozřejmě monitor nelíbil, ale na přetáčení nás hnát nechtěla, tak řekla, ať dorazíme znovu v neděli a uvidíme, co Mates vytvoří.

V neděli byl na monitoru úžasný klid. Opět jsem se pořádně nasnídala a napila, abych Matýska co nejvíce podpořila, ale tomu to bylo úplně jedno. Celý monitor chrupkal, ale i tak mu tlouklo srdíčko rychleji. Měl pořád přes 160 tepů za minutu. Bylo vidět, že kontrakce jsou sice slabé, ale už krásně pravidelné. Panu doktorovi se srdíčko moc nelíbilo, ale nechal nás jít domů s tím, že je pravděpodobné, že se stejně vrátíme dříve než na čtvrteční kontrolu. Vzhledem k tomu, že tento článek píšu v neděli večer, tak jsem sama zvědavá, jestli jeho předpověď vyjde…

Zatím stále ještě těhulka Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 39. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist