Těhulka LIVE! Anička (32): Tak co, už?

Anička pomalu dobíhá k cílové rovince svého devítiměsíčního maratonu. Snaží se Matýska vyprovokovat k příchodu na svět, a tak mu připravila pěkně kořeněné menu. A… nezabralo to.

Ahoj,

týden s týdnem se sešel a já jsem pořád v celku. Matýskovi se u mě evidentně líbí, ale já začínám být lehce zoufalá. Každý den na internetu studuji, jak jeho příchod na svět trochu uspíšit. Bohužel všechny metody zatím selhávají.

Maliník piji poctivě 3x denně, začala jsem s užíváním homeopatik, sexu se s manželem taky nijak nebráníme a dlouhé procházky jsou téměř denní rutinou. Dnes jsem se dokonce uchýlila k taktice o něco agresivnější a udělala jsem si pikantní den. Ke snídani byla čabajská klobása obalená v chilli omáčce, na svačinu křenové rolky a k večeři manžel nachystal „chlapské“ chilli con carne. Pálilo to tak neskutečně, až mi tekly slzy, ale nezdá se, že by to Matýska nějak vyprovokovalo. Chvilku se sice mlel, ale teď už spokojeně chrní.

Tento týden jsme byli opět v poradně a dali si naše oblíbené kolečko – monitor, sestry, doktorka. Na monitoru se Matýsek snažil uprchnout, takže jsme několikrát spustili alarm, ale sestřička ho sondou pokaždé dohnala. Nakonec se ukryl až vzadu v bříšku a chuděra sestřička musela dát citlivost přístroje na maximum, aby bylo slyšet srdíčko. Pak nadešla Matesova chvíle – začal do sondy kopat. To byl kravál jako při náletu. 🙂

Paní doktorka mě poctivě vyšetřila a konstatovala, že určitý pokrok směřující k porodu na čípku je, ale nedokáže mi říct, za jak dlouho to přijde. Bohužel porod pořád nepřichází a mně už přijde čekání nekonečné. Na začátku těhotenství jsem si říkala, že čas vůbec neběží. Dnes mám dojem, že je snad ještě pomalejší. Bolesti mám pořád, ale nezhoršují se. Jen se mi kvůli nim špatně spí. Každý mě uklidňuje, že už to nemůže dlouho trvat. Nejhorší jsou ty dotazy ze všech stran: „Tak co, už?“ S polovinou lidí, kteří se mě takto ptají, jsem se déle než rok neviděla a najednou mají takový zájem… Závěr tohoto devítiměsíčního maratonu je opravdu VELMI náročný.

Mějte se krásně a držte mi palečky, ať příští týden už píšu s Matýskem v náruči.

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 40. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist